Ухвала від 06.07.2015 по справі 162/705/15-а,2а-162/1188/15

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2015 року Справа № 876/6208/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючого судді Довга О.І.,

суддів Ліщинський А.М.,

Запотічний І.І

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області на постанову Любешівського районного суду Волинської області від 16.04.2015 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області про визнання неправомірними дій,зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 30.03.2015 року звернулася в суд першої інстанції з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області про визнання дій управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області протиправними, зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії за період в межах визначеного Законом строку позовної давності, відповідно до вимог ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням її на 1 % заробітку за кожний рік роботи понад встановлений мінімальний стаж роботи 15 років.

Постановою Любешівського районного суду Волинської області від 16.04.2015 року, позов задоволено частково, визнано протиправними дії відповідача, зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області починаючи з 13.03.2015 року, провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 відповідно до частини 2 статті 56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням пенсії на 1 % заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, але не вище 75% заробітку, постанову в межах суми стягнення за один місяць звернуто до негайного виконання.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області оскаржило його в апеляційному порядку, вважає постанову суду прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права.

В апеляційній скарзі зазначає, що судом не було взято до уваги той факт,що з 01.01.2004 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,яким з 12.01.2005 року було встановлено доплату за понаднормативний стаж шляхом збільшення розміру пенсії на 1 відсоток мінімальної пенсії за віком за кожний повний рік страхового стажу понад 20 років для жінок. Також не враховано і те,що пенсія позивачці була призначена після набрання чинності Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підставі її заяви.

Виходячи з вище викладеного, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Відповідно до п.1.ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія судів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних міркувань.

Позивач, є потерпілою від наслідків Чорнобильської катастрофи 3 категорії, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 виданого Волинською ОДА.

Пенсію позивачу призначено з 26.02.2011 року на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення», з врахуванням положень ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

13.03.2015 позивач зверталася до відповідача з заявою про обрання умов,норм та порядку пенсійного забезпечення відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,але управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області відмовило їй у перерахунку пенсії.

Суд першої інстанції встановив,що відповідно до ст. 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення» умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.

Пунктом 13 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії, зокрема відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», їй призначається одна пенсія за її вибором.

Частиною 3.ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено,що призначення та виплата пенсій особам,які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування « і цього Закону

Статтею 56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено,що право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за Списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку.

Згідно із ч.2.ст.56,ст.57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та ч.1.ст.28 Закону України»Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,підвищення до пенсії за понад встановлений мінімальний стаж роботи,має пільговий характер власне щодо тривалості трудового стажу та величини,з якої проводиться розрахунок.

Крім цього,починаючи з 01.01.2004 року,з впровадженням в Україні пенсійної реформи,призначення та перерахунок трудових пенсій особам,які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС,лише на підставі Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» без врахування положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є неможливим; і навпаки-застосування окремих положень Закону України» «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не є перешкодою до використання до цієї категорії осіб при обрахунку пенсії Закону України «Про статус та соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».При наявності у пенсіонерів,які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,права на тотожні пенсійні виплати застосуванню підлягають положення спеціального характеру,в цьому випадку-Закон України «Про статус та соціальний захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Враховуючи викладене, відмова у збільшенні пенсії позивача на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 15 років порушує її права, встановлені статтею 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року №384/2011 правильність нарахування пенсій,уникнення помилок,подвійних виплат є обов'язком саме відповідача.

Отже, позивач має право на одержання пенсії на умовах,визначених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З огляду на викладене, враховуючи норми статті 200 КАС України, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків зроблених судом першої інстанції, а тому підстав для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст. 160, ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, ст.205, ст.206, ст. 254 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Любешівському районі Волинської області - залишити без задоволення, постанову Любешівського районного суду Волинської області від 16.04.2015 року у справі № 162/705/15-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після отримання її копій особам, що беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції

Головуючий: Довга О.І.

Судді : Ліщинський А.М.

Запотічний І.І