ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"26" листопада 2010 р. Справа № 2a-3955/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Грицюка П.П.
при секретарі Кузишин Р.М.
за участю представника позивача: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: державної податкової інспекції в Тлумацькому районі Івано-Франківської області,
до відповідача: фізичної особи - підприємця ОСОБА_2,
про стягнення заборгованості по сплаті єдиного податку в сумі 750,00 грн.,-
09 листопада 2010 року державна податкова інспекція в Тлумацькому районі Івано-Франківської області (далі - позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті єдиного податку в сумі 750,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач допустив заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 750,00 грн., чим порушив вимоги Закону України "Про систему оподаткування" та Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва".
Представник позивача в судовому засіданні зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі з підстав вказаних в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності відповідача.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних мотивів.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Закон України "Про систему оподаткування" визначає принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про систему оподаткування" платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Пункт 1 статті 20 Закону України "Про систему оподаткування" передбачає, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" встановлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва, зокрема в статті 2 зазначено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Відповідно частини 5 статті 2 вказаного Указу Президента України суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Судом встановлено, що відповідач згідно свідоцтва про державну реєстрацію від 22.04.2010 року за № 506463 є суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою (а.с. 8) та відповідно є платником податків. Однак, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відповідач перебуває в стані припинення підприємницької діяльності (а.с. 24). На час розгляду справи не проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2.
В даному випадку суд вважає необхідним зазначити, що відповідно до частини 3 статті 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" N 755-IV від 15.05.2003 року фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Згідно поданої відповідачем заяви від 27.04.2010 року, державною податковою інспекцією в Тлумацькому районі Івано-Франківської області йому видано свідоцтво платника єдиного податку на 2010 рік, про що свідчить корінець свідоцтва про сплату єдиного податку серії З за №946463 від 27.04.2010 року за № 28 (а.с.12).
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог Указу Президента від 03.07.1998 року №727/98, прийнято рішення Тлумацькою районною радою Івано-Франківської області від 02.04.2009 року за № 255-19/09 “Про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 12 січня 2008 р. № 150-11/08, відповідачем обрано вид діяльності -заготівля, переробка та реалізація сільськогосподарської продукції (крім ВРХ), що оподатковується єдиним податком за ставкою 150 гривень на місяць (а.с. 13).
Протягом 2010 року відповідач свої податкові зобов'язання належним чином не виконував та не сплачував до бюджету встановлену ставку податку, внаслідок чого виникла заборгованість по сплаті єдиного податку за період травня - вересня 2010 року в розмірі 750,00 грн., що підтверджується наданою позивачем довідкою (а.с. 9) та каркою особового рахунку платника (а.с. 11) .
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що сума податкових зобов'язань в розмірі 750,00 грн. є податковим боргом відповідача, який ним не сплачено. Будь-яких доказів, які свідчать про сплату даного податкового зобов'язання на час розгляду справи суду не надано.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний погасити податковий борг. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов'язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Таким чином, вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (78046, с. Підвербці, Тлумацький район, Івано-Франківська область, ідентифікаційний код НОМЕР_1) в дохід бюджету заборгованість по сплаті єдиного податку за період травня - вересня 2010 року в сумі 750 (сімсот п'ятдесять) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ ОСОБА_3
Постанова буде складена в повному обсязі 01.12.2010 року.