Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 235-95-51
"13" січня 2016 р. Справа № 911/3904/15
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Лігал Бізнес Солюшинс», м. Київ (код ЄДРПОУ 33602084) - Кредитор
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Буд Хауз», Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе (код ЄДРПОУ 35211575) - Боржник
про банкрутство
у провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа № 911/3904/15 за заявою ТОВ «Лігал Бізнес Солюшинс» про банкрутство ТОВ «Буд Хауз».
Ухвалою господарського суду Київської області від 16.09.2015 р. порушено провадження у справі № 911/3904/15; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном Боржника та призначено розпорядником майна Боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1 (свідоцтво Міністерства юстиції України № 321 від 26.02.2013 р.), призначено попереднє засідання суду на 02.11.2015 р., вирішено інші процедурні питання у справі.
18.09.2015 р. господарським судом Київської області було здійснено публікацію на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення № 22845 про порушення справи про банкрутство ТОВ «Буд Хауз».
04.01.2016 р. до господарського суду Київської області надійшла заява ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області № 2694/9/10-13-10-010 від 21.12.2015 р. про визнання кредиторських вимог на суму 1397,21 грн. (вх. № 38/16).
До вказаної кредиторської заяви додано клопотання № 2694/9/10-13-10-10 від 21.12.2015 р. про звільнення від сплати судового збору.
Дослідивши зазначене клопотання заявника судом встановлено, що заявник просить суд звільнити ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області від сплати судового збору у зв'язку із відсутністю відповідних бюджетних призначень у кошторисі заявника на 2015 рік.
Згідно ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до п. 3.1. Постанови Пленуму ВГСУ № 7 від 21.02.2013 р. «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
За таких обставин у суду відсутні правові підстави для звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю фінансування державного органу, і суд має право застосовувати ст. 8 Закону України «Про судовий збір» в частині надання відстрочки у сплаті, отже клопотання заявника про звільнення від сплати судового збору залишається судом без задоволення.
Доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі за подачу кредиторської заяви заявником надано не було.
Згідно ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство, до заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 24 Закону про банкрутство, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону.
У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви.
Частиною 1 статті 15 Закону про банкрутство визначено, що господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Таким чином суд на підставі ч. 1 ст. 15, ч. 3 ст. 23 та ч. 2 ст. 24 Закону про банкрутство дійшов висновку про повернення заяви ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області № 2694/9/10-13-10-010 від 21.12.2015 р. про визнання кредиторських вимог без розгляду.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 15, 23, 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд, -
1. У задоволенні клопотання ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.
2. Заяву ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області № 2694/9/10-13-10-010 від 21.12.2015 р. про визнання кредиторських вимог на суму 1397,21 грн. (вх. № 38/16) повернути заявнику без розгляду.
3. Копію ухвали надіслати учасникам у справі про банкрутство.
Суддя С.Ю. Наріжний