Постанова від 23.03.2009 по справі АС10/39-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.03.09

Справа №АС10/39-09.

Господарський суд Сумської області у складі:

Головуючого судді -Малафеєвої І.В.

розглянувши справу

за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 В.Писарівського району

до відповідача Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Сумській області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору

Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція

про визнання недійсним рішення

Представники:

від позивача ОСОБА_2

від відповідача Мачула А.А.

від 3-ї особи не з'явився

Суть спору: позивач просить скасувати рішення №180168-0300-32 від 19.08.2008р. про застосування фінансових санкцій в сумі 3400 грн. за порушення позивачем вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Представник відповідача проти позову заперечує, у відзиві на позов просить в задоволенні позовних вимог відмовити, рішення вважає таким, що прийняте відповідно до вимог чинного законодавства.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази по справі, суд встановив наступне.

Оспорюваним рішенням прийняте на підставі акту відповідача №181101232340 від 07.08.2008р. про результати перевірки дотримання вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Посадовими особами Охтирської МДПІ 07.08.2008 року була проведена перевірка господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою: Сумська область, Великописарівського р-ну, с. Добрянське, вул. 40 років Перемоги, 7, який належить суб'єкту підприємницької діяльності ПП ОСОБА_1, код НОМЕР_1. Перевірка приватного підприємця ОСОБА_1 була здійснена згідно направлень №№86, 87 від 07.08.2008 року.

В ході проведення перевірки було встановлено, що в торгівельному залі магазину разом з іншим товаром приватного підприємця знаходились алкогольні напої та тютюнові вироби. Детальний перелік виявлених на момент проведення вищевказаної перевірки алкогольних напоїв та тютюнових виробів наведено у додатках до акту проведеної перевірки із описом кількості пачок сигарет та пляшок алкогольних напоїв, ціни, вартості товару, зазначенням серії, номеру марок акцизного збору встановленого зразка на кожному виявленому виробі.

Оскільки у позивача ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами як на 07.08.2008 р.(дату перевірки) так і на 19.08.2008 р. (дату винесення оскаржуваного рішення) - відсутні, тому вона не мала права зберігати за даною адресою алкогольну та тютюнову продукцію.

Згідно зі статтею 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (із змінами та доповненнями) зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Внесення місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру здійснюється у порядку, визначеному наказом Державної податкової адміністрації України від 28 травня 2002 р. № 251 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 серпня 2002 р. за № 670/6958 (Офіційний вісник України, 2002, № 33 (30.08.2002), ст. 1550).

Відповідно до абзацу 9 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що сума фінансових санкцій за зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру становить 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Тому сума фінансових санкцій правомірно складає 3400 гривень, а саме, 1700грн. за зберігання алкогольних напоїв та 1700 грн. за зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру.

Відповідно до п. 2.4 Інструкції про порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженої наказом Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів України від 20.06.2007 р. № 113 справи про застосування фінансових санкцій за порушення вимог статті 17 Закону розглядаються комісією, склад якої затверджується наказом керівника органу ліцензування, уповноваженого приймати рішення про застосування фінансових санкцій.

Оскільки Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Сумській області є органом ліцензування даного виду господарської діяльності, то, відповідно, і рішення про застосування фінансових санкцій має бути прийняте саме регіональним управлінням згідно "Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.03 року №790.

Представник позивач в судовому засіданні спростував факт наявності в приміщенні магазину алкогольних напоїв та тютюнових виробів, однак жодних доказів не подав, при тому, що продавець при перевірці зауважень до акту перевірки щодо об'єктивності викладених в ньому фактів не заявила, а лише відмовилася від дачі будь-яких пояснень.

Не можуть бути взяті до уваги і твердження позивача про те, що вона була відсутня при перевірці.

Так, продавцю позивача Думчиковій Олені Вікторівні перед початком проведення вищевказаної перевірки були надані для ознайомлення направлення на проведення перевірки, копію наказу та службові посвідчення. Вона, ознайомившись з наданими документами, підписала направлення на проведення перевірки і допустила перевіряючих у приміщення магазину для проведення цієї перевірки. Такими діями перевіряючими були дотримані умови допуску посадових осіб до проведення перевірки визначені у ст. 112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та надані продавцю у повному обсязі визначені в цьому Законі документи.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги є неправомірними, необґрунтованими і не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні адміністративного позову приватного підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_1, і.к. НОМЕР_1) про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 3400 грн. застосованих рішенням №180168-0300-32 від 19.08.2008р. Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Сумській області - відмовити.

2. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

3. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА

В судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Повний текст постанови підписаний 25.03.2009 р.