Постанова від 31.08.2009 по справі 4366/09/9104

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2009 року № 4366/09/ 9104

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:

Обрізко І.М., Багрія В.М., Улицького В.З., Сивулич О.М. ,

головуючого судді

суддів

при секретарі судового засідання

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційні скарги Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області та Миколаївської районної ради Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30 грудня 2008 року по справі за позовом фермерського господарства ІНФОРМАЦІЯ_1 до Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області, управління агропромислового розвитку Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області про стягнення коштів,

ВСТАНОВИЛА:

ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1 08.12.2008 року звернулось до окружного адміністративного суду із позовом до Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області, Управління агропромислового розвитку Миколаївської РДА про зобов'язання відповідача виплатити кошти виділені як субвенцію з бюджету для часткової компенсації втрат в сумі 57000 грн. та стягнення цих коштів. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 23-27 липня 2008 року сталося стихійне лихою. За результатами розгляду заяви позивача, комісією Миколаївської РДА 08.08.2008 року було обстежено посіви господарства та складено відповідні акти, якими підтверджено факт знищення посівів та визначено суму збитків у розмірі 138,1 тис. грн.. 12.08.2008 року на засіданні вказаної комісії визначено реєстр підприємств Миколаївського району на відшкодування збитків внаслідок стихії, в який включено і позивача ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1. За результатами розгляду вказаних документів головою Львівської ОДА винесено розпорядження № 840/0/5-08 від 18.08.2008 року, яким затверджено реєстр підприємств для здійснення часткової компенсації втрат, які зазнали збитки внаслідок стихії, що сталася 23-27 липня 2008 року, згідно додатку № 1. Відповідно до означеного додатку, для відшкодування втрат нанесених ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1 виділено 57000 грн. Пунктом 3 даного розпорядження зобов'язано голів районних державних адміністрацій забезпечити спрямування та використання виділених коштів за цільовим призначенням. Розпорядженням голови Миколаївської РДА № 395 від 21 серпня 2008 року збільшено видаткову частину районного бюджету по КФК 210120 «Видатки на ліквідацію стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» згідно реєстру сільськогосподарських підприємств на суму 911,95 тис. грн. Згідно додатку до даного розпорядження ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1 в перелік не включено, а 57000 грн. зазначено як нерозділену суму. Однак 29.09.2008 року, головою Миколаївської РДА винесено розпорядження за № 495 «Про внесення змін в додаток до розпорядження голови райдержадміністрації від 21.08.2008 року № 395» та нерозділену суму 57000 грн. вирішено спрямувати на часткову компенсацію втрат ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1, яку станом на сьогоднішній день останнім не отримано.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 30.12.2008 року позовні вимоги задоволено. Суд виходив з того, що посіви сільськогосподарських культур ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1 були затоплені і знищені наслідками стихії, що стверджується актами обстеження посівів. Крім цього, постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2008 року № 689 затверджено «Порядок використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано - Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, відповідно до п. 8 якого райдержадміністрації після отримання рішення про виділення субвенції протягом двох робочих днів: забезпечують підготовку та подання до відповідної місцевої ради проекту рішення про внесення змін до місцевого бюджету; уразі неможливості прийняття рішення на сесії місцевої ради райдержадміністрації забезпечують розподіл субвенцій між головними розпорядниками коштів відповідного бюджету та в установленому порядку оформляють розподіл спільним розпорядженням голови райдержадміністрації та голови районної ради з наступним затвердженням відповідно районною радою. Зазначені вимого відповідачем недотримані та позивачем не отримано по теперішній час відшкодування втраченого врожаю.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням Миколаївська РДА Львівської області та Миколаївська районна рада Львівської області подали апеляційні скарги, в яких із-за порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просять його скасувати та відмовити позивачу в задоволенні позову. В основному покликання маються на те, що позивач не отримав очікуваної суми бюджетних коштів не з вини Миколаївської РДА, а по причині того, що розпорядження 29.09.2008 року № 495 не було затверджене Миколаївською районною радою на сесії 30.09.2008 року з мотивів відсутності законних підстав виплати ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1 цільових бюджетних коштів.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників розгляду, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційних скарг, вбачає їх аргументованими.

Відповідно до ст. 202 КАС України суд апеляційної інстанції скасовує судове рішення та ухвалює нове, коли має місце неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність таких обставин, невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи чи питання.

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи та сторонами не заперечувалось, що наказом № 16 від 04.08.2008 року Управління агропромислового розвитку Миколаївської РДА, створено комісію по визначенню переліку сільськогосподарських підприємств, які мають право на використання субвенцій з державного бюджету для ліквідації стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року.

06.08.2008 року ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1 подано заяву голові комісії по визначенню переліку сільськогосподарських підприємств, які мають право на використання субвенцій з державного бюджету для ліквідації наслідків стихійного лиха, про відшкодування збитків нанесених внаслідок стихійного лиха, в результаті чого загинули посіви культур.

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 18 серпня 2008 року № 840/0/5-08 «Про часткову компенсацію втрат сільськогосподарським підприємствам Львівщини, які зазнали збитків внаслідок стихії, що сталася 23-27 липня 2008 року за рахунок субвенції з державного бюджету обласному бюджету» затверджено реєстр підприємств для здійснення часткової компенсації втрат, нанесених стихією та розподілено субвенції з державного бюджету обласному бюджету між місцевими бюджетами та Миколаївському району виділено 911,95 тис. грн.

Відповідно до додатку до вказаного розпорядження у реєстр підприємств для здійснення часткової компенсації втрат, по Миколаївському району включено ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1, сума часткової компенсації втрат якого становить 57 тис. грн.

Згідно із розпорядженням голови Миколаївської РДА від 21 серпня 2008 року № 395 «Про часткову компенсацію втрат сільськогосподарським підприємствам, які зазнали збитків внаслідок стихії, що сталася 23-27 липня 2008 року за рахунок субвенції з державного бюджету» збільшено видаткову частину районного бюджету по КФК 210120 «Видатки на ліквідацію стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року» згідно реєстру сільськогосподарських підприємств на суму 911,95 тис. грн.

Згідно додатку до даного розпорядження, у реєстр сільськогосподарських підприємств для здійснення часткової компенсації ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1 не включено, а сума 57 тис. грн. залишилась нерозподіленою. Розпорядженням голови Миколаївської РДА за № 495 від 29.09.2008 року внесено зміни в додаток до розпорядження № 395 від 21.08.2008 року та нерозподілену суму 57 тис. грн. спрямовано на часткову компенсацію втрат ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація, складає і подає на затвердження ради проект відповідного бюджету та забезпечує його виконання, звітує перед відповідною радою про його виконання.

З аналізу вище викладеного колегія суддів вважає, що Миколаївська РДА діяла в межах повноважень наданих ч. 2 ст. 19 Конституції України, а саме прийняла розпорядження 29.09.2008 року № 495 і подала сесії Миколаївської районної ради на затвердження, однак вказане розпорядження не було затверджене останньою на сесії 30.09.2008 року з мотивів відсутності законних підстав для виплати ФГ ІНФОРМАЦІЯ_1 цільових бюджетних коштів та подібне стороною позивача не оскаржувалось.

З огляду на наведене, судова колегія вважає, що доводи апеляційних скарг являються суттєвими і складають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також має місце невідповідність висновків суду обставинам справи.

Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 195, 196, 198, 202, 205, 207 КАС України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційні скарги Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області та Миколаївської районної ради Львівської області задоволити.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30 грудня 2008 року по справі № 2-а-9085/08, скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову фермерського господарства ІНФОРМАЦІЯ_1 до Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області, управління агропромислового розвитку Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області про стягнення коштів.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

І.М. Обрізко В.М. Багрій В.З. Улицький.

Головуючий суддя

судді