вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
17.08.09Справа №2а-7269/09/7/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді
Маргарітова М.В. , при секретарі Силантьєвої О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим
до Приватного підприємства "Алтана-Крим"
про стягнення заборгованості у розмірі 72692,45 грн
за участю:
позивача - представник за довіреністю № 1108/9/10-0 від 01.06.09р. Єрмошин Р.В.,
відповідача - не з'явився
Суть спору: позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 72692,45грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачується у встановлений законом термін податковий борг перед бюджетом, тому, відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 вказана заборгованість підлягає стягненню.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений через друковані засоби (а.с. 119), про причини неявки суд не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд
Відповідач зареєстрований рішенням Сімферопольської районної державної адміністрації 31.10.2005р. як юридична особа , ідентифікаційний номер 33872904 (а.с.6).
Принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників встановлені Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251).
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 - ІІІ (Далі Закон №2181).
Пунктом 3 частиною 1 статті 9 Закону України №1251 встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом строки.
Згідно до п. 5.3.1. ст. 5 Закону України №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем самостійно було визначено суму податкового зобов'язання на підставі поданої ним податкової декларацій з ПДВ від 02.07.07р. (а.с. 29-31).
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 - ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Таким чином, відповідачем самостійно узгоджена сума податкового зобов'язання.
Позивачем відносно відповідача були прийняті податкові повідомлення - рішення № 0000532302/0 від 07.06.07р. на суму 6198 грн. з податку на додану вартість (а.с. 27), № 0002831502/0 від 20.07.07р. на суму 311,87 грн. з податку на додану вартість (а.с. 32), № 0000741701/0 від 13.06.07р. на суму 155,04 грн., у тому числі, за основним платежем 51,68 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями 103,36 грн. з податку з доходів найманих працівників (а.с. 50).
Вказані рішення були отримані відповідачем, про що свідчить підпис їх про отримання (а.с. 27, 32, 50).
Відповідно до положень п.5.2.1. п.5.2 ст.5 Закону України №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 п.5.2. ст. 5 цього Закону.
Також позивачем відносно відповідача були прийняті податкові повідомлення - рішення № 0000652301/0 від 25.09.08р. на суму 71970 грн. з податку на додану вартість (а.с. 33), яке не було отримане відповідачем, в зв'язку з чим, позивачем був прийнятий акт від 25.09.08р. про розміщення податкового повідомлення-рішення на дошці оголошень (а.с. 30); №0000031503/0 від 09.01.09р. на суму 170 грн. з комунального податку (а.с. 40), яке не було отримане відповідачем, в зв'язку з чим, позивачем був прийнятий акт від 13.01.09р. про розміщення податкового повідомлення-рішення на дошці оголошень (а.с. 45);
Як вбачається з абзацу 4 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Таким чином, податкові повідомлення-рішення вважаються врученими, а податкове зобов'язання узгодженим.
Згідно до абзацу 3 п.п. 5.3.1. п.5.3. ст. 5 Закону України №2181 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.3.2. п. 5.3. ст. 5 Закону України №2181 встановлено, що у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Пункт 5.4.1. ст. 5 Закону України №2181 встановлює, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Пунктом 6.2.1. ст. 6 Закону України №2181 передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Матеріалами справи підтверджується направлення позивачем 21.06.2007р. та 05.05.2009р. на адресу відповідача податкових вимог №1/333 та №2/201 відповідно.
В зв'язку з неможливістю вручення податкових вимог, позивачем були складені відповідні акти (а.с. 12, 15), які крім того свідчать про розміщення податкових вимог на дошці оголошень.
Відповідно до положень абз. 4 п.п.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України №2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідачем у порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або доказів оскарження податкових повідомлень-рішень або податкових вимог.
Відповідно до ч. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Матеріали справи свідчать про те, що відповідач має заборгованість зі сплати податкового боргу на загальну суму 72692,45 грн., яка підлягає стягненню.
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.
Під час судового засідання оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанова оформлена та підписана 21.08.09 р.
Керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Алтана-Крим» (АР Крим, Сімферопольський район, смт. Миколаївка, вул. 54 Батареї, 2, ЄДРПОУ 33872904) суму податкового боргу на загальну суму 72692,45 грн., у тому числі: з податку на додану вартість в сумі 72377,61 грн. (код платежу 14010100, р/р 31118029700268, одержувач Державний бюджет Сімферопольського району, банк одержувача ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34741037); з комунального податку в сумі 159,80 грн. (код платежу 16010200, р/р 33218828700271, одержувач Місцевий бюджет Миколаївської сільської ради, банк одержувача ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34741037); та з доходів найманих працівників в сумі 155,04 грн. (код платежу 11010100, р/р 33214800700271, одержувач Місцевий бюджет Миколаївської сільської ради, банк одержувача ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34741037).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складання постанови у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складання постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Маргарітов М.В.