а
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
25 червня 2009 р. Справа № 2-а-2272/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд
у складі: головуючого -судді Сапальової Т.В.
при секретарі Балан М.А.
за участю:
представника позивача -ОСОБА_1,
представника відповідача -ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом кредитної спілки “Альянс Україна” до державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя про визнання недійсним податкового повідомлення -рішення №0001192302/0 від 07.04.2009 р. про встановлення податкового зобов'язання в сумі 126090 грн. та фінансових санкцій в сумі 33857 грн. по акту перевірки Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”№31/23-2/35763224 від 26.03.2009 р.,
до суду звернулась кредитна спілка “Альянс “Україна”(далі -Позивач) з позовом до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя (далі -Відповідач) про визнання недійсним податкового повідомлення -рішення №0001192302/0 від 07.04.2009 р. про встановлення податкового зобов'язання в сумі 126090 грн. та фінансових санкцій в сумі 33857 грн. по акту перевірки Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”№31/23-2/35763224 від 26.03.2009 року, мотивуючи позовні вимоги наступним.
З 02.03.2009 р. по 16.03.2009 р. державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя проводилась виїзна планова перевірка Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства. За результатами перевірки складений акт №31/23-2/35763224 від 26.03.2009 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.04.2009 р. №0000001192302/0.
Згідно з актом перевірки ревізори дійшли висновку, що кредитна спілка занизила податок на прибуток з отримання доходів з інших джерел на загальну суму 126090 грн. внаслідок того, що під час перевірки кредитна спілка не надала депозитні та кредитні договори з членами спілки та документів в підтвердження того, що кредити видавалися членам Запорізького відділення Кредитної спілки “Альянс Україна”. Всі грошові кошти, які надійшли до Позивача за перевіряємий періоду в сумі 504358 грн., ревізори відносять до доходу платника податків з інших джерел у зв'язку з тим, що надані кредитною спілкою документи не підтверджують дану діяльність як основну діяльність кредитної спілки, яка оподатковується згідно з абз. “в”п.п. 7.11.1 п. 7.11 ст. 7 Закону України.
При цьому акт перевірки не містить посилання ревізорів на первинні або інші документи бухгалтерського чи податкового обліку, які підтверджують факт отримання позивачем доходів з інших джерел.
Під час перевірки податковому органу були надані всі документи, які підтверджують отримання відділенням кредитної спілки доходу від основної діяльності за перевіряємий період.
Позивач вважає, що Відповідачем неправомірно прийнято вищезазначене податкове повідомлення-рішення по податку на прибуток підприємства та застосовано штрафні санкції.
В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, та надані у справу матеріали і документи. При цьому суду пояснила, що згідно з чинним законодавством не існує поняття член кредитної спілки Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”. Особа визначається членом кредитної спілки, а не відділення. На запит податкового органу, який проводив перевірку, платник надав всі, передбачені чинним законодавством України, яке регулює діяльність кредитних спілок, документи на підтвердження прийняття громадян членами кредитної спілки. Надання кредитних та депозитних договорів, які містять персональні дані членів кредитної спілки, можливе лише з дотриманням визначеної законом процедури. Протоколів спостережної ради та протоколів засідань правління в запиті податкового органу не вимагалося. Посадові особи Відповідача неправомірно дійшли висновку, що кредити видавалися особам, які не були членами кредитної спілки.
За клопотанням Позивача ухвалою суду від 25.06.2009 р. було вжито заходів забезпечення адміністративного позову (а. с. 212-214).
Представник Відповідача позов не визнав. У письмових запереченнях (а. с. 189-190) зазначив, що перевіркою правильності визначення доходу неприбуткової організації встановлені порушення п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, п.п. 7.11.9 п. 7.11 ст. 7 Закону України “Про оподаткування підприємств”, п. 1 ст. 2, п. 3 ст. 10, п. 3 ст. 21 Закону України “Про кредитні спілки”. Платником податків занижено валовий дохід від іншої діяльності за 2008 р. на загальну суму 504358 грн. У ході проведення планової перевірки Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”податковим органом направлений лист №4106/10/23-2 від 11.03.2009 р. щодо надання письмових пояснень та документального підтвердження доходів і витрат, задекларованих в податкових звітах про використання коштів неприбутковими установами. Кредитні та депозитні договори податковому органу надані не були. Під час проведення перевірки ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя направила лист №4459/10/23-2 від 20.03.2009 р. щодо надання відомостей про членів кредитної спілки, внесків, які ними сплачуються по рахунках 411, 412, 431 та документів, які підтверджують, що особи дійсно є членами Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”. Первинні документи в підтвердження того, що фізичні особи, яким були надані кредити, є членами Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”, крім видаткових та прибуткових касових ордерів, на перевірку надані не були. У зв'язку з відсутністю документального підтвердження походження доходів Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”у сумі 504358 грн. податковий орган визначив об'єкт оподаткування згідно з п.п. 4.1.6 п. 4.1. ст. 4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”. На підставі висновків акту перевірку було винесено податкове повідомлення-рішення про донарахування до сплати податку на прибуток та штрафні (фінансові) санкції.
В судовому засіданні представник Відповідача позицію податкового органу підтримав з підстав, викладених у письмових запереченнях, та посилаючись на матеріали перевірки, надані у справу.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оглянувши та оцінивши надані сторонами докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Згідно зі Статутом Кредитна спілка “Альянс Україна”діє на підставі законів України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”та “Про кредитні спілки”та є неприбутковою організацією, заснованою фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.
Запорізьке відділення кредитної спілки “Альянс Україна”є відокремленим підрозділом. Згідно з рішенням ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя №164 від 20.04.2008 р. Запорізьке відділення кредитної спілки “Альянс Україна”внесено до Реєстру неприбуткових організацій (установ) -а. с. 102.
Згідно з розпорядженням №8-р від 19.02.2009 року (а с. 204), на підставі направлень №0328 від 02.03.2009 року та №0383 від 16.03.2009 року (а. с. 198,199), плану перевірки (а. с. 201-203) та наказу №279 від 13.03.2009 року про продовження терміну перевірки (а. с. 200) працівниками Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя з 02.03.2009 року по 16.03.2009 року проведено планову виїзну документальну перевірку Запорізького відділення Кредитної спілки “Альянс-Україна”з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 25.036.2008 року по 31.12.2008 року.
За результатами перевірки складено Акт №31/23-2/35763224 від 26.03.2009 року (а. с. 9-30), згідно з висновками якого встановлені порушення Позивачем положень п.п.4.1.6. п.4.1 ст.4, п.п.7.11.9 п.7.11 ст.7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”та п.1 ст.2, п.3 ст.10, п.3 ст.21 Закону України “Про кредитні спілки”в частині заниження валового доходу за 2008 рік на суму 504358 грн., в т.ч.: І півріччя - 82940,00 грн., 3 квартали 2008 року -262618 грн.
На підставі вищезазначеного акту перевірки 07.04.2009 року Відповідачем щодо Позивача було прийнято податкове повідомлення -рішення №0001192302/0 на суму 159947,00 грн., в т.ч.: основний платіж -126090 грн., штрафна (фінансова) санкція 33857,00 грн. (а. с. 31).
Під час проведення перевірки податковий орган направив до Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”лист №4106/10/23-2 від 11.03.2009 р. щодо надання письмових пояснень та документального підтвердження доходів і витрат, задекларованих в податкових звітах про використання коштів неприбутковими установами (а. с. 103) та лист №4459/10/23-2 від 20.03.2009 р. щодо надання відомостей про членів кредитної спілки, внесків, які ними сплачуються по рахунках 411, 412, 431 та документів, які підтверджують, що особи дійсно є членами Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”(а. с. 95).
На запити податкового органу кредитна спілка “Альянс Україна”направила листи за №405 від 16.03.2009 р. (а. с. 96) та за №440 від 23.03.2009 р. (а. с. 82). Згідно з листами кредитна спілка надала для перевірки видаткові та прибуткові касові ордери, зворотно-сальдові відомості, виписки банків по рахунку, довідка про нарахування прибуткового податку та його оплату, копії звітів, наданих до ДПІ.
В судовому засіданні в порядку оголошення матеріалів справи досліджено наступні матеріали та документами, надані Позивачем: установчі документи кредитної спілки та протоколи її засідань (а. с. 32-33, 50-59), акти перевірок підрозділів кредитної спілки ДПІ у м. Черкаси (а. с. 68-79), ДПІ у м. Вінниці (а. с. 120-177), згорнуту відомість рахунку 411 з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року (а. с. 83-88), згорнуту відомість рахунку 431 з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року (а. с. 89-94), листування Позивача з Відповідачем щодо надання пояснень та документів (а. с. 95-101, 103-104), заперечення на акт перевірки (а. с. 114-116).
В матеріалах справи знаходиться протокол засідання Правління кредитної спілки “Альянс Україна”від 30.09.2008 р. щодо розгляду питання про вступ до кредитної спілки нових членів (а. с. 118-119) та протокол №3 засідання Спостережної ради кредитної спілки “Альянс Україна”від 07.03.2006 р. (а. с. 117). Згідно з протоколом вирішено питання про делегування правлінню кредитної спілки повноважень по прийняттю нових членів до кредитної спілки та припинення членства у кредитній спілці.
Сторонами не заявлялося клопотань про дослідження письмових доказів у справі у повному обсязі в порядку, передбаченому ст. 79 КАС України.
Позивачем до суду було подано клопотання про забезпечення позову №280/Ю від 15.06.2009 року (вх. №8496 від 15.06.2009 року - а. с. 193), яке ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 25.06.2009 року по справі №2-а-2272/09/0270 було задоволено (а. с. 212-214).
При вирішенні клопотання про забезпечення позову судом досліджувались перша податкова вимога №1/524 від 22.04.2009 року на суму 159947,00 грн., в т.ч.: основний платіж -126090,00 грн., штрафна (фінансова) санкція -33857,00 грн. (а. с. 80) та друга податкова вимога №2/676 від 09.06.2009 року на суму 159949,85 грн., в т.ч.: основний платіж -126090,00 грн., штрафна (фінансова) санкція -33857,00 грн., пеня -2,85 грн. (а. с. 194).
Судом оглянуто матеріали перевірки та докази щодо підстав її проведення (а. с. 198-211).
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог суд виходить з наступного.
Діяльність кредитних спілок в Україні регулюється, зокрема, Законом України “Про кредитні спілки”, відповідно до ст. 1 якого кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки. Кредитна спілка є фінансовою установою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг, передбачених цим Законом.
Згідно з п.п. .2.7 п. 4.2 ст. 4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”не включаються до валового доходу суми коштів у вигляді внесків -сумм надходжень до неприбуткових установ і організацій згідно з вимогами п. 7.11 цього Закону.
Відповідно до п.7.11.9 п.7.11. ст.7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”у разі коли доходи неприбуткових організацій, отримані протягом звітного (податкового) року з джерел, визначених підпунктом 7.11.5, на кінець першого кварталу наступного за звітним року перевищують 25 відсотків загальних валових доходів, отриманих протягом такого звітного (податкового) року, така неприбуткова організація зобов'язана сплатити податок з нерозподіленої суми прибутку за ставкою, встановленою пунктом 10.1 статті 10 цього Закону, до суми такого перевищення. Внесення до бюджету зазначеного податку здійснюється за результатами першого кварталу наступного за звітним року у строки, встановлені для інших платників податку.
Незалежно від положень абзацу першого цього підпункту, у разі коли неприбуткова організація отримує доход з джерел, інших ніж визначені відповідними підпунктами 7.11.2 - 7.11.7 цього пункту, така неприбуткова організація зобов'язана сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих з таких інших джерел, зменшена на суму витрат, пов'язаних із отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів.
При підрахунку суми перевищення доходів над витратами згідно із абзацом першим цього підпункту, а також при визначенні сум оподатковуваного прибутку згідно із абзацом другим цього підпункту сума амортизаційних відрахувань не враховується.
Наказом Державної податкової адміністрації України №327 від 10.08.2005 року затверджено Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства.
Пункти 1.6 та 1.7. вищезазначеного порядку передбачають, що за результатами невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок в акті викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання, які мають відношення до фактів виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства. Факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства викладаються в акті невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
Відповідно до акту перевірки №31/23-2/35763224 від 26.03.2009 року ревізорами зроблено висновок про заниження Позивачем податку на прибуток з отримання доходів з інших джерел на загальну суму 126090 грн. Обґрунтуванням даного висновку перевірки слугував факт ненадання Позивачем депозитних та кредитних угод, укладених з членами спілки, що на думку податкового органу свідчить про не підтвердження задекларованих доходів як доходів неприбуткової установи, отриманих від кредитних та депозитних операцій з членами спілки. За таких обставин всі отримані від вищезазначених операцій кошти неправомірно оподатковуються відповідно до абз. “в”п.п.7.11.1. п.7.11. ст.7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”.
Оцінюючи доводи податкового органу щодо правомірності визначення об'єкту оподаткування відповідно до п.п 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”у зв'язку з ненаданням кредитною спілкою кредитних та депозитних договорів для підтвердження членства окремих осіб у кредитній спілці суд враховує наступне.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”бухгалтерський облік - це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Фінансова звітність - це бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 вищезазначеного Закону України фінансова звітність підприємства (крім бюджетних установ, представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності та суб'єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства) включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.
Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, кредитні та депозитні угоди з членами кредитної спілки не є єдиними та необхідними первинними документами бухгалтерської та фінансової звітності, які підтверджують дотримання платником податку вимог п.7.11.9 п.7.11. ст.7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”.
Оглянувши матеріали перевірки, суд встановив, що в акті перевірки №31/23-2/35763224 від 26.03.2009 р. відсутні посилання на первинні документи Позивача, що свідчили б про отримання доходу з інших джерел, перелік яких встановлений у п.п. 4.1.6. п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”.
Як вбачається з відповіді на запит податкового органу (а. с. 96-102, 103-104) про надання документального підтвердження та письмових пояснень щодо відображення в податкових звітах про використання коштів неприбутковими установами й організаціями сум доходів та видатків кредитних спілок (р. 3.2.1 -3.2.3) кредитна спілка надала обґрунтовані пояснення відносно підстав заповнення податкового звіту за рахунками 684-10 (Кт), 412 (Дт), рахунків 841, 848-2, 842-5, 848-1, 847 з документальним підтвердженням.
Згідно з актом перевірки для її проведення платником податку були надані бухгалтерські документи, банківські та касові документи; заяви про прийняття на роботу та звільнення з роботи, відомості з нарахування та виплати заробітної плати, авансові звіти; касові книги, прибуткові та видаткові ордери (а. с. 12).
В акті перевірки є посилання на дослідження податковим органом прибуткових та видаткових касових ордерів.
У видаткових та прибуткових касових ордерах вказані прізвище, ім'я, по батькові члена спілки, вид операції, сума операції, номер договору та бухгалтерські рахунки, за якими проводиться операція. Таким чином, виходячи з наданих документів, перевірка визначеної статутом діяльності спілки як неприбуткової організації є можливою.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що податковий орган, як вбачається з його запитів (а. с. 95, 103), не витребовував від Позивача кредитні та депозитні договори. Посилання Відповідача на відсутність даних договорів в обгрунтування підстав віднесення доходу неприбуткової організації до доходів, отриманих з інших джерел за п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”суперечить встановленим у справі обставинам та нормі цього Закону.
Позивач правомірно зазначає, що відповідно до положень Глави 72 Цивільного кодексу України, Закону України “Про банки та банківську діяльність”, “Про інформацію”інформація, яка міститься в даних угодах, є конфіденційною та надається лише у визначеному законодавством України порядку.
Так, відповідно до висновків Конституційного Суду України, вказаних у його Рішенні від 30.10.1997 р. (справа К.Г. Устименка) до конфіденційної інформації, зокрема, належать свідчення про особу (освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров'я, дата і місце народження, майновий стан та інші персональні дані).
Визначаючись щодо можливості встановлення податковим органом членства окремих осіб у кредитній спілці за місцем проведення перевірки у її Запорізькому відділенні, суд бере до уваги наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України “Про кредитні спілки” прийняття до кредитної спілки та виключення з її складу провадяться на підставі письмової заяви особи за рішенням спостережної ради кредитної спілки, крім випадків припинення членства у зв'язку із смертю особи або виключенням члена за рішенням загальних зборів у разі порушення ним статуту кредитної спілки.
Згідно з ч. 2 ст. 16 Закону України “Про кредитні спілки”правління вирішує всі питання діяльності кредитної спілки, крім тих, що належать до компетенції загальних зборів, спостережної ради та кредитного комітету. Спостережна рада може прийняти рішення про делегування частини належних їй повноважень до компетенції правління, крім тих, що віднесені статутом кредитної спілки до її виключної компетенції.
В матеріалах справи знаходяться відповідні управлінські рішення: копії протоколів про делегування відповідних повноважень правлінню спілки (а. с. 117) та про прийняття нових членів до кредитної спілки (а. с. 118-119), надані до заперечень Позивача на акт перевірки (а. с. 114-116).
З урахуванням з'ясованих у судовому засіданні обставин та вказаних вище положень чинного законодавства України, яке регулює питання оподаткування прибутку підприємств та діяльність неприбуткових організацій, суд встановив, що висновки податкового органу, викладені в акті перевірки №31/23-2/35763224 від 26.03.2009 року, щодо порушення Позивачем положень п.п.4.1.6. п.4.1 ст.4, п.п.7.11.9 п.7.11 ст.7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”та п.1 ст.2, п.3 ст.10, п.3 ст.21 Закону України “Про кредитні спілки”в частині заниження валового доходу за 2008 рік на суму 504358 грн., в т.ч.: І півріччя - 82940,00 грн., 3 квартали 2008 року -262618 грн., підтвердження не знайшли.
Суд вважає, що податковий орган при проведенні перевірки неповно оцінив надані платником податків докази щодо правомірності визначення доходу неприбуткової організації, що стало підставою для винесення податкового повідомлення-рішення №0001192302/0 від 07.04.2009 р. про встановлення податкового зобов'язання в сумі 126090 грн. та фінансових санкцій в сумі 33857 грн. Не доведені також підстави віднесення доходу, отриманого кредитною спілкою у перевіряємому періоді, до доходів з інших джерел відповідно до п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”.
В силу ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно з ст. 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
В той же час згідно з ч. 2 ст. 71 цього Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілям, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином, оцінивши доводи сторін, перевіривши оскаржуване рішення податкового органу відповідно до вимог ч. 3 ст. 2 КАС України, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення №0001192302/0 від 07.04.2009 р. про встановлення податкового зобов'язання в сумі 126090 грн. та фінансових санкцій в сумі 33857 грн. прийнято без урахування всіх обставин, що мали значення у даному випадку. Правомірність висновків податкового органу, який є Відповідачем у справі, представленими суду доводами та матеріалами не доведена.
Суд вважає, що заявлені позовні вимоги є повністю обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам, встановленим у справі, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
При цьому права позивача потребують судового захисту шляхом визнання протиправними та скасування податкового повідомлення -рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя №0001192302/0 від 07.04.2009 р. про встановлення податкового зобов'язання в сумі 126090 грн. та фінансових санкцій в сумі 33857 грн. по акту перевірки Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”№31/23-2/35763224 від 26.03.2009 р.
Заявлені Позивачем вимоги є обґрунтованими, підтверджуються належними, достовірними та допустимими доказами, дослідженими у судовому засіданні за участю всіх учасників процесу, а тому підлягають задоволенню з розподілом судових витрат відповідно до ст. 94 КАС України.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 94, 122, 158-163, 186, 254 КАС України, суд
позов кредитної спілки “Альянс Україна”до державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя про визнання недійсним податкового повідомлення -рішення №0001192302/0 від 07.04.2009 р. про встановлення податкового зобов'язання в сумі 126090 грн. та фінансових санкцій в сумі 33857 грн. по акту перевірки Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”№31/23-2/35763224 від 26.03.2009 р. задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення -рішення державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя №0001192302/0 від 07.04.2009 р. про встановлення податкового зобов'язання в сумі 126090 грн. та фінансових санкцій в сумі 33857 грн. по акту перевірки Запорізького відділення кредитної спілки “Альянс Україна”№31/23-2/35763224 від 26.03.2009 р.
Стягнути на користь позивача 3,40 грн. судових витрат за рахунок держави.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 30.06.09
Суддя/підпис/ Сапальова Тетяна Валентинівна
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: