Постанова від 01.07.2014 по справі 607/6526/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.07.2014 Справа №607/6526/14-а

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого-судді Дуди О.О.

з участю секретаря Сивулі Т.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Тернопільської міської ради про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом, у якому, в уточнених позовних вимогах просить зобов'язати відповідача розглянути питання щодо створення комісії з розгляду питань, пов'язаних із встановленням індивідуальних (автономних) систем опалення і гарячого водопостачання, та щодо затвердження акту про від'єднання квартири АДРЕСА_1 від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, посилаючись на те, що є власником вказаної квартири, та 08.10.2010 року рішенням Тернопільської міської ради надано йому дозвіл на встановленням індивідуальних (автономних) систем опалення і гарячого водопостачання. В подальшому, з ПП "Обрій-Т" було укладено договір про виконання робіт по монтажу системи опалення, газопостачання, водопостачання, виготовлення проектної документації (з її узгодженнями відповідними службами) та здачу систем в експлуатацію з оформленням відповідних документів (актів і. т.п.).

Вказане автономне опалення встановлене та функціонує, однак до сьогоднішнього дня, однак позивачем виявлено, що ПП "Обрій-Т" на підтвердження виконання умов договору від в частині оформленням відповідних документів (актів і. т.п.) надано документи, які не відповідають дійсності; за адресою його проживання фактично не надавався дозвіл на встановлення індивідуального опалення. На даний час КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" направляє позивачу рахунки на оплату послуг з постачання гарячої води та опалення.

У судовому засіданні представник позивача уточнені позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просить задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, направив суду письмову заяву, згідно якої проти задоволення позовних вимог не заперечив.

Заслухавши пояснення, дослідивши та оцінивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст.25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Згідно п.1.2 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 22.11.2005 N 4, для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП (далі - Комісія), призначає голову та затверджує її склад, затверджує положення про роботу комісії (склад комісії наведено в додатку 1). Засідання постійно діючої міжвідомчої комісії відбуваються у міру потреби, але не рідше одного разу на місяць.

Встановлено, що позивач проживає у АДРЕСА_1, яка належить йому на праві приватної власності, що стверджується свідоцтвом про право власності на житло від 20.05.2004 року, виданим міським бюро технічної інвентаризації.

28.08.2010року між ОСОБА_1 (Замовник) та ПП "Обрій-Т" (Виконавець, Підрядник) було укладено договір, згідно якого Підрядник зобов'язується виконати роботи по монтажу системи опалення, газопостачання, водопостачання, виготовлення проектної документації (з її узгодженнями відповідними службами) та здачу систем в експлуатацію з оформленням відповідних документів (актів і. т.п.) згідно нормативних вимог та діючого законодавства України за адресою: АДРЕСА_1, а замовник оплачує роботи.

Згідно рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради №5/39/42 від 08.10.2010 року, копію якого надано позивачем, за адресою АДРЕСА_1 надано дозвіл на встановлення індивідуального (автономного) опалення та гарячого водопостачання та відключення квартир від систем централізованого опалення і гарячого водопостачання.

Відповідно до листа виконавчого комітету Тернопільської міської ради №4809/02 від 16.07.2013року, стосовно необґрунтованого нарахування коштів за послуги з централізованого теплопостачання і гарячого водопостачання в квартирі АДРЕСА_1 розглянуто. Згідно інформації КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго", технічні умови на відключення від внутрішньобудинкових мереж централізованого автономного опалення і гарячого водопостачання в зв'язку з влаштуванням автономного опалення і гарячого водопостачання не замовлялись та вищевказаним підприємством не видавались. В той же час, в 2010році на підприємство був наданий Акт про відключення квартири за адресою: м. Тернопіль В.Стуса, 2/42 від системи централізованого опалення, який став підставою для припинення нарахувань. В 2013році за результатами звірки наявних на підприємстві актів про відключення від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання із протоколами Комісії виявилось, що в протоколі комісії №3 від 17.09.2010року НОМЕР_1 квартира за вищевказаною адресою не зазначена.

Разом із тим, позивач ствердив, що ПП "Обрій-Т" на підтвердження виконання умов договору від 28.08.2010 року в частині оформленням відповідних документів (актів і. т.п.) надано документи, які не відповідають дійсності; за адресою: АДРЕСА_1 фактично не надавався дозвіл на встановлення індивідуального опалення - рішення Тернопільської міської ради з цього приводу не приймалось, що не було відомо на час отримання цих документів позивачу, який вважав, встановленим індивідуальне опалення у відповідності до визначеного нормативними актами порядку.

Таким чином, з метою захисту прав позивача та вирішення спірних питань, пов'язаних із наданням дозволу на від'єднанням квартири, де мешкає позивач, від системи централізованого водопостачання, позов слід задовольнити, зобов'язавши відповідача розглянути питання щодо створення комісії з розгляду питань, пов'язаних із встановленням індивідуальних (автономних) систем опалення і гарячого водопостачання, та щодо затвердження акту про від'єднання квартири АДРЕСА_1 від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.

Керуючись ст.ст. 18, 71, 72, 86, 94, 99, 100, 159-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Тернопільської міської ради про зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Зобов'язати виконавчий комітет Тернопільської міської ради розглянути питання щодо створення комісії з розгляду питань, пов'язаних із встановленням індивідуальних (автономних) систем опалення і гарячого водопостачання та щодо затвердження акту про від'єднання квартири АДРЕСА_1 від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення та постачання гарячої води

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий Дуда О.О.