Постанова від 28.08.2009 по справі 2а-6196/09/1/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

28.08.09Справа №2а-6196/09/1/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Єлжової Н.М., Дубініной А.В.,

за участю представників позивача - Шильнова А.М., Мозгової В.І., Зуєва Д.М.,

представника відповідача - Малухіної В.О.,

представника третьої особи ПП «Транспортна компанія «Ірина» - Карнішаускайте І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт Авто Транс» до Ради Міністрів АР Крим, Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника, треті особи - ВАТ «АК Кримавтотранс», ПП «Транспортна компанія «Ірина»

про визнання рішення протиправним, скасування та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з адміністративним позовом Товариство з обмеженою відповідальністю «Еліт Авто Транс» до Ради Міністрів АР Крим, Приватного підприємства «Карнишаускайте І.В.», ВАТ «АК Кримавтотранс» про визнання протиправним та скасування рішення Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника в частині оголошення переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 - ЧП «Карнишаускайте І.В.»; визнання переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 - Товариство з обмеженою відповідальністю «Еліт Авто Транс».

У судовому засіданні представниками позивача надано уточнений адміністративний позов, в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника в частині оголошення переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 - ПП «Транспортна компанія «Ірина»; визнання переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 - Товариство з обмеженою відповідальністю «Еліт Авто Транс».

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 08.05.2009 року відкрито провадження по справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.05.2009 року до набрання рішення по справі законної сили вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника в частині оголошення переможця конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номера оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403; заборони Раді Міністрів АРК здійснювати укладення договорів з переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.05.2009 року до участі у справі у якості співвідповідача залучено Республіканський конкурсний комітет по визначенню пасажирського перевізника.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.05.2009 року закрито провадження в адміністративній справі за позовом ТОВ «Еліт Авто Транс» в частині позовних вимог до ПП «Карнишаускайте І.В.», ВАТ «АК Кримавтотранс».

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.05.2009 року до участі по справі залучено у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, ВАТ «АК Кримавтотранс», ПП «Транспортна компанія «Ірина».

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.05.2009 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представники позивача уточнений адміністративний позов підтримали з підстав, зазначених в ньому, пояснили, що 16 квітня 2009 року відбулося засідання Республіканського Конкурсного Комітету по визначенню пасажирських перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які виходять за межі території району, але не виходять за межі території АР Крим, а також на внутрішньообласних автобусних маршрутах.

Представники позивача зазначили, що ТОВ «Еліт Авто Транс» приймало участь в конкурсі на перевезення пасажирів автомобільного транспорту та було претендентом на маршрут Сімферополь - Чорноморське, номера оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403

Представники позивача пояснили, що переможцем в конкурсі на маршрут Сімферополь - Чорноморське, номера оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 було визнано ПП «Транспортна компанія «Ірина».

Представники позивача зазначили, що ПП «Транспортна компанія «Ірина» оголошено переможцем конкурсу без наявності законних підстав.

Представники позивача пояснили, що ТОВ «Еліт Авто Транс» має власну матеріально-технічну базу, яка відповідає всім необхідним нормативним вимогам, що підтверджено сертифікатом відповідності послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

Представники позивача зазначили, що ПП «Транспортна компанія «Ірина» власної сертифікованої матеріально-технічної бази немає.

Крім того, представники позивача підкреслили, що відповідно до ст.46 Закону України «Про автомобільний транспорт» при визначенні переможця конкурсу у випадку рівних пропозицій претендентів перевага надається перевізникам, які надали конкурсному комітету сертифікат відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам.

Представники позивача зазначили, що ТОВ «Еліт Авто Транс» надало конкурсному комітету сертифікат відповідності послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування Системи УкрСЕПРО.

У судовому засіданні представник відповідача проти уточненого адміністративного позову заперечувала, зазначила, що відповідно до протоколу засідання Республіканського Конкурсного Комітету по визначенню пасажирського перевізника від 16.04.2009 року № 2/09 перше місце на маршрут Сімферополь - Чорноморське, номера оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 зайняло ПП «Транспортна компанія «Ірина» на законних підставах.

Представник відповідача пояснила, що доводи позивача відносно того, що у нього є перевага, оскільки він надав сертифікат відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам безпідставна, оскільки не було рівних пропозицій претендентів.

У судовому засіданні представник третьої особи - ПП «Транспортна компанія «Ірина» проти позову заперечував, будь-яких пояснень суду не надав.

У судове засідання представник співвідповідача Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника не з'явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, будь-яких клопотань на адресу суду не надіслав.

У судове засідання представник ВАТ «АК Кримавтотранс» не з'явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, будь-яких клопотань на адресу суду не надіслав.

Приймаючи до уваги, що в справі достатньо матеріалів для її вирішення по суті, суд приходить до висновку про розгляд справи без участі представника співвідповідача та представника третьої особи ВАТ «АК Кримавтотранс».

Вислухавши пояснення представників позивача, представника відповідачів, дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що уточнені позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Судом встановлено, що співвідповідачами по справі являються Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Республіканський конкурсний комітет по визначенню пасажирського перевізника.

Відповідно до ч.1 ст.35 Конституції Автономної Республіки Крим Рада міністрів Автономної Республіки Крим як орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим самостійно здійснює виконавчі функції та повноваження з питань, віднесених до ведення Автономної Республіки Крим Конституцією України, Конституцією Автономної Республіки Крим та законами України.

Відповідно до ч.3 ст.35 Конституції Автономної Республіки Рада міністрів Автономної Республіки Крим виконує також державні виконавчі функції та повноваження, делеговані законами України відповідно до Конституції України.

Судом встановлено, що відповідно до ст.7 Закону України «Про автомобільний транспорт» організація пасажирських перевезень покладається на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньо-обласні маршрути), - на Раду міністрів Автономної Республіки Крим чи обласні держадміністрації.

Суд зазначає, що згідно зі ст.44 Закону України «Про автомобільний транспорт» організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 4 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1081, організатором на автобусному маршруті загального користування є Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні держадміністрації - на міжміському і приміському маршрутах, які не виходять за межі території Автономної Республіки Крим, області (внутрішньообласний маршрут).

Отже, Рада міністрів Автономної Республіки Крим у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являється суб'єктом владних повноважень.

Судом встановлено, що відповідно до п.2 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1081, конкурсний комітет - постійний або тимчасовий орган, утворений організатором для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу.

Суд зазначає, що відповідно до п.1.2 Регламенту проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим, затвердженого Постановою Ради Міністрів АР Крим за № 56 від 3 лютого 2009 року, Республіканський конкурсний комітет по визначенню пасажирського перевізника є постійним органом, який утворений організатором відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» та постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1081 «Про затвердження порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу.

Отже, Республіканський конкурсний комітет по визначенню пасажирського перевізника у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являється суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 19 Конституції України зобов'язує орган влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Отже “на підставі” означає, що суб'єкт владних повноважень повинний бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України та зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.

“У межах повноважень” означає, що суб'єкт владних повноважень повинен вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, встановлених законами.

“У спосіб” означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний дотримуватися встановленої законом процедури вчинення дії, і повинен обирати лише встановлені законом способи правомірної поведінки при реалізації своїх владних повноважень.

Суд з'ясовує, чи використане повноваження, надане суб'єкту владних повноважень, з належною метою; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, тобто без проявлення неупередженості до особи, стосовно якої вчиняється дія; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно та адекватно; досягнення розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи.

Перевіряючи обґрунтованість уточнених позовних вимог позивача про визнання протиправним та скасування рішення Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника в частині оголошення переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 - ПП «Транспортна компанія «Ірина»; визнання переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 - Товариство з обмеженою відповідальністю «Еліт Авто Транс» судом встановлено наступне.

Суд зазначає, що відповідно до ст.7 Закону України «Про автомобільний транспорт» організація пасажирських перевезень покладається на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньо-обласні маршрути), - крім того, на Раду міністрів Автономної Республіки Крим.

Судом встановлено, що відповідно до ст.43 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Суд зазначає, що нормативним документом, який визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування і є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками є Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1081 (в редакції, яка діяла на час проведення конкурсу, надалі - Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування).

Судом встановлено, що 26 листопада 2008 року Радою Міністрів АР Крим оголошено конкурси на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі АР Крим відповідно до переліку (додаток 1, який був викладений в новій редакції в Постанові Ради Міністрів АР Крим «Про затвердження регламенту проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим та внесені змін і деякі постанови Ради Міністрів АР Крим» від 3 лютого 2009 року № 56).

Суд, надаючи оцінку дотримання відповідачем процедури проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі АР Крим, вважає необхідним зазначити наступне.

Суд зазначає, що Радою Міністрів АР Крим на виконання п.10 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування здійснені наступні дії:

1) пунктом 2 Постанови Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 «Про оголошення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі АР Крим» затверджені умови проведення конкурсів (додаток 2),

2) пунктом 3 Постанови Ради Міністрів АР Крим «Про затвердження регламенту проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим та внесені змін і деякі постанови Ради Міністрів АР Крим» від 3 лютого 2009 року № 56 додаток 2 постанови Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 «Про оголошення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі АР Крим» викладений в новій редакції.

Відповідно до вимог п.11 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування постановою Ради Міністрів АР Крим від 3 лютого 2009 року № 56 затверджено регламент проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим.

Судом встановлено, що на виконання положень п. п.22 - 25 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування Постановою Ради Міністрів АР Крим від 13 червня 2006 року № 299 в редакції постанови Ради Міністрів АР Крим від 3 лютого 2009 року № 56 затверджено склад Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника.

Відповідно до п.п. 4 п.16 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування з метою визначення на конкурсних засадах робочого органу організатор розміщує не пізніше ніж за 30 днів до початку конкурсу у засобах масової інформації оголошення про проведення конкурсу та його умови.

Судом встановлено, що на виконання п.п. 4 п.16 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування Радою Міністрів АР Крим в газеті «Крымские известия» розміщено оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим та про умови його проведення.

Судом встановлено, що відповідно до п.36 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування будь-яка інформація про зміни умов конкурсу повинна бути доведена до відома всіх перевізників-претендентів не менш як за 20 днів до дати проведення конкурсу.

Суд зазначає, що на виконання п.36 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування пунктом 4 Постанови Ради Міністрів АР Крим «Про затвердження регламенту проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим та внесені змін в деякі постанови Ради Міністрів АР Крим» від 3 лютого 2009 року № 56, затверджена необхідність розміщення оголошення про зміну умов конкурсів, оголошених постановою Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 «Про оголошення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі АР Крим», в газеті «Крымские известия». Судом встановлено, що Радою Міністрів АР Крим в газеті «Крымские известия» від 10 лютого 2009 року за № 24 (4227) розміщено відповідне оголошення.

Судом встановлено, що на виконання Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування було проведено конкурси та визначені переможці конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі АР Крим.

Суд зазначає, що рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу, а також перевізника - претендента, який за результатами розгляду посів друге місце було оформлено протоколом засідання Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника за № 2/09 від 16 квітня 2009 року.

Судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 51 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, враховуючи протокол Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника за № 2/09 від 16 квітня 2009 року Постановою Ради Міністрів АР Крим від 30 квітня 2009 року № 264 «Про призначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування» були призначені для роботи на автобусних маршрутах загального користування автомобільні перевізники - переможці конкурсів.

Проаналізувавши вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідачем дотримано процедуру проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі АР Крим.

Судом встановлено, що позивач оскаржує рішення Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника в частині оголошення переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 - ПП «Транспортна компанія «Ірина».

Суд зазначає, що відповідно до п.6 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування об'єктом конкурсу може бути маршрут (кілька маршрутів) та/або оборотний рейс (кілька оборотних рейсів) міжміського автобусного сполучення.

Судом встановлено, що об'єктами конкурсу, відносно яких було прийнято спірне рішення Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника були: 1) маршрут Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401; 2) маршрут Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1402/1403.

Судом встановлено, що перевізниками - претендентами на об'єкт конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, якими були подані відповідні документи на участь в конкурсі були ПП «Транспортна компанія «Ірина», ВАТ «Укравтотранссервис», ТОВ «Еліт Авто Транс».

Судом встановлено, що претендентами на об'єкт конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1402/1403 були ПП «Транспортна компанія «Ірина», ТОВ «Еліт Авто Транс».

Судом встановлено, що ТОВ «Еліт Авто Транс» є юридичною особою, зареєстрованою виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії НОМЕР_2

Судом встановлено, що ПП «Транспортна компанія «Ірина» є юридичною особою, яка зареєстрована виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії НОМЕР_1

Суд зазначає, що згідно з п.19 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування переможцем конкурсу визначається підприємство (організація), яке за оцінкою конкурсного комітету найбільше відповідає умовам конкурсу.

Суд зазначає, що постановою Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 в редакції постанови Ради Міністрів АР Крим від 03.02.2009 року № 56 визначені Умови конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському чи приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим.

Перевіряючи дотримання ПП «Транспортна компанія «Ірина», ТОВ «Еліт Авто Транс» встановлених організатором умов перевезень пасажирів, які є обов'язковими для виконання автомобільними перевізниками, визначеними на об'єктах конкурсу, суд зазначає наступне.

Суд зауважує, що судом надається оцінка дотримання умов конкурсу тільки двома претендентами - перевізниками, а саме: ПП «Транспортна компанія «Ірина», ТОВ «Еліт Авто Транс» у зв'язку з тим, що саме ці перевізники за результатами проведення конкурсів зайняли перше та друге місця.

Судом встановлено, що відповідно до додатку 2 до постанови Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 в редакції постанови Ради Міністрів АР Крим від 03.02.2009 року № 56 в конкурсі на перевезення пасажирів на міжміському та приміському маршруті загального користування, які не виходять за межі АР Крим, можуть приймати участь пасажирські перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, який виноситься на Конкурс.

Судом встановлено, що ТОВ «Еліт Авто Транс» має ліцензію Міністерства транспорту та зв'язку України на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) Серії НОМЕР_3, ПП «Транспортна компанія «Ірина» має відповідну ліцензію Серії НОМЕР_4. Отже, судом встановлено, що ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина» мають необхідні ліцензії на той вид послуг, який виноситься на Конкурс.

Суд зазначає, що відповідно до додатку 2 до постанови Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 в редакції постанови Ради Міністрів АР Крим від 03.02.2009 року № 56 в конкурсі на перевезення пасажирів на міжміському та приміському маршруті загального користування, які не виходять за межі АР Крим, можуть приймати участь пасажирські перевізники, які на законних підставах використовують в достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу.

Судом встановлено, що ТОВ «Еліт Авто Транс» на законних підставах використовує сертифіковані автобуси, які пропонуються для використання на автобусних маршрутах:

- Богдан А092-12, реєстраційний номер НОМЕР_5, що підтверджується Ліцензійною карткою Серії НОМЕР_6 та Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 від 06.01.2006 року;

- Богдан А092-12, реєстраційний номер НОМЕР_8, що підтверджується Ліцензійною карткою серії НОМЕР_9 та Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_10 від 26.09.2008 року.

Судом встановлено, що ПП «Транспортна компанія «Ірина» на законних підставах використовує сертифіковані автобуси, які пропонуються для використання на автобусних маршрутах:

- БАЗ А148.2, реєстраційний номер НОМЕР_11, що підтверджується Ліцензійною карткою серії НОМЕР_12 та Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_13 від 17.04.2008 року;

- БАЗ А148.2, реєстраційний номер НОМЕР_14, що підтверджується Ліцензійною карткою серії НОМЕР_15 та Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_16 від 17.04.2008 року.

Судом встановлено, що відповідно до Додатку 3 до Регламенту проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим, затвердженого Постановою Ради Міністрів АР Крим від 3 лютого 2009 року № 56 при кількості автобусів, необхідних для здійснення перевезень на об'єкті за умовами конкурсу, до 5 має бути в наявності один резервний автобус.

Суд зазначає, що на об'єкти конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 необхідно було по одному автобусу на кожний рейс, отже, відповідно у претендентів - перевізників мав бути в наявності один резервний автобус.

Судом встановлено, що у ПП «Транспортна компанія «Ірина» був в наявності резервний автобус БАЗ А148.2, реєстраційний номер НОМЕР_17, що підтверджується Ліцензійною карткою серії НОМЕР_18 та Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_19 від 19.06.2007 року.

При цьому у ТОВ «Еліт Авто Транс» був відсутній резервний автобус.

Судом встановлено, що ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина» відповідно до вимог додатку 2 до постанови Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 в редакції постанови Ради Міністрів АР Крим від 03.02.2009 року № 56 тримають транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані і забезпечують їх зберігання згідно вимогам законодавства, забезпечують проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв; виконують інші вимоги чинного законодавства України в питаннях автотранспорту, на законних підставах використовують транспортні засоби, що відповідають вимогам безпеки, охорони праці і екології, державних стандартів; знаходяться в належному технічному і санітарному стані, укомплектовані згідно вимогам Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306, та Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 N 176, що підтверджується Висновком за результатами перевірки виконання ТОВ «Еліт Авто Транс» вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, затвердженого 03.03.2009 року начальником управління ДАІ ГУМВС України в АР Крим та Висновком за результатами перевірки виконання ПП «Транспортна компанія «Ірина» вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, затвердженого 23.02.2009 року начальником управління ДАІ ГУМВС України в АР Крим.

Суд зазначає, що робота ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» відповідає вимогам нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху, що підтверджується Висновком за результатами перевірки виконання ТОВ «Еліт Авто Транс» вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, затвердженого 03.03.2009 року начальником управління ДАІ ГУМВС України в АР Крим та Висновком за результатами перевірки виконання ПП «Транспортна компанія «Ірина» вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, затвердженого 23.02.2009 року начальником управління ДАІ ГУМВС України в АР Крим.

Суд зазначає, що технічний стан автобусів, які пропонуються ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» до використання на автобусних маршрутах Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403, відповідають умовам перевезень, що підтверджується Довідкою Державтоінспекції про відповідність технічного стану автобусів ПП «Транспортна компанія «Ірина», які пропонуються до використання на автобусному маршруті, умовам перевезень від 25.02.2009 року та Довідкою Державтоінспекції про відповідність технічного стану автобусів ТОВ «Еліт Авто Транс», які пропонуються до використання на автобусному маршруті, умовам перевезень від 03.03.2009 року.

Суд зазначає, що відповідно до вимог додатку 2 до постанови Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 в редакції постанови Ради Міністрів АР Крим від 03.02.2009 року № 56 для участі в Конкурсі автомобільний перевізник надає на кожний об'єкт Конкурсу окремо заяву встановленого зразку та наступні документи:

1) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарської діяльності;

2) нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування;

3) перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті;

4) копії ліцензійних карток на кожний з автобусів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті;

5) документ, підтверджуючий внесення плати за участь в конкурсі;

6) копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів чи тимчасових реєстраційних талонів автобусів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті;

7) копію документа, який підтверджує проведення процедури санації (за умови процедури санації);

8) письмову інформацію про наявність чи відсутність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з особливими потребами;

9) анкету встановленого зразку, заповнену та підписану перевізником - претендентом;

10) довідку про відповідність технічного стану автобусів перевізника - претендента умовам перевезень, яка повинна містити відмітку про відсутність переобладнання з вантажного транспортного засобу та висновок про відповідність перевізника - претендента вимогам нормативно-правових актів в сфері безпеки дорожнього руху, які видані органами Державтоінспекції за місцем реєстрації перевізника - претендента на протязі 10 днів з дня звернення до цих органів;

11) конкурсні пропозиції, які можуть бути надані в закритому конверті.

Судом досліджені всі документи, наявні в матеріалах справи та встановлено, що на виконання вимог додатку 2 до постанови Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 в редакції постанови Ради Міністрів АР Крим від 03.02.2009 року № 56 ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» для участі в Конкурсі на кожний об'єкт Конкурсу надані всі необхідні документи у повному обсязі.

Суд зазначає, що сторони визнають той факт, що ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» дотримані також Умови конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському чи приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим в частині встановлення вимог до водіїв, тому суд не надає їм правову оцінку.

Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» дотримані визначені додатком 2 до постанови Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 в редакції постанови Ради Міністрів АР Крим від 03.02.2009 року № 56 Умови конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському чи приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до п.10 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування організатор затверджує умови конкурсу, до яких повинні бути включені визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть в межах визначеного об'єкта конкурсу, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками та державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування пасажирів (регулярність руху, питання диспетчерського контролю та управління перевезеннями тощо). Організатор визначає режим руху ("звичайний", "експресний" або "маршрутне таксі") для міського чи приміського або порядок здійснення ("самостійно", "паритет" і "через день") для міжміського перевезення.

Судом встановлено, що в Переліку об'єктів конкурсів, який є Додатком 1 до постанови Ради Міністрів АР Крим від 26 листопада 2008 року № 628 в редакції постанови Ради Міністрів АР Крим від 03.02.2009 року № 56 для об'єктів конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 до умов конкурсу, крім того, включені структура парку автобусів за класами автобусів II, III та за пасажиромісткістю 25-45.

Суд зазначає, що автобуси ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс», які пропонувалися для використання на автобусних маршрутах, відповідали вимогам структури парку автобусів за класами автобусів та за пасажиромісткістю, що підтверджується наступним.

Суд зазначає, що пасажиромісткість автобусів ТОВ «Еліт Авто Транс», які пропонувалися для використання на автобусних маршрутах, наступна.

- Богдан А092-12, реєстраційний номер НОМЕР_5, має 35 пасажирських місць;

- Богдан А092-12, реєстраційний номер НОМЕР_8, має 27 пасажирських місць.

Суд зазначає, що пасажиромісткість автобусів ПП «Транспортна компанія «Ірина», які пропонувалися для використання на автобусних маршрутах, наступна.

- БАЗ А148.2, реєстраційний номер НОМЕР_11 має 43 пасажирських місця;

- БАЗ А148.2, реєстраційний номер НОМЕР_14 має 43 пасажирських місця.

Отже, судом встановлено, що автобуси ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина», які пропонувалися для використання на автобусних маршрутах, відповідали вимогам щодо пасажиромісткості.

Судом встановлено, що класи автобусів ТОВ «Еліт Авто Транс», які пропонувалися для використання на автобусних маршрутах відповідають вимогам умов конкурсів, що підтверджується наступним.

Так, суд зазначає, що автобуси ТОВ «Еліт Авто Транс», які пропонувалися для використання на автобусних маршрутах, відповідають III класу, що підтверджується Довідкою Державтоінспекції про відповідність технічного стану автобусів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, умовам перевезень від 03.03.2009 року.

Суд зазначає, що автобуси ПП «Транспортна компанія «Ірина», які пропонувалися для використання на автобусних маршрутах, відповідають III класу, що підтверджується Довідкою Державтоінспекції про відповідність технічного стану автобусів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, умовам перевезень від 25.02.2009 року.

Перевіряючи правильність надання оцінки пропозиціям перевізників - претендентів ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» та оцінюючи законність визнання переможцем ПП «Транспортна компанія «Ірина» за результатами проведення конкурсів на об'єкти конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401,1401/1402 суд встановив наступне.

Судом встановлено, що Постановою Ради Міністрів АР Крим від 3 лютого 2009 року № 56 затверджено регламент проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим.

Судом встановлено, що Перелік показників нарахування балів по системі оцінки пропозицій перевізників - претендентів встановлений в Додатку 2 до зазначеного Регламенту.

Відповідно до зазначеного Переліку показників нарахування балів по системі оцінки пропозицій перевізників - претендентів здійснювалося за наступними критеріями:

- здатність претендента забезпечити підтримку належного технічного та санітарного стану рухомого складу, здійснення контролю за технічним станом транспортних засобів перед виїздом та виконання регламентних робіт по технічному обслуговуванню та ремонту транспортних засобів, здійснення контролю за станом здоров'я водіїв, збереження транспортних засобів;

- строк експлуатації автобусів (рік виготовлення, строк фактичної експлуатації);

- досвід роботи перевізника - претендента, пов'язаний з відповідним видом перевезень;

- наявність та тяжкість порушень безпеки дорожнього руху, транспортного законодавства, ліцензійних умов;

- наявність свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності для міжнародних перевезень);

- наявність у перевізника - претендента транспортних засобів, призначених для перевезення осіб з особливими потребами;

- наявність на протязі року фактів порушення умов договору на відповідному маршруті, зокрема невиконання запланованої кількості рейсів (менш ніж 95 %);

- більш низький рівень тарифів чи вартості послуг по перевезенню;

- наявність інвестицій (кредитів) для придбання нового рухомого складу.

Перевіряючи обґрунтованість оцінки документів перевізників - претендентів ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» за показником: здатність претендента забезпечити підтримку належного технічного та санітарного стану рухомого складу, здійснення контролю за технічним станом транспортних засобів перед виїздом та виконання регламентних робіт по технічному обслуговуванню та ремонту транспортних засобів, здійснення контролю за станом здоров'я водіїв, збереження транспортних засобів судом встановлено, що Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника вірно оцінено пропозиції перевізників, що підтверджується наступним.

Судом встановлено, що як ТОВ «Еліт Авто Транс» , так і ПП «Транспортна компанія «Ірина» забезпечують здійснення щоденного контролю за технічним станом транспортних засобів власними силами та коштами, здійснення щоденного огляду стану здоров'я водіїв штатним медичним працівником в спеціально обладнаному медичному пункті підприємства, здійснення документального контролю за режимом труда та відпочинку водіїв на маршруті, здійснення забезпечення збереження транспортних засобів під охороною, що підтверджується Висновком за результатами перевірки виконання ПП «ТК «Ірина» вимог законодавства у сері безпеки дорожнього руху, затвердженого 23.02.2009 року начальником управління ДАІ ГУМВС України в АР Крим та Висновком за результатами перевірки виконання ТОВ «Еліт Авто Транс» вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, затвердженим 03.03.2009 року начальником управління ДАІ ГУМВС України в АР Крим.

Отже, відповідачем вірно були оцінені показники «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина» з цього питання, що також не оскаржувалося позивачем по справі.

Той факт, що ТОВ «Еліт Авто Транс» забезпечує щоденний контроль на власній базі, а ПП «Транспортна компанія «Ірина» на орендованій не змінює їх рівну оцінку за бальними показниками, так як згідно Висновку та документів вони здатні здійснювати контроль власними силами та коштами.

Перевіряючи обґрунтованість оцінки документів перевізників - претендентів ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» за показником: строк експлуатації автобусів (рік виготовлення, строк фактичної експлуатації) встановлено, що Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника вірно оцінені надані ТОВ «Еліт Авто Транс, так і ПП «Транспортна компанія «Ірина» документи, що підтверджується наступним.

Судом встановлено, що на об'єкті конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401 строк експлуатації автобусу ТОВ «Еліт Авто Транс» складає від одного до трьох років, що підтверджується наступним:

- відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу датою реєстрації автобусу Богдан А092-12, реєстраційний номер НОМЕР_5 є 12.03.2007 року.

Судом встановлено, що на об'єкті конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401 строк експлуатації автобусу ПП «Транспортна компанія «Ірина» складає до одного року, що підтверджується наступним:

- відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу датою реєстрації автобусу БАЗ А148.2, реєстраційний номер НОМЕР_11 є 17.04.2008 року;

Судом встановлено, що на об'єкті конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1402/1403 строк експлуатації автобусу ТОВ «Еліт Авто Транс» складає від трьох до семі років, що підтверджується наступним:

- відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу рік випуску автобусу Богдан А092-12, реєстраційний номер НОМЕР_8 становить 2004 рік.

Судом встановлено, що на об'єкті конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1402/1403 строк експлуатації автобусу ПП «Транспортна компанія «Ірина» складає до одного року, що підтверджується наступним:

- відповідно до Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу датою реєстрації автобусу БАЗ А148.2, реєстраційний номер НОМЕР_20 є 17.04.2008 року.

Перевіряючи обґрунтованість оцінки документів перевізників - претендентів ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» за показником: досвід роботи перевізника - претендента, пов'язаний з відповідним видом перевезень встановлено, що Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника вірно оцінені документи, надані ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина», що підтверджується наступним.

Судом встановлено, що досвід роботи перевізників ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» складає від одного до трьох років.

Так, судом встановлено, що ТОВ «Еліт Авто Транс» було зареєстровано юридичною особою 16.08.2006 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії НОМЕР_21 та ТОВ «Еліт Авто Транс» була видана Ліцензія Міністерства транспорту та зв'язку України на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування 21.09.2006 року.

Судом встановлено, що ПП «Транспортна компанія «Ірина» було зареєстровано юридичною особою 14.08.2006 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії НОМЕР_22 та відповідно 11.12.2006 року була видана Ліцензія Міністерства транспорту та зв'язку України на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Перевіряючи обґрунтованість оцінки документів перевізників - претендентів ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» за показником: наявність та тяжкість порушень безпеки дорожнього руху, транспортного законодавства, ліцензійних умов судом встановлено, що Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника вірно оцінені документи, надані ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина», що підтверджується наступним.

Судом встановлено, що відношення кількості порушень ліцензійних умов, які впливають на безпеку перевезень, чи невиконання приписів про усунення порушень ліцензійних умов на протязі одного року до кількості автобусів у ТОВ «Еліт Авто Транс» перевищує 0,1 (за інформацією Глававтоінспекції), що підтверджується Довідкою територіального управління Глававтотрансінспекції в АР Крим щодо наявності несплачених штрафів, коефіцієнтах порушень ліцензійних порушень та коефіцієнтах ДТП у перевізників - претендентів на участь в конкурсі на перевезення пасажирів на міжміському та приміському автобусному маршруті загального користування від 15.04.2009 року.

Судом встановлено, що відповідно до зазначеної Довідки ТОВ «Еліт Авто Транс» було допущено 2 порушення ліцензійних умов, які впливають на безпеку дорожнього руху та 8 порушень транспортного законодавства, які впливають на безпеку дорожнього руху. При цьому відношення кількості порушень ліцензійних умов, які впливають на безпеку перевезень, чи невиконання приписів про усунення порушень ліцензійних умов на протязі одного року до кількості автобусів у ТОВ «Еліт Авто Транс» склало 0,66.

Судом встановлено, що відношення кількості порушень ліцензійних умов, які впливають на безпеку перевезень, чи невиконання приписів про усунення порушень ліцензійних умов на протязі одного року до кількості автобусів у ПП «Транспортна компанія «Ірина» перевищує 0,1 (за інформацією Глававтоінспекції), що підтверджується Довідкою територіального управління Глававтотрансінспекції в АР Крим щодо наявності несплачених штрафів, коефіцієнтах порушень ліцензійних порушень та коефіцієнтах ДТП у перевізників - претендентів на участь в конкурсі на перевезення пасажирів на міжміському та приміському автобусному маршруті загального користування від 15.04.2009 року.

Судом встановлено, що відповідно до зазначеної Довідки ПП «Транспортна компанія «Ірина» було допущено 8 порушень транспортного законодавства, які впливають на безпеку дорожнього руху. При цьому відношення кількості порушень ліцензійних умов, які впливають на безпеку перевезень, чи невиконання приписів про усунення порушень ліцензійних умов на протязі одного року до кількості автобусів у ПП «Транспортна компанія «Ірина» склало 1,1.

Суд зазначає, що відповідно до вказаної Довідки у ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина» було знято 10 балів за порушення ліцензійних умов, які впливають на безпеку перевезень, чи невиконання приписів про усунення порушень ліцензійних умов на протязі одного року.

При цьому, судом встановлено, що за показниками: відношення кількості ДТП за провиною водія перевізника - претендента на протязі одного року до кількості автобусів, яке перевищує 0,1; відношення кількості порушень вимог безпеки дорожнього руху на протязі одного року до кількості автобусів, яке перевищує 0,5 у ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина» бали не знімалися.

Суд зазначає, питання щодо відповідності автобусів претендентів - перевізників параметрам комфортності під час проведення конкурсу взагалі не розглядалися, у зв'язку з тим, що перевізники - претенденти ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» документів про відповідність автобусів параметрам комфортності не надавали, тому суд не розглядає питання щодо надання оцінки перевізникам за цім показником.

Крім того, суд зазначає, що жодним нормативним актом не передбачені критерії визначення параметру комфортності для автобусів перевізників, механізм визначення параметру комфортності взагалі не встановлений.

Перевіряючи обґрунтованість оцінки документів перевізників - претендентів ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» за показником: наявність у перевізника - претендента транспортних засобів, призначених для перевезення осіб з особливими потребами судом встановлено, що Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника вірно оцінені документи, надані ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина», бали за зазначеним показником ні ТОВ «Еліт Авто Транс», ні ПП «Транспортна компанія «Ірина» не нараховані у зв'язку з тим, що відповідно до Довідки ТОВ «Еліт Авто Транс» та Довідки ПП «Транспортна компанія «Ірина» транспортні засоби, призначені для перевезення осіб з особливими потребами, у ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина» відсутні.

Судом встановлено, що порушення умов договору на відповідному маршруті, зокрема в частині невиконання запланованої кількості рейсів (менш ніж 95 відсотків), ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» не допускалися, у зв'язку з чим Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника правомірно за зазначеним показником не нараховувалися бали.

Перевіряючи обґрунтованість оцінки документів перевізників - претендентів ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» за показником: наявність інвестицій (кредитів) для придбання нового рухомого складу судом встановлено, що Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника вірно оцінені документи, надані ТОВ «Еліт Авто Транс» та ПП «Транспортна компанія «Ірина», що підтверджується наступним.

Так, судом встановлено, що ПП «Транспортна компанія «Ірина» на розгляд конкурсної комісії на об'єкти конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 надавався кредитний договір № 156/S від 31 березня 2008 року, відповідно до якого ВАТ «Морський транспортний банк» зобов'язується надати ПП «Транспортна компанія «Ірина» кредит у вигляді непоновлюваної кредитної лінії на суму 8616696,00 гривень на придбання трьох автобусів у сумі 768000,00 гривень, та кредитний договір № 041-07 від 4 липня 2007 року, відповідно до якого ЗАТ КБ «Приватбанк» надав кредит у розмірі 495000,00 гривень на придбання автомобіля БАЗ 148.2.

Отже, Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника вірно оцінена наявність у ПП «Транспортна компанія «Ірина» інвестицій (кредитів) для придбання нового рухомого складу.

Судом встановлено, що у ТОВ «Еліт Авто Транс» були відсутні інвестиції (кредити) для придбання нового рухомого складу, так як такі документи не були надані під час проведення конкурсу, чому була надана вірна оцінка Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника.

При цьому, суд не приймає до уваги посилання представників позивача на той факт, договір купівлі - продажу транспортного засобу від 3 березня 2009 року, який було надано позивачем підтверджує наявність інвестицій для придбання нового рухомого складу.

Перевіряючи обґрунтованість оцінки документів перевізників - претендентів ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» за показником: більш низький рівень тарифів чи вартість послуг по перевезенню судом встановлено наступне.

Відповідно до конкурсних пропозицій ПП «Транспортна компанія «Ірина» на об'єкти конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 ПП «Транспортна компанія «Ірина» зобов'язувалося зменшити вартість перевезень на 5 %.

Суд зазначає, що Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника вірно оцінені документи ПП «Транспортна компанія «Ірина» за показником: більш низький рівень тарифів чи вартість послуг по перевезенню та нарахований відповідний бал.

Щодо оцінки документів ТОВ «Еліт Авто Транс» за показником: більш низький рівень тарифів чи вартість послуг по перевезенню суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що на об'єкти конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 ТОВ «Еліт Авто Транс» зобов'язувалося знизити вартість проїзду від фактично встановленого тарифу, що підтверджується відповідними Довідками ТОВ «Еліт Авто Транс».

Отже, суд зазначає, що Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника не враховано наявність у ТОВ «Еліт Авто Транс» більш низького рівня тарифу чи вартості послуг по перевезенню.

Суд, проаналізувавши надані для участі в конкурсі ПП «Транспортна компанія «Ірина» та ТОВ «Еліт Авто Транс» документи, приходить до висновку, що переможець за результатами проведення конкурсів за об'єктами конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403, а саме: ПП «Транспортна компанія «Ірина» визначений вірно.

Згідно протоколу засідання Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника від 16 квітня 2009 року № 2/09 за результатами конкурсу по маршруту Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401 переможцем визнано ПП «Транспортна компанія «Ірина», якому нараховане 42 бали, друге місце посіло ТОВ «Еліт Авто Транс», яке набрало 26 балів. Відповідно по маршруту Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1402/1403 переможцем визнано ПП «Транспортна компанія «Ірина», якому нараховане 36 балів, друге місце посіло ТОВ «Еліт Авто Транс», яке набрало 21 бал.

Після вивчення всіх документів суд прийшов до висновку, що перемога на даних маршрутах ПП «Транспортна компанія «Ірина» було обумовлено використанням ПП «Транспортна компанія «Ірина» нового рухомого складу (строк експлуатації до одного року), наявністю інвестицій та врахуванням пропонованого зниження тарифів.

Різниця в балах по маршруту Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401 склала 16 балів, по маршруту Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1402/1403 склала 21 бал (так як на цьому маршруті ТОВ «Еліт Авто Транс» використовував ще більш старий автобус (строк експлуатації від трьох до семі років), що оцінюється в 5 балів).

Суд зазначає, що відповідно до Переліку показників нарахування балів по системі оцінки пропозицій перевізників - претендентів, встановлений в Додатку 2 до Регламенту проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міжміському і приміському автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі АР Крим, наявність більш низького рівня тарифу чи вартості послуг по перевезенню додатково надає претенденту - перевізнику три бали.

Суд звертає увагу позивача, що зазначені три бали, які не були враховані Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника, не можуть вплинути на зміну результатів конкурсу та визначеного переможця за об'єктами конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403.

Суд також звертає увагу позивача, що за таких обставин, навіть врахування ТОВ «Еліт Авто Транс» 10 балів за наявність власної бази та ненадання 10 балів ПП «Транспортна компанія «Ірина» у зв'язку з використанням орендованої бази не може вплинути на результати конкурсу.

При цьому суд не приймає до уваги посилання представників позивача на той факт, що при наданні оцінки пропозиціям перевізників Республіканським конкурсним комітетом не було враховано, що здійснення щоденного контролю за технічним станом транспортних засобів ним здійснювалося власними силами та коштами, при цьому у ПП «Транспортна компанія «Ірина» обладнані пристрої є орендованими.

Суд зазначає, що при оцінці зазначеного показника має значення саме факт здійснення щоденного контролю за технічним станом транспортних засобів, тому Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника вірно надано оцінку документам ПП «Транспортна компанія «Ірина» за вказаним показником, так само як і позивачеві.

Посилання представників позивача на той факт, що наявність в нього сертифікату відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами надає йому перевагу перед ПП «Транспортна компанія «Ірина» суд не приймає до уваги.

Суд зауважує, що відповідно до п.46 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування у разі коли учасники конкурсу набрали однакову кількість балів, під час визначення переможця конкурсу та перевізника-претендента, який посів друге місце, перевагу має той перевізник-претендент, що подав конкурсному комітетові сертифікат відповідності послуг з перевезення пасажирів ліцензійним умовам, а також (для міжміського автобусного маршруту) свідоцтво відповідності автобуса параметрам комфортності, а у разі неподання таких документів або подання їх кількома перевізниками-претендентами, що набрали однакову кількість балів, переможець визначається шляхом голосування.

Приймаючи до уваги, що ПП «Транспортна компанія «Ірина» має більшу кількість балів за результатами проведення конкурсу п.46 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування в даному випадку не застосовується.

Щодо посилань представників позивача на наявність розбіжностей в Висновку за результатами перевірки виконання ПП «ТК «Ірина» вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, затвердженого 23.02.2009 року начальником управління ДАІ ГУМВС України в АР Крим, у зв'язку з зазначенням про відсутність порушень ПДР, допущених водіями автобусів під час роботи на маршруті та одночасно про сплату штрафів ПП «Транспортна компанія «Ірина» суд зазначає наступне.

Суд підкреслює, що зазначений в Довідці висновок про сплату штрафів не суперечить факту відсутності у ПП «ТК «Ірина» порушень ПДР, допущених водіями автобусів під час роботи на маршруті.

Більш того, суд зауважує, що відсутність порушень ПДР, допущених водіями автобусів під час роботи на маршруті підтверджується окремою Довідкою - Переліком показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій ПП «ТК «Ірина» від 25.02.2009 року, в якій зазначено про відсутність порушень вимог безпеки дорожнього руху (Правил дорожнього руху, норм і стандартів з безпеки дорожнього руху).

Отже, посилання представників позивача на наявність розбіжностей в Висновку за результатами перевірки виконання ПП «ТК «Ірина» вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху не відповідає дійсності.

Доводи представників позивача про необхідність витребування з ДАІ ГУМВС України в АР Крим відомостей про притягнення за період, який зазначений в Висновку за результатами перевірки виконання ПП «ТК «Ірина» вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, всіх водіїв ПП «ТК «Ірина» є необґрунтованими, у зв'язку з наступним.

Суд зазначає, що відповідно до п.33 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування документи, які надійшли до організатора або робочого органу після встановленого строку, не розглядаються, крім випадків подання перевізником-претендентом додаткових конкурсних пропозицій, які можуть подаватися конкурсному комітетові безпосередньо під час проведення конкурсу.

Отже, суд зазначає, що Республіканським конкурсним комітетом по визначенню пасажирського перевізника були розглянуті документи, які були подані ПП «ТК «Ірина» у встановлений строк, зазначені документи щодо відсутності порушень ПДР, допущених водіями автобусів під час роботи на маршруті, не викликають сумніву ні у суду, ні у відповідача.

Більш того, суд зауважує, що невідомо, які саме водії працювали в ПП «ТК «Ірина» за період, який зазначений в Висновку за результатами перевірки виконання ПП «ТК «Ірина» вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху, отже, здійснити витребування відомостей є неможливим.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що уточнені позовні вимоги позивача про визнання протиправним та скасування рішення Республіканського конкурсного комітету по визначенню пасажирського перевізника в частині оголошення переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 - ПП «Транспортна компанія «Ірина» не підлягають задоволенню.

У зв'язку з тим, що судом визнано, що за результатами проведення конкурсів на об'єкти конкурсу Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 правомірно визнано переможцем ПП «Транспортна компанія «Ірина», суд приходить до висновку, що уточнені позовні вимоги про визнання переможцем конкурсу за маршрутом Сімферополь - Чорноморське, номери оборотних рейсів 1400/1401, 1402/1403 - Товариство з обмеженою відповідальністю «Еліт Авто Транс» не підлягають задоволенню.

Таким чином, уточнені позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до статті 94 КАС України, якщо суд відмовив у задоволенні позову, судові витрати позивачу не відшкодовуються.

У зв'язку зі складністю справи судом 28 серпня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 2 вересня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 162,164 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні уточнених позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.