Справа № 3-205/13
Провадження № 760/145/13- п
19 лютого 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лозинська М.І., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, фізична особа підприємець, проживаючого в АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 195-6 КУпАП, -
21 грудня 2012 року 16 годині 30 хвилин по вулиці Виборзькій, 85 в порушення вимог наказу МВС України №1649-2003 р., здійснив реалізацію піротехнічних виробів громадянин ОСОБА_1 у невстановленому місці та без відповідної ліцензії МВС України, чим порушив ч. 1 ст. 195-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, вину не визнав.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що провадження в справі підлягає закриттю виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 195-6 порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів, тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п'яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів.
Відповідно до наказу Міністертсва внутрішніх справ України "Про затвердження Тимчасових правил обігу" в Україні побутових піротехнічних виробів ч. 7 особливості продажу побутових піротехнічних виробів, а саме п. 7.1. - продаж побутових піротехнічних виробів здійснюється через спеціалізовані підприємства торгівлі та спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці, пожежної безпеки та відповідають технічним, санітарно-гігієнічним, технологічним нормам і правилам. Реалізацію побутових піротехнічних виробів споживачам мають право здійснювати суб'єкти господарювання, діяльність яких пов'язана з обігом побутових піротехнічних виробів, за наявності наступних документів:свідоцтво про реєстрацію;статут (для юридичних осіб); дозвіл на початок роботи, виданий органами державного пожежного нагляду та Держнаглядохоронпраці; копії свідоцтв (довідок) про проходження спеціальної підготовки та допуску до роботи з піротехнічними виробами працівників, які мають такі допуски.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з письмового пояснення ОСОБА_1, всі необхідні документи, для реалізації піротехнічних виробів передбачені Наказом МВС № 1649 від 23.12.2003 року, були надані старшому інспектору Матвійчуку Ю.П., свідоцтво про реєстрацію, дозвіл на початок роботи, виданий органами пожежного нагляду, копія свідоцтва про проходження спеціальної підготовки та допуску до роботи з піротехнічними виробами, сертифікати відповідності.
Отже, враховуючи те, що реалізація піротехнічних виробів здійснювалась з дотриманням вимог наказу Міністертсва внутрішніх справ України "Про затвердження Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів", що вказує на відсутність складу правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 195-6 КупАП.
Враховуючи наведене, суд вважає необхідним закрити провадження в справі відносно ОСОБА_1 на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 195-6 КУпАП та на підставі ст.ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП, -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 195-6 КУпАП закрити в зв'язку з вiдсутнiстю в його діях складу адмiнiстративного правопорушення.
Безпосередні предмети правопорушення, які були вилучені відповідно до протоколу вилучення побутових піротехнічних виробів від 21.12.2012 року повернути власнику товару.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення. Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя: М.І. Лозинська