Постанова від 30.11.2010 по справі 2а-3754/10/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" листопада 2010 р. Справа № 2a-3754/10/0970

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Гундяка В.Д.,

при секретарі Лавринович Т.В.,

за участю: представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Івано-Франківській області до приватного підприємства «Біос» про стягнення економічних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

26.10.2010 року Державна інспекція з контролю за цінами в Івано-Франківській області звернулася з адміністративним позовом до приватного підприємства «Біос» про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін. Позовні вимоги мотивувала тим, що за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по сплаті економічних санкцій на суму 555,25 грн.

У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, суду пояснили, що в порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари»від 17.10.2007 року за №1222 та розпорядження Івано-Франківської ОДА від 09.09.2008 року відповідач не задекларував підвищення оптово-відпускних цін на ковбасу варену, і як наслідок ПП «Біос»одержано необґрунтовану виручку в сумі 251,75 грн. Вказали, що за вказане порушення до відповідача було застосовано економічну санкцію на загальну суму 755,25 грн., однак 200 грн. відповідачем сплачено, а залишок несплачених економічних санкцій становить 555,25 грн. Просили позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, суду пояснив, що ПП «Біос»на протязі 2008 року відпускало ковбасу варену «Молочну»I ґатунку власного виробництва за ціною, що є значно нижчою за собівартість даного продукту. Пояснив, що 2009 році незначно збільшив ціну, оскільки стрімко виросли закупівельні ціни на сировину, однак підприємство реалізовувало продукцію нижче собівартості. З рішенням відповідача про застосування економічних санкцій ознайомлений. 251,27 грн. сплатив, але не згідний з нарахованим штрафом, так як доходу від продажу ковбаси вареної «Молочної»I ґатунку в 2009 році не одержав, що і підтверджується актом перевірки. Просив в задоволенні позову відмовити.

Вислухавши представників сторін, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.

В судовому засіданні встановлено, що позивачем було проведено планову перевірку ПП «Біос»з питань формування та застосування цін на основні види продовольства за результатами якої складено акт за № 3р/30 від 20.11.2009р.

З вищевказаного акту перевірки вбачається, що в результаті підвищення оптово-відпускних цін на ковбасу варену «Молочну»I категорії відповідачем необґрунтовано було одержано 251,75 грн.

За наслідками проведеної перевірки рішенням про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін за №207 від 25.11.2009 року до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 755,25 грн. ОСОБА_3 рішення представник відповідача отримав 03.12.2009 року, що підтверджується підписом останнього на претензії за №01-17/2678 від 25.11.2009 року та не заперечується і представником відповідача. Дана обставина згідно ч.3 ст. 72 КАС України доказування не потребує, як така, що визнається сторонами та в суду не виникає сумніву щодо достовірності цієї обставини та добровільності її визнання.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність та взаємний зв'язок суд погоджується з правомірністю прийняття відповідачем вищевказаного рішення виходячи з наступного.

Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари»від 17.10.2007 року за №1222 декларуванню підлягають зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, зазначені у пункті 1 цього Порядку, у разі, коли такі ціни збільшуються протягом місяця більш як на 1 відсоток.

Розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 09.09.2008 року за 3577 «Про внесення змін до розпоряджень голови облдержадміністрації», зареєстрованим у Головному управлінні юстиції в Івано-Франківській області за №39/917 від 15.09.2008 року та введеним в дію з 20.09.2008 року, запроваджено регулювання оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, яйця курячі, цукор, олію соняшникову шляхом декларування їх зміни.

Перевіркою оптово-відпускних цін на ковбаси варені встановлено, що ПП «»Біос»не декларувало оптово-відпускні ціни на ковбасу варену «Молочну»I гатунку, хоча протягом січня-травня 2009 року реалізувало її за цінами, які зростали більше ніж на один відсоток протягом місяця. Фактична ціна реалізації продукту становила у січні-травні 2009 року 22,00 грн. за 1 кг. при економічно обґрунтованих, з урахуванням щомісячного зростання на один відсоток -20,99-21,84 грн. за 1 кг.

Відповідно до ст.14 ЗУ “Про ціни і ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає влученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Як вбачається з матеріалів справи 25.11.2009 року відповідачу була направлена претензія на суму 755,25 грн., яка задоволена частково в сумі 200 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями платіжних доручень від 16.12.2009 року за №98 та від 31.03.2010 року за №32. Залишок несплачених економічних санкцій становить 555,25 грн. (755,25 грн.-200грн.=555,25 грн.)

При цьому суд не може прийняти до уваги посилання представника відповідача на відсутність завищення ціни при продажу вищезгаданої продукції та реалізації її нижче собівартості, оскільки у спірних правовідносинах економічні санкції застосовані до підприємства не за необґрунтоване збільшення ціни, а за порушення законодавства, яке полягало у недекларуванні зміни оптово-відпускної ціни на товар, зазначеної у вищевказаній Постанові КМУ та розпорядженні ОДА. Суд також не враховує твердження відповідача про відсутність підстав для застосування економічних санкцій у зв'язку з неотриманням прибутку від реалізації вищезгаданої ковбаси, так як відповідно до вимог ст.14 ЗУ «Про ціни і ціноутворення»штраф стягується у разі необґрунтованого одержання виручки, а не прибутку.

Таким чином, дослідивши та оцінивши надані докази, їх достатність та взаємний зв'язок суд погоджується з визначеним позивачем розміром економічних санкцій, яка є предметом позову. Підстав для звільнення відповідача від сплати економічних санкцій в судовому засіданні не встановлено.

Наявність боргу та його розмір відповідач не спростував, доказів сплати заборгованості суду не представив, чим фактично не заперечив суму заборгованості, яка є предметом позову в даній справі.

За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.

На підставі ст.14 ЗУ “Про ціни та ціноутворення”, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари»від 17.10.2007 року за №1222, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Біос»економічні санкції в сумі 555 (п'ятсот п'ятдесят п'ять) грн. 25 коп. в дохід державного бюджету.

Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Гундяк В.Д.

Постанова складена в повному обсязі 02.12.2010 року.