Постанова від 18.08.2009 по справі 2а-5222/09/8/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

18.08.09Справа №2а-5222/09/8/0170

(15:58) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Маляр К.Врозглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

до Публічного акціонерного товариства "Племзавод "Тімірязєво"

про стягнення 150255,60грн.

за участю представників:

від позивача - Попова Світлана Вікторівна, довіреність № 73 від 28.11.08,

від відповідача - те з'явився,

Суть спору: Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Племзавод Тімірязєво" про стягнення заборгованості з податку з доходів фізичних осіб у сумі 150255,60 грн.

Ухвалами від 07.04.09 р. було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою суду від 18.08.09 р. було замінено первісного відповідача Сільськогосподарське відкрите акціонерне товариство "Племзавод Тімірязєво" належним відповідачем - Публічним акціонерним товариством "Племзавод "Тімірязєво" у зв'язку з тим, що відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, 03.06.09 р. було внесено зміни до установчих документів та відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами установчих документів відповідача, а саме було змінено найменування відповідача з Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Племзавод Тімірязєво" на Публічне акціонерне товариство "Племзавод "Тімірязєво".

Представник позивача у судовому засіданні 18.08.09 р. наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання 18.08.09 р. не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. Заяви від відповідача про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило, про причини не прибуття в судове засідання суду не повідомлено.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Сільськогосподарське відкрите акціонерне товариство "Племзавод Тімірязєво" 15.10.1998 року було зареєстровано Джанкойською районною державною адміністрацією у якості юридичної особи, ідентифікаційний код 00486712 (а.с.71).

03.06.09 р. було внесено зміни до установчих документів та відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами установчих документів Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Племзавод Тімірязєво", а саме було змінено найменування відповідача з Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Племзавод Тімірязєво" на Публічне акціонерне товариство "Племзавод "Тімірязєво", що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.95-102).

06.10.1999 року відповідача було взято на облік як платника податків у Джанкойській ОДПІ АР Крим, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 06.03.07 р. № 23 (а.с. 72).

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов'язок сплачувати податки і збори.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

26.12.08 р. Джанкойською ОДПІ АРК проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Племзавод Тімірязєво" за період з 01.07.06 р. по 30.09.08 р. в ході якої виявлені порушення п.1.3. ст.1; ст.3; п.п.4.2.1, 4.2.7., 4.2.9. п.4.2. ст.4; п.п.6.3.2., п.6.3. ст.6; п.п. 6.5.1. п. 6.5. ст..6; п.п.8.1.1. п.8.1. ст.8, п.п.9.1.5. п.9.1. ст..9 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889-ІV від 22.05.2003 р. (далі Закон № 889), а саме встановлено, що відповідачем нарахований податок з доходів фізичних осіб по бухгалтерському обліку за період з 01.07.09 р. по 30.09.08 р. у сумі 150255,60 грн., але відповідачем до бюджету ці кошти не було перераховано, у зв'язку з чим, за відповідачем склалася заборгованість по сплаті податку з доходів фізичних осіб за вказаний період у сумі 150255,60 грн.

За результатами перевірки Джанкойською ОДПІ АРК було складено акт №1948/23-1/00486712 від 26.12.08 р. (а.с.4-49). Примірник вказаного акту перевірки був отриманий представником відповідача, відразу після його складання, тобто 26.12.08 р.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб визначається Законом України “Про податок з доходів фізичних осіб” № 889-ІV від 22.05.2003 р. (із змінами та доповненнями).

Відповідно до п.1.8. ст. 1 Закону № 889 наймана особа - це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію виключно за дорученням або наказом працедавця згідно з умовами укладеного з ним трудового договору (контракту) відповідно до закону. При цьому усі вигоди від виконання такої трудової функції (крім заробітної плати такої найманої особи, інших виплат чи винагород на її користь, передбачених законодавством), а також усі ризики, пов'язані з таким виконанням або невиконанням, отримуються (несуться) працедавцем.

Відповідно до п.1.15. ст. 1 Закону № 889 податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону № 889 об'єктом оподаткування резидента є: загальний місячний оподатковуваний дохід; чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального річного оподатковуваного доходу на суму податкового кредиту такого звітного року; доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті; іноземні доходи.

Відповідно до п.3.4. ст. 3 Закону № 889 при нарахуванні доходів у будь-яких негрошових формах об'єкт оподаткування визначається як вартість такого нарахування, визначена за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який розраховується за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент такого нарахування. Вартість такого нарахування визначається виходячи із звичайної ціни, збільшеної на суму: податку на додану вартість, якщо особа, яка здійснює таке нарахування, є платником податку на додану вартість; акцизного збору, якщо надається підакцизний товар. У такому ж порядку визначається об'єкт оподаткування для сум надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк.

Відповідно до п.4.1. ст. 4 Закону № 889 загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року.

Відповідно до п. 4.2.1. ст. 4 Закону № 889 до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.

Відповідно до п. 7.1. ст. 7 Закону № 889 ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2 - 7.3 цієї статті.

Відповідно до п. 8.1.1. ст. 8 Закону № 889 податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Відповідно до п. 8.1.2. ст. 8 Закону № 889 податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Відповідно до п. 22.3 ст. 22 Закону № 889 починаючи з 1 січня 2004 року та до 31 грудня 2006 року ставка оподаткування, визначена пунктом 7.1 статті 7 цього Закону, встановлюється на рівні 13 відсотків від об'єкта оподаткування.

Відповідно до п. 19.2 ст. 19 Закону № 889 особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Відповідач не перерахував до бюджету податок з доходу найманих працівників , чим порушив вищезазначені приписи чинного податкового законодавства.

Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та доказів про сплату заборгованості з податку з доходів фізичних осіб у повному обсязі суду не надав.

На підставі вище викладеного, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у сумі 150255,60 грн.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

В судовому засіданні 18.08.09 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У повному обсязі постанову складено 25.08.09 року.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Племзавод "Тімірязєво" (АР Крим, Джанкойський район, с. Рощино, вул.. Леніна, 10, код ЄДРПОУ 00486712, р/р не відомі) та перерахувати заборгованість по сплаті податку з доходів фізичних осіб у сумі 150255,60 грн. до місцевого бюджету Рощинської селищної ради Джанкойського району (код платежу 11010100, банк ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, р/р 33214800700107, код ЄДРПОУ 34740824).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Кушнова А.О.