про залишення позовної заяви без руху
23 грудня 2015 року справа № 823/5426/15
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально - оздоровчий заклад «Черкаський санаторій та дитячий оздоровчий центр «Світанок» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,
21 грудня 2015 року до суду з позовною заявою звернулось Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області (далі - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально - оздоровчий заклад «Черкаський санаторій та дитячий оздоровчий центр «Світанок» (далі - відповідач), в якій просить:
1) зобов'язати застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально - оздоровчий заклад «Черкаський санаторій та дитячий оздоровчий центр «Світанок» за адресою: с. Свидівок, Черкаський район;
2) визначити спосіб виконання судового рішення у порядку передбаченому наказом МНС України від 21.10.2004 № 130 «Про затвердження Інструкції про порядок та умови застосування органами державного пожежного нагляду запобіжних заходів», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.11.2004 за № 1416/10015, шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері будівель товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально - оздоровчий заклад «Черкаський санаторій та дитячий оздоровчий центр «Світанок» за адресою: с. Свидівок, Черкаський район.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху з нижче зазначених підстав.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України при поданні позовної заяви особа повинна сплатити судовий збір та надати документ про його сплату, або надати документи, які звільняють позивача від сплати судового збору.
Згідно з частиною 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI.
22.05.2015 Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» №484-VIII, внесено зміни до Закону України «Про судовий збір», зокрема, частиною 2 статті 4 цього Закону №3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до пункту 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» № 800-ІIІ від 28.12.2014 установлено розмір мінімальної заробітної плати на 2015 рік, а саме, у місячному розмірі з 1 січня - 1218 гривень.
Отже, за подання позовної заяви немайнового характеру позивачу необхідно сплатити 2436 грн 00 коп. (1218,00 грн х 2 (дві вимоги немайнового характеру).
Пунктом 5 частини 1 статті 106 КАС України, зокрема, передбачено, що у позовній заяві у разі необхідності зазначається клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Так, позивачем до адміністративного позову додано клопотання, в якому він просить суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення, у зв'язку з відсутністю коштів.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, відстрочити або розстрочити сплату судового збору суд може лише у виключних випадках, проте позивачем не наведено виключних та беззаперечних обставин, які б унеможливлювали сплату ним, як суб'єктом владних повноважень, судового збору у встановленому законодавством розмірі.
За наведених обставин суд вважає, що відсутні правові підстави для задоволення клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, що має наслідком на підставі частини 1 статті 108 КАС України залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 106, 108 КАС України,
В задоволенні клопотання Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Лікувально - оздоровчий заклад «Черкаський санаторій та дитячий оздоровчий центр «Світанок» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 08 лютого 2016 року для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви шляхом подання документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі за подання позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені статтями 185-187 цього Кодексу.
Суддя В.П. Тимошенко