Постанова від 28.08.2009 по справі 2а-2а-7330/09/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2009 р. справа № 2а-2а-7330/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ісаєнко Ю.А.

при секретарі Хріпуновій С.Ю.

за участю

представника позивача Яковлєва Е.В.,

представників відповідача Духницької К.Е.,

представника третьої особи Гриня М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Укршахтгідрозахист» до Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж», про часткове скасування вимоги від 01.07.2008 року №05.2 - 10/3289

встановив:

Позивач, Державне підприємство «Укршахтгідрозахист», звернувся до суду із адміністративним позовом до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж», про часткове скасування вимоги від 01.07.2008 року №05.2 - 10/3289.

В обґрунтування позову посилається на те, що спірною вимогою Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області щодо усунення виявлених ревізією порушень підприємству було приписано здійснити заходи щодо усунення порушень на загальну суму 262,4 тис. грн. Позивач частково не згоден з вимогою відповідача на суму фінансових порушень 72257,92 грн. за проведення завищених виплат бюджетних коштів внаслідок завищення вартості виконаних робіт через включення третьою особою в 2006 - 2007 роках до актів виконаних робіт вартості матеріалів, загально виробничих витрат з урахуванням прибутку, експлуатації машин і механізмів та витрат на перевезення працівників. Вважає, що ТОВ «Укрспецмонтаж» за укладеним договором виконало послуги у повному обсязі, оскільки оплата виконаних послуг та робіт проводилась по твердим договірним цінам відповідно до Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000), технічних норм та нормативів, по актам прийому - передачі фактично виконаних послуг (робіт), актам прийому виконаних робіт (послуг), складених на підставі діючих елементних кошторисних норм, по довідкам вартості виконаних послуг. Також позивач зазначає, що при прийомі виконаних послуг (робіт) у повному обсязі були надані документи, які підтверджують фактичну вартість матеріалів, машин та механізмів, витрат на перевезення працівників (рахунки на матеріали, товаро - транспортні накладні, подорожні листи та акти на роботи виконанні сторонніми організаціями), тому вважає, що підстав для непроведення оплати не було.

Просить суд частково скасувати вимогу про усунення порушень Контрольно - ревізійного управління у Донецькій області від 01.07.2008 року №05.2-10/3289.

Під час судового розгляду позивач змінив позов та просив скасувати вимогу Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області №10/3189 від 01.07.2008 року в частині завищення вартості робіт виконаних ТОВ «Укрспецмонтаж» на суму 72,3 тис. грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позов, просив його задовольнити, надав пояснення, аналогічні викладеними у позові.

Представник відповідача у суді позов не визнав. Просив відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою суду від 8 липня 2009 року до участі у справі як третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача притягнуто Товариство з обмеженою відповідальністю «Укспецмонтаж».

Представник третьої особи, у судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити. Пояснив, що дійсно виконував підрядні роботи на підставі укладених з ТОВ «Укршахтгідрозахист» договорів по ремонту шахти «Октябрь», користуючись при цьому послугами субпідрядників. На виконання умов договорів товариством ДП «Укршахтгідрозахист» було надано акти виконаних робіт. Під час зустрічної перевірки КРУ в ТОВ «Укрспецмонтаж» працівникам КРУ були надані всі необхідні документи на підтвердження взаємовідносин із субпідрядниками, але вони не були взяті до уваги перевіряючими. Представник визнав у судовому засіданні, що ТОВ «Укспецмонтаж» не підтвердило за укладеним договором витрати у сумі 75,60 грн., але на цей час ця сума добровільно повернута на розрахунковий рахунок ДП «Укршахтгідрозахист».

Свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що вона з 01.09.2007 року по теперішній час є бухгалтером Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж», під час проведення перевірки представникам КРУ в м.Єнакієве були надані всі необхідні документи на підтвердження витрат за договором з ДП «Укршахтгідрозахист»: договори з субпідрядниками, акти виконаних робіт та інше. Але у перевірки довідці перевіряючими зазначені витрати були вказані як не підтверджені.

Свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що вона є заступником начальника Єнакієвського міжрайонного контрольно - ревізійного відділу та безпосередньо приймала участь у проведенні зустрічної перевірки в ТОВ «Укрспецмонтаж» за укладеним договором з ДП «Укршахтгідрозахист». Свідок підтвердив, що товариством на виконання договірних обов»язків були укладені договори субпідряду з третіми особами, які не були включені до основного договору, тому зазначені витрати, навіть за наявності документального підтвердження, не були взяті до уваги та зазначені у довідці перевірки як не підтверджені.

Свідок ОСОБА_6, начальник Єнакієвського міжрайонного контрольно - ревізійного відділу, дала судові аналогічні пояснення.

Заслухавши пояснення представників сторін, свідків, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в України» головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому. Результати ревізії викладаються в акті.

Підстави та порядок проведення планової виїзної ревізії регулюються ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в України», відповідно до якої плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія

Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів.

Відповідно до п.1 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в України» державній контрольно - ревізійній службі надається право перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо).

На виконання п. 1.1.3.1 плану роботи Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області на І квартал 2008 року, на підставі направлень від 13.05.2008 року №1467-1468, виданих виконуючим обов'язки начальника КРУ в Донецькій області проведено ревізію фінансово - господарської діяльності ДП «Укршахтгідрозахист» за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2007 р.

За результатами ревізії складено акт від 23.06.2008 року ревізії фінансово - господарської діяльності Державного підприємства «Укршахтгідрозахист» за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2007 р., яким встановлені фінансові порушення на загальну суму 496200,00 грн., а саме:

- 14,0 тис. грн. за списання коштів на витрати внаслідок проведення оплати правового та економічного аналізу без отримання підтверджуючих первинних документів;

- 72,3 тис. грн. завищення вартості робіт, виконаних ТОВ «Укрспецмонтаж»;

- 0,6 тис. грн. за зайво нараховану та сплачену премію при невиконанні показника;

- 0,2 тис. грн. за внески до цільових фондів за зайво нараховану премію;

- 156,0 тис. грн. за завищення вартості активів внаслідок збільшення первісної вартості об'єктів основних фондів;

- 229,0 тис. грн. за отримання послуг, ТМЦ та проведення оплат за рахунок бюджетних коштів без проведення процедур державних закупівель;

- 4,8 тис. грн. за завищення вартості робіт з ремонту насосів виконавцем ТОВ «Науковий центр гірничих машин»;

- 2,2 тис. грн. за заниження вартості активів;

- 17,1 тис. грн. за встановлені лишки основних засобів та ТМЦ.

Єнакієвським міжрайонним контрольно - ревізійним відділом планової ревізії фінансово - господарської діяльності Державного підприємства «Укршахтгідрозахист» за період 2006-2007 роки відповідно до п. 1.1.3.1 контрольно ревізійної роботи КРУ в Донецькій області в ході чого також було проведено зустрічну звірку в ТОВ «Укрспецмонтаж» з питань взаємовідносин з ДП «Укршахтгідрозахист» за результатами чого складено відповідну довідку зустрічної звірки від 02.06.2008 року.

Відповідно до п.7 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.

На підставі акту ревізії від 23.06.2008 року позивачеві було пред'явлено вимогу про усунення порушень, відповідно до якої Генерального директора ДП «Укршахтгідрозахист» зобов'язано:

1. здійснити заходи щодо усунення порушень на загальну суму 262400,00 грн. за порушення фінансово - господарської дисципліни яке не усунуто на час винесення цієї вимоги;

2. ініціювати пред'явлення підряднику цивільних позовів;

3. притягнути винних посадових осіб до матеріальної чи дисциплінарної відповідальності;

4. бухгалтерський облік на підприємстві вести згідно діючих нормативних актів з фінансових питань.

Позивач оскаржує зазначену вимогу в частині здійснення заходів щодо усунення порушень на суму 72257,38 грн. за завищення вартості робіт, виконаних ТОВ «Укрспецмонтаж».

Перевіряючи законність та обґрунтованість пред'явленої стосовно позивача вимоги в частині здійснення заходів щодо усунення порушень на суму 72257,38 грн. за завищення вартості робіт, виконаних ТОВ «Укрспецмонтаж» судом встановлено наступне.

Зі змісту акту ревізії (сторінки акту 29-30) вбачається, що при проведені ревізії цільового використання підприємством бюджетних коштів зустрічною звіркою встановлено завищення вартості робіт, виконаних ТОВ «Укрспецмонтаж» на загальну суму 72257,38 грн., у тому числі за 2006 р. КПК 1301070 КЕКВ 2410 - 8583,59 грн., за 2007 р. 63673,79 грн. із яких КПК 1301070 КЕКВ 2410 в сумі 47714,70 грн., КЕКВ 1310 в сумі 15959,09 грн. Зазначене порушення виникло внаслідок:

- включення в акти виконаних робіт вартості матеріалів в сумі 19788,58 грн., які на момент списання не лічились за даними бухгалтерського обліку ТОВ «Укрспецмонтаж», що є порушенням п. 3.2.5 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д 1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 р. №174;

- безпідставного включення в акти виконаних робіт загально - виробничих витрат в сумі 39252,00 грн. (з урахуванням нарахованого прибутку в сумі 452,00 грн.), які не підтверджені по бухгалтерському обліку ТОВ «Укрспецмонтаж» та фактично не проведені, що є порушенням п. 4.2.1.5 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д 1.1-1-2000 затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 р. №174;

- безпідставного включення в акти виконаних робіт вартості експлуатації машин і механізмів, робота яких документально не підтверджена та які фактично не виконувались, в сумі 11055,60 грн., що є порушенням п. 3.1.10.5 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д 1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 р. №174;

- безпідставного включення в акти виконаних робіт витрат на перевезення працівників які документально не підтверджені, в сумі 2085,60 грн., що є порушенням п. 3.1.16.6 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д 1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 р. №174;

- застосування невірної розцінки (застосовано розцінку Р15-45-4 «Розбирання трубопроводів центрального опалення на сварці, діаметр трубопроводу до 50 мм» замість РЗ 15-85-2 «Демонтаж трубопроводів опалення із стальних електрозварювальних труб діаметром 50 мм») в акті виконаних робіт за липень 2006 року завищена вартість робіт на суму 75,6 грн., що є порушенням п.3.3.9 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д 1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 р. №174.

Відповідно до п. 3.2.5 Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України «Про затвердження Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000)» від 27.08.2000р. №174, поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються за найменшою вартістю, яка не повинна перевищувати цін, зареєстрованих в Мінекономіки відповідно законодавства.

Відповідно до п. 4.2.1.5 Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України «Про затвердження Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000)» від 27.08.2000р. №174, при складанні пропозицій щодо визначення вартості будівництва підрядні організації - претенденти на виконання будівельно-монтажних робіт - розрахунково-аналітичним методом визначають кошти на:

- заробітну плату працівників з урахуванням структурного складу організації та рівня заробітної плати, що її планують отримувати на об'єкті замовлення;

- покриття решти статей ЗВ витрат, виходячи з витрат попереднього звітного періоду за цими статтями, з урахуванням потужності організації та обсягу робіт, що пропонуються до виконання.

До ціни пропозиції також включаються відрахування за встановленими законодавством нормами на соціальні заходи від заробітної плати робітників, зайнятих на будівельно-монтажних роботах і на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів, та працівників, кошти на заробітну плату яких враховуються в ЗВ витратах.

Відповідно до п. 3.1.10.5 Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України «Про затвердження Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000)» від 27.08.2000р. №174, вартість машино-години в поточних цінах розраховується на підставі трудових і матеріальних ресурсів, наведених в РКНЕМ, та поточних цін на них з доданням амортизаційних відрахувань на повне відновлення будівельних машин і механізмів, вартості матеріальних ресурсів на заміну частин, що швидко спрацьовуються, ремонт і технічне обслуговування, перебазування, а також податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

По будовах (об'єктах), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ та організацій державної власності, як правило, вартість машино-години приймається в межах, рекомендованих Держбудом України.

Відповідно до п. 3.1.16.6 Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України «Про затвердження Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000)» від 27.08.2000р. №174, кошти для відшкодування інших витрат, що належать, головним чином, до діяльності підрядних організацій, включаються до глави 9 ЗКР "Інші роботи і витрати". Приблизний перелік таких витрат наведено в додатку Б.

Відповідно до п. 3.3.9 Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України «Про затвердження Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000)» від 27.08.2000р. №174, за твердої договірної ціни взаєморозрахунки провадяться на підставі виконаних обсягів робіт та їхньої вартості, визначеної в договірній ціні.

Судом встановлено, що між Державним підприємством «Укршахтгідрозахист» (іменований як замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» (іменований як підрядник) укладені угоди:

- №254/06 від 14.07.2006 р. предметом якого є роботи по ремонту калориферної установки №2 водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» з заміною калориферних секцій з обв'язкою тепломережі на суму 22794,00 грн.;

- №220/07 від 18.05.2007 р. предметом якого є послуги з ремонту колектора напірного водовідливного трубопроводу у насосній камері гор. 790 м водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» на суму 19597,20 грн.;

- №405/07 від 26.09.2007 р. предметом якого є роботи з виготовлення і монтажу перехідної підкопрової рами копра стовбура №2 водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» на суму 97966,80 грн.;

- №460/07 від 30.10.2007 р. предметом якого є послуги з ремонту покрівлі будівлі адміністративно - побутового комбінату водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» на суму 49899,60 грн.;

- №486/07 від 13.11.2007 р. предметом якого є роботи з реконструкції станкової частини копра стовбура №2 водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» на суму 48925,20 грн.

Ціна в кожному із зазначених договорах є твердою та визначена додатками - Договірна ціна, що є невід'ємними частинами (а.с. 84-91). Також в договорах зазначено, що підрядник може залучати для виконання робіт субпідрядні організації.

Відповідно до ч. 1 ст. 853 Цивільного кодексу України, замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.

Так, на виконання умов договорів, укладених між Державним підприємством «Укршахтгідрозахист», (яке виступає як замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» (яке виступає як підрядник) були складені акти форми КБ-2в приймання виконаних підрядних робіт за:

- листопад, грудень 2007 року за договором 405/07 від 26.09.2007 року, відповідно до яких ТОВ «Укрспецмонтаж» передає, а ДП «Укршахтгідрозахист» приймає роботу з виготовлення і монтажу перехідної підкопрової рами копра стовбура №2 водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» на суму 97966,80 грн.

- травень, липень 2007 року за договором №220/07 від 18.05.2007 року відповідно до яких ТОВ «Укрспецмонтаж» передає, а ДП «Укршахтгідрозахист» приймає послуги з ремонту колектора напірного водовідливного трубопроводу у насосній камері гор. 790 м водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» на суму 19597,20 грн.

- грудень 2007 року за договором №460/07 від 30.10.2007 року відповідно до яких ТОВ «Укрспецмонтаж» передає, а ДП «Укршахтгідрозахист» приймає послуги з ремонту покрівлі будівлі адміністративно - побутового комбінату водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» на суму 49899,60 грн.

Також судом встановлено, що між Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» (яке іменоване як заявник) та ТОВ «Технотек-ЛТД», ТОВ «Унистройпром», ТОВ «Велмакс» (яке іменоване як виконавці) укладені договори №2/1 від 23.02.2006 року, б/н від 01.03.2007 року та №186 від 10.08.2007 року предметом яких є монтажні та ремонтно - будівельні роботи .

З матеріалів справи вбачається, що між ТОВ «Укрспецмонтаж» (яке виступає як замовник) та ТОВ «Унистройпром» (яке виступає як генпідрядник) складений акт форми КБ-2в приймання виконаних підрядних робіт за травень, листопад, грудень 2007 року, відповідно до яких останній виконав монтаж перехідної підкопрової рами копра стовбура №2 водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» та виготовлені водоотльовні стави.

З актів приймання виконаних підрядних робіт за липень 2007 р., складеного між ТОВ «Укрспецмонтаж» (яке виступає як замовник) та ТОВ «Технотек - ЛТД» (яке виступає як генпідрядник), вбачається, що останній виконав ремонт калориферної установки №2 водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь».

Встановивши обставини справи, суд не приймає до уваги позицію відповідача у частині непідтвердження витрат ТОВ «Укрспецмонтаж» за договорами з субпідрядниками, оскільки укладеними договорами з позивачем прямо передбачено право підрядника на залучення для виконання робіт субпідрядні організації.

При цьому суд зазначає, що визначення субпідрядників у основному договорі не є обов»язковим.

Таким чином, на думку суду, є підтвердженими витрати позивача з вартості матеріалів в сумі 19788,58 грн., загально - виробничі витрати в сумі 39252,00 грн., вартість експлуатації машин і механізмів на суму 11055,60 грн., витрати на перевезення працівників на суму 2085,60 грн., у зв»язку із чим є протиправною та підлягає скасуванню спірна вимога у частині завищення вартості робіт, виконаних ТОВ «Укрспецмонтаж» на суму 72181,78 грн.

Щодо завищення вартості робіт, що виникла у результаті невірної розцінки, а саме замість оцінки роботи «Демонтаж трубопроводів опалення із стальних електрозварювальних труб діаметром 50 мм» було застосовано оцінку роботи «Розбирання трубопроводів центрального опалення на сварці, діаметр трубопроводу до 50 мм», що призвело до завищення вартості робіт на суму 75,60 грн. які визначені в акті виконаних робіт за липень 2006 року, то суд вважає, що у цій частині позов не підлягає задоволенню, оскільки третьою особою було визнано факт не підтвердження зазначеної суми, крім того, відповідно до платіжного доручення №455 від 25 серпня 2009 року ТОВ «Укрспецмонтаж» повернуло надмірно отриману суму у розмірі 75,60 грн. на розрахунковий рахунок ДП «Укршахтгідрозахист».

Керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив:

Позов Державного підприємства «Укршахтгідрозахист» до Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж», про часткове скасування вимоги від 01.07.2008 року №05.2 - 10/3289 - задовольнити частково.

Скасувати вимогу заступника начальника Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області від 01.07.2008 року №05.2-10/3289 у частині здійснення заходів щодо усунення порушень внаслідок завищення вартості робіт, виконаних Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж», на суму 72181,78 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Укршахтгідрозахист» витрати по сплаті судового збору в сумі 1 грн. 70 коп.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у присутності представників сторін.

Складання постанови у повному обсязі відкладено до 02 вересня 2009 року.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Ісаєнко Ю.А.