Ухвала від 08.02.2016 по справі 817/106/16

УХВАЛА

Справа № 817/106/16

08 лютого 2016 року м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Гломб Ю.О., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою

Приватного підприємства "Фламінго - Тойс"

до

Рівненської митниці Державної фіскальної служби України

про визнання протиправними та скасування рішення та картки,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства "Фламінго - Тойс" (далі - ПП "Фламінго - Тойс") до Рівненської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішення від 26.01.2016 №204050000/2016/000003/1 про коригування митної вартості товарів та картки відмови в митному оформленні (випуску) товарів №204050000/2016/00004.

Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.

Згідно з ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Як вбачається із позовної заяви, позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення від 26.01.2016 №204050000/2016/000003/1 про коригування митної вартості товарів та картки відмови в митному оформленні (випуску) товарів №204050000/2016/00004.

З граф 28 та 30 рішення від 26.01.2016 №204050000/2016/000003/1 вбачається, що митним органом, заявлену у митній декларації митну вартість товару, скориговано на суму 226326,93грн. ((18960,00USD - 9336,96USD)x23,519276курс в-ти), а тому оспорюване рішення може породжувати підстави для зміни майнового стану ПП "Фламінго - Тойс". Зокрема, реалізація такого рішення може призвести до зменшення або збільшення майна позивача.

Відтак, оспорення рішення від 26.01.2016 №204050000/2016/000003/1 та картки №204050000/2016/00004 спрямоване на захист порушеного права ПП "Фламінго - Тойс" у публічно-правових відносинах з метою збереження належного йому майна, що є вимогою майнового характеру.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Відтак, розмір судового збору за подання позивачем адміністративного позову майнового характеру становить 3394,90грн. (226326,93грн.х1,5%=3394,90).

Як вбачається із платіжного доручення від 04.02.2016 №108, ПП "Фламінго - Тойс" за подання даного адміністративного позову сплачено 1378,00грн.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати ПП "Фламінго - Тойс" у строк до 25 лютого 2016 року доплатити судовий збір у сумі 2016,90грн. (3394,90-1378,00 = 2016,90) за такими реквізитами: одержувач -УДКСУ у м.Рівному (м.Рівне) 22030001, код ЄДРПОУ 38012714, рахунок №31211206784002, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Рівненській області, МФО банку 833017, призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329".

Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Приватного підприємства "Фламінго - Тойс" до Рівненської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішення та картки залишити без руху.

Встановити Приватному підприємству "Фламінго - Тойс" строк для усунення недоліків позовної заяви до 25 лютого 2016 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Гломб Ю.О.