Постанова від 04.11.2010 по справі 2а-12850/10/0570

Головуючий у 1 інстанції - Абдукадирова К.Е.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2010 року справа №2а-12850/10/0570

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого: Шишова О.О.

суддів Сіваченко І.В, ОСОБА_2

при секретарі судового засідання: Драна Л.Г.

за участю представника позивача ОСОБА_3

представника відповідача ОСОБА_4, ОСОБА_5

представника третьої особи ОСОБА_6

розглянувши апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області, Державного підприємства «Донецький науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою»

на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2010 року по справі № 2а-12850/10/0570

за позовом Державного підприємства «Донецький науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою»

до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області

треті особи: Головне управління Держкомзему у Донецькій області, Головне управління державного казначейства України у Донецькій області

про визнання недійсною та скасування вимоги, встановлення відсутності компетенції

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2010 року ДП «Донецький науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою» звернулось з адміністративним позовом до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області, треті особи: Головне управління Держкомзему у Донецькій області, Головне управління державного казначейства України у Донецькій області, в якому просили суд визнати недійсною та скасувати вимогу відповідача від 30.04.2010 року № 05-07-10.14/4324 щодо повернення грошових коштів у доход держави. Встановити відсутність компетенції відповідача щодо застосування вимог про повернення грошових коштів у доход держави на підстави вимоги.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що кошти, отримані від Стабілізаційного фонду у розмірі 734 634, 72 грн. на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 року № 844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України використовуються за цільовим призначенням» (далі - Постанова № 844), згідно Плану використання бюджетних коштів на 2009 рік для безоплатного оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки, кошти використовуються за цільовим призначенням. Отримані кошти зараховано до спеціального рахунку відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2009 року № 1511 -р «Про здійснення попередньої оплати робіт з безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельну ділянку» та спільного наказу Держкомзему та Державного казначейства України від 18 січня 2010 року № 45/10, з урахуванням листа Держкомзему від 30 грудня 2009 року № 24506/7-09. При цьому, кошти у сумі 131 426 грн. 40 коп. використані позивачем на виготовлення технічної документації із землеустрою, а залишок коштів - 622 219 грн. 30 коп. не використаний позивачем та залишається на спеціальному рахунку 3712 «Рахунки інших клієнтів Державного казначейства», оскільки робота по виготовленню документації продовжується, таким чином, кошти використовуються у відповідності до вимог Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого Наказом Державного казначейства України від 25 травня 2004 року № 89 (далі - Порядок № 89), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 червня 2004 року за № 716/9315.

Щодо вимоги повернення бюджетних коштів в сумі 19,01 тис. грн., позивач зазначив, що на виконання вимог Постанови № 844 та Плану використання бюджетних коштів на 2009 рік, з метою належного та своєчасного виконання певного обсягу робіт, позивачем долучено до виконання працівників ТОВ «Геоінжинірінг» та п'ять фізичних осіб. При цьому, виконання роботи ТОВ «Геоінжинірінг» здійснено на підставі обміну листами, а з ОСОБА_7 - працівником ТОВ «Геоінжинірінг» укладено договір підряду. Оплата робіт здійснювалася в межах видатків Плану використання бюджетних коштів на 2009 рік «Оплата інших послуг та інші видатки» у розмірі 62 009 грн. 00 коп. Крім того, виплата у розмірі 8,15 тис. грн. іншим трьом фізичним особам не здійснювалася. Ні яких заборон щодо укладення цивільно-правових угод з іншими фізичними та юридичними особами Постанова № 844 не містить.

Щодо вимоги про повернення до державного бюджету коштів Стабілізаційного фонду, позивач зазначив, що пунктом 8 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-ХП та пунктом 49 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550, передбачено стягнення майнової шкоди у доход держави лише у судовому порядку. До того ж, повернення бюджетних коштів можливе лише за умови їх нецільового використання, згідно вимог статей 117, 119 Бюджетного кодексу України, однак вищезазначені кошти частково використані позивачем за цільовим призначенням - на виконання Постанова № 844. У зв'язку з вищенаведеним, позивач вважає вимогу Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області безпідставною.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2010 року по справі № 2а-12850/10/0570 позов задоволений.

Визнана протиправною та скасована вимога Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 30 квітня 2010 року № 05-07-10.14/4324 в частині повернення до державного бюджету використані бюджетні кошти за КПКВ 2408060 (КЕКВ 1310) в сумі 734 634 грн. 72 коп. шляхом їх перерахування у доход відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації «Інші надходження» за рахунок коштів Державного підприємства «Донецький науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою» (пункт 1 вимоги).

Визнана протиправною та скасована вимога Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 30 квітня 2010 року № 05-07-10.14/4324 в частині повернення до державного бюджету використані бюджетні кошти за КПКВ 2408060 (КЕКВ 1310) в сумі 10 030 грн. 21 коп. шляхом їх перерахування у доход відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації «Інші надходження» за рахунок коштів Державного підприємства «Донецький науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою» (пункт 2 вимоги).

Встановлена відсутність компетенції (повноважень) Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області щодо повернення грошових коштів у доход держави на підставі вимоги від 30 квітня 2010 року № 05-07-10.14/4324 в частині повернення до державного бюджету використані бюджетні кошти за КПКВ 2408060 (КЕКВ 1310) в сумі 734,63 тис. грн. шляхом їх перерахування у доход відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації «Інші надходження» за рахунок коштів Державного підприємства «Донецький науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою» (абзац 2 пункту 1 вимоги).

Встановлена відсутність компетенції (повноважень) Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області щодо повернення грошових коштів у доход держави на підставі вимоги від 30 квітня 2010 року № 05-07-10.14/4324 в частині повернення до державного бюджету використані бюджетні кошти за КПКВ 2408060 (КЕКВ 1310) в сумі 10 030 грн. 21 коп. шляхом їх перерахування у доход відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації «Інші надходження» за рахунок коштів Державного підприємства «Донецький науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою» (абзац 3 пункту 2 вимоги).

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

З постановою суду не погодилось КРУ в Донецькій області та зазначили, що судом першої інстанції при прийнятті рішення були порушені норми матеріального та процесуального права. В апеляційній скарзі вказали, що судом першої інстанції неправильно застосовані норми Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». Вважають, що відповідач відповідно законодавству виніс вимогу, гроші були перераховані Державним підприємством «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» з порушенням встановленого порядку який виключає державний контроль. Просили скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Також не погодилося з постановою Державне підприємство «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою та в апеляційній скарзі вказали, що вони діяли відповідно законодавства та нормативних документів. Просили прийняти постанову якою задовльнити їх позовні вимоги в повному обсязі.

У судовому засіданні представники Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області підтримали доводи апеляційної скарги в повному обсязі. Просили суд скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні вимог позивача.

В судовому засіданні представники Державного підприємства «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» заперечували проти доводів апеляційної скарги КРУ, просили залишити її без задоволення. Та підтримали доводи своєї апеляційної скарги зазначив, що їх позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки користування коштами які надійшли з державного бюджету використовувалися відповідно законодавству.

Представник Головного управління Держкомзему в Донецькій області підтримав доводи позивача.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Позивач - Державне підприємств «Донецький науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою» є юридичною особою, включено до ЄДРПОУ за номером 0068183.

Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області, відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи головного Контрольно-ревізійного України на І квартал 2010 року, направлень від 18 березня 2010 року № 706, 707, 708, від 6 квітня 2010 року № 894 проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності позивача, в тому числі використання коштів Стабілізаційного фонду для здійснення заходів з безоплатного оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки за 2009 рік та І квартал 2010 року, за результатами якої складено акт № 07-17/008 від 19 квітня 2010 року.

За результатами ревізії позивачу направлена вимога про усунення виявлених в ході ревізії порушень від 30 квітня 2010 року № 05-07-10-14/4324 (арк. справи 6, 7), пункт 1 якої містить вимогу про повернення протягом 10 робочих днів після надходження вимоги до державного бюджету коштів за КПКВ 2408060 (КЕКВ 1310) в сумі 734,63 тис. грн. шляхом їх перерахування у доход відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації «Інші надходження» за рахунок коштів позивача та пункт 2 якої містить вимогу про повернення протягом 10 робочих днів після надходження вимоги до державного бюджету коштів за КПКВ 2408060 (КЕКВ 1310) в сумі 19,01 тис. грн. шляхом їх перерахування у доход відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації «Інші надходження» за рахунок коштів позивача.

Статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, її функції та правової основи діяльності визначені Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року №2939-12.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах районах у містах.

Частиною 2 статті 5 зазначеного Закону визначено, що контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі очолюють начальники, які призначається начальником Головного контрольно-ревізійного управління України за погодженням з Радою Міністрів Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міською міськими державними адміністраціями.

Головні завдання державної контрольно-ревізійної служби окреслені статтею 2 Закону України №2939, права передбачені статтею 10 зазначеного Закону.

Пункт 7 статті 10 Закону України № 2939 передбачає право контрольно-ревізійного управління пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, зокрема вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.

Статтею 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» визначені головні завдання державної контрольно-ревізійної служби. Так, головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Відповідно до вимог «Порядку відкриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України», затвердженого наказом Державного казначейства України від 02.12.2002 № 221 (із змінами) (далі - Порядок № 221) Державне підприємство «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» - одержувач бюджетних коштів було відкрито у 2009 році в Управлінні Державного Казначейства у Куйбишевському районі м. Донецька реєстраційний рахунок № 35241001006466, на який підприємство отримувало бюджетні кошти Стабілізаційного фонду на виконання програми за КПКВ 2408060 «Безоплатні оформлення та видача громадянам України державних атів на право власності на земельні ділянки» на 2009 рік, як Відшкодування витрат за виконані роботи з розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, відповідно до п. 6 «Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для здійснення заходів з безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки», затвердженого ПКМУ № 844.

Згідно підпункту 3 пункту 4 Порядку № 221 для відкриття бюджетного рахунку одержувачі бюджетних коштів надають до органів Казначейства перелік документів до якого подається план використання бюджетних коштів.

Пунктом 9.2. «Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого Державним казначейством», затвердженого наказом Державного казначейства України від 25.05.2004 № 89 зазначено, що: одержувач бюджетних коштів подає до органів Державного казначейства план використання бюджетних коштів за формою, встановленою Міністерством фінансів України. План використання бюджетних коштів затверджується одержувачем бюджетних коштів та погоджується розпорядником, через якого він безпосередньо отримує бюджетні кошти. При складанні цього документа застосовуються назви повної економічної класифікації видатків, але без зазначення їх цифрових кодів. План використання бюджетних коштів є основним плановим

документом, на підставі якого одержувачу бюджетних коштів

перераховуються бюджетні кошти і він має право на їх використання. За відсутності зазначеного документа рахунок одержувачу

бюджетних коштів не відкривається.

Для відкриття реєстраційного рахунку № 35241001006466 Державному підприємству «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» затверджено «План використання бюджетних коштів на 2009 рік за КПКВ 2408060» спеціального фонду державного бюджету.

Згідно «Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів», затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 № 119 рахунок 3524 « Рахунки одержувачів коштів за коштами спеціального фонду державного бюджету». Призначення рахунку: для обліку руху коштів, виділених із спеціального фонду державного бюджету або безпосередньо зарахованих на спеціальний реєстраційний рахунок одержувачів, які знаходяться на казначейському обслуговуванні у відповідності з бюджетними призначеннями, передбаченими у спеціальному фонді Державного бюджету України.

За кредитом рахунку проводиться зарахування коштів, виділених одержувачу із спеціального фонду державного бюджету на виконання окремих програм тощо. За дебетом рахунку проводяться суми коштів, направлених на здійснення видатків одержувача.

Цим же «Планом рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів» рахунок 3712 «Рахунки інших клієнтів Державного казначейства» призначено: для обліку руху коштів на рахунках інших клієнтів Державного казначейства. За кредитом рахунку проводиться зарахування коштів на рахунки інших клієнтів Державного казначейства. За дебетом рахунку проводиться списання коштів з рахунків інших клієнтів Державного казначейства.

Пунктом 6.1., 6.2 «Інструкції про відкриття аналітичних рахунків для обліку операцій по виконанню бюджетів в системі Державного казначейства», затвердженої спільним наказом Міністерства фінансів України та Державного казначейства України від 28.11.2000 № 119 (далі -інструкція № 119) встановлено, що «Відповідно до нормативно-правової бази бюджетного процесу, в тому числі окремих рішень Кабінету Міністрів України, в органах Державного казначейства відкриваються рахунки 3711 одержувачам коштів державного бюджету підприємствам, установам та госпрозрахунковим організаціям, що не мають статусу бюджетних установ чи організацій, які отримують кошти з державного бюджету як державну фінансову допомогу або які уповноважені органами державної влади на виконання загальнодержавних програм через головних розпорядників коштів бюджету або розпорядників коштів нижчого ступеня.

Відповідно вимог п.6.1, 6.3, 6.4 Інструкції № 119 за балансовий рахунок 3712 «Рахунки інших клієнтів Державного казначейства» передбачено отримання коштів з державного бюджету як державну фінансову допомогу.

У судовому засіданні встановлено, що Державним підприємством «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» відкрито не бюджетний рахунок 37129002006466 для інших клієнтів з метою перерахування коштів як «Попередня оплата робіт з розробки технічної документації із землеустрою згідно розпорядження КМУ від 08.12.2009 №151 ї-р», тобто не як державна підтримка.

Відкриття Державним підприємством «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» не бюджетного рахунку № 37129002006466 здійснено на виконання листа Державного комітету України із земельних ресурсів від 30.12.2009 № 24506/16/7-09 «Про здійснення попередньої оплати робіт», в якому передбачалось проведення перерахування залишків коштів в повному обсязі по не проведених касових видатках з реєстраційного рахунку 3524 на спеціальний рахунок 3712 «Рахунки інших клієнтів Державного казначейства».

Перерахування Державним підприємством «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» платіжним дорученням від 30.12.2009 № 1 коштів Стабілізаційного фонду в загальній сумі 734 634,72 грн., з бюджетного реєстраційного рахунку № 35241001006466 на не бюджетний рахунок № 37129002006466 як «Попередня оплата робіт з розробки технічної документації із землеустрою згідно розпорядження КМУ від 08.12.2009 №1511-р» проведено на підставі листа Державного комітету України із земельних ресурсів від 30.12.2009 № 245 06/16/7-09.

Колегія суддів вважає, що вищевказане перерахування проведено всупереч діючому законодавству на підставі листа який не є нормативно-правовим документом.

Крім того при перерахування Державним підприємством «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» коштів Стабілізаційного фонду повинно було здійснюватися також на підставі Плану використання бюджетних коштів в якому перерахування на не бюджетний рахунок № 37129002006466 не передбачено.

Пунктом 4 «Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для здійснення заходів з безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки», затвердженого ПКМУ від 05.08.2009 № 844 передбачено, що «Використання бюджетних коштів Стабілізаційного фонду з бюджетного рахунку здійснюється відповідно до «Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого Державним казначейством» (Наказ Державного казначейства України від 25.05.2004 № 89- далі Порядок № 89).

Використання бюджетних коштів Стабілізаційного фонду проводиться за призначенням, а саме за видатками, які затверджені в Плані використання бюджетних коштів на 2009 рік за КПКВ 2408060 «Безоплатні оформлення та видача громадянам України державних атів на право власності на земельні ділянки» в загальній сумі З 767 210,0 грн., в т.ч.: на заробітну плату з нарахуваннями в загальній сумі 3 217 472,0 грн. (в т.ч. зарплата - 2 350 235,0 грн., нарахування -867 237,0 грн.), предмети, матеріали, обладнання та інвентар 425 044,0 грн., оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів - 34 875,0 грн., поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель; технічне обслуговування обладнання - 10 800,0 грн., оплата інших послуг та інші видатки - 62 009,0 грн., видатки на відрядження -17 010,0 грн.

Колегія суддів вважає помилковим висновок суду першої інстанції, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 № 1511 -р «Про здійснення попередньої оплати робіт з безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельну ділянку» визначає порядок та можливість проведення попередньої оплати.

Крім того у судовому засіданні встановлено, що виконані роботи з виготовлення технічних документацій за Договорами підряду за період з 01.12.2009 по 31.03.2010 Державним підприємством «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» проведена за двома напрямками - «Заробітна плата» та «Нарахування на заробітну плату» в загальній сумі 62 124,84 грн. (в т.ч. за рахунок коштів, отриманих як відшкодування витрат на виготовлення технічної документації за період з 01.12.2009 по 31.12.2009 - 19 010,88 грн., та за рахунок коштів попередньої оплати, витрачених за період з 01.02.2010 по 28.02.2010 - 43 113,96 грн. ), що підтверджено платіжними дорученнями та виписками УДК.

Відповідно до пунктів 5, 6 Порядку безоплатного оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки, затвердженого постановою КМУ від 05.08.2009 № 844 (в редакції постанови КМУ від 21.10.2009 № 1112) ДП «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» допущені порушення щодо необгрунтованого проведення відшкодування робіт з розроблення технічної документації із землеустрою на підставі 5 договорів підряду, укладених з фізичними особами в період з 14.10.2009 по 27.10.2009, підпадають під дію цієї постанови, оскільки підпунктом 1) пункту 5 постанови № 844 передбачено, що договори про розроблення технічної документації укладаються з державними підприємствами, які належать до сфери управління Держкомзему та мають ліцензію на проведення робіт із землеустрою (Виконавець).

Згідно п.7 Порядку № 221 бюджетні рахунки для операцій клієнтів з бюджетними коштами відкриваються щорічно на початок нового бюджетного періоду, та не пізніше 31 грудня або на останній день іншого бюджетного періоду бюджетний рахунок (№35241001006466) закривається, а кошти з рахунку перераховуються до Державного бюджету відповідно до ст.57 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001.

Відповідно до п.8 Порядку № 844 після закінчення бюджетного періоду залишки бюджетних коштів, що обліковуються на рахунках головного розпорядника бюджетних коштів станом на 1 січня відповідного року, повертаються до Стабілізаційного фонду.

Колегія суддів також зазначає, що суд першої інстанції помилково зробив висновок щодо відсутності компетенції вимог про зобов'язання перерахувати грошових коштів, оскільки Державному підприємству «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» були виділені державні кошти які відповідно законодавству за певних умов повинні повертатися.

Пунктом 3 частини 1 статті 202 КАС України встановлено, що підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції зробив висновки які не відповідають обставинам справи, при таких обставинах постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню, апеляційна скарга Контрольно-ревізійного управління підлягає задоволенню, апеляційну скаргу Державного підприємства «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» необхідно залишити без задоволення та відмовити у задоволенні позовних вимог.

Повний текст постанови виготовлений 09 листопада 2010 року.

Керуючись статтями 24, 160, 167, 184, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2010 року по справі № 2а-12850/10/0570 - задовольнити.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2010 року по справі № 2а-12850/10/0570 - скасувати.

У задоволенні позовних вимог Державного підприємства «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» про визнання недійсною, скасування вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 30 квітня 2010 року № 05-07-10.14/4324 про перерахування грошових коштів у дохід держави, встановлення відсутності компетенції (повноважень) Контрольно-ревізійного управління щодо повернення грошових коштів у дохід держави на підставі його вимоги - відмовити.

Апеляційну скаргу Державного підприємства «Донецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2010 року по справі № 2а-12850/10/0570 - залишити без задоволення.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складення в повному обсязі.

Головуючий суддя О.О.Шишов

Судді: І.В.Сіваченко

ОСОБА_2