Ухвала від 04.06.2015 по справі 809/815/13-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2015 року Справа № 876/6509/13

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Яворського І.О.,

суддів: Кухтея Р.В., Носа С.П.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26 березня 2013 року в справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області, начальника управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області Суковатого О.Є. про визнання дій протиправними, визнання нечинною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій від 26.02.2013 року,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1) в березні 2013 року звернувся з позовом в суд до управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області, начальника управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області Суковатого О.Є. про визнання дій протиправними, визнання нечинною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій від 26.02.2013 року.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує на те, що 13.02.2013 року ним на вимогу працівника Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області було пред'явлено для огляду посвідчення водія серії НОМЕР_4, видане МРВ м. Івано-Франківськ 06.06.2000 року; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу «OPEL Ascona», державний номерний знак НОМЕР_1 від 20.11.2008 року; ліцензію Міністерства транспорту та зв'язку України серії НОМЕР_3 від 27.01.2009 року та ліцензійну картку Серії НОМЕР_2 від 27.01.2009 року. Однак, незважаючи на факт надання вказаних документів, працівниками Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області зафіксовано в акті перевірки за № 035115 від 13.02.2013 року факт перевезення ним пасажирів на таксі за відсутності ліцензійної картки.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26 березня 2013року в справі №809/815/13а в задоволенні адміністративного позову було відмовлено.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням ФОП ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26 березня 2013року в справі №809/815/13а та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги, апелянт виходить з тих же мотивів, що наведені в позовній заяві.

Особи, які беруть участь у справі в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступило, а тому, колегія суддів, у відповідності до пп. 1,2, ч.1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову без змін. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.

З матеріалів справи видно, що 13.02.2013 року працівниками Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області на підставі завдання на перевірку від 12.02.2013 року № 60 проведено рейдову перевірку додержання норм законодавства про автомобільний транспорт автомобільними перевізниками у м. Івано-Франківську. В ході проведення рейдової перевірки посадовими особами Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області виявлено та зафіксовано в акті перевірки за № 035115 від 13.02.2013 року факт перевезення позивачем пасажирів транспортним засобом «OPEL Ascona», державний номерний знак НОМЕР_1, облаштованим як таксі, за відсутності ліцензійної картки, чим порушено вимоги статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».

На підставі вищевказаного акту перевірки від 13.02.2013 року начальником Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області Суковатим О.Є. винесено постанову № 022062 від 26.02.2013 року, згідно якої до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у сумі 510,00 грн.

Стаття 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає перелік документів, на підставі яких виконують пасажирські перевезення, згідно якої документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є:

для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Згідно пункту 21 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

Як уже встановлено судом, в акті перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 035115 від 13.02.2013 року зафіксовано факт перевезення позивачем пасажирів на таксі за відсутності ліцензійної картки.

Пунктом 1.3 Положення про ліцензійну картку, що додається до ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 22.07.2010 року № 514 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2010 року за № 681/17976, встановлено, що ліцензійна картка - документ, який додається до ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Ліцензійні картки додаються до ліцензії на кожний автомобільний транспортний засіб.

Ліцензійна картка видається на автотранспортний засіб, тип якого відповідає виду здійснюваних робіт згідно з ліцензією (пункт 1.6).

Згідно пункту 1.9 цього Положення ліцензійна картка повинна бути в автотранспортному засобі під час його використання для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів.

Судом встановлено, що позивач надавав послуги з перевезення пасажирів на таксі на підставі ліцензії Міністерства транспорту та зв'язку України серії НОМЕР_3 від 27.01.2009 року на здійснення даного виду діяльності. Строк дії ліцензії з 28.01.2009 року до 27.01.2014 року.

Ліцензійну картку серії НОМЕР_2 до ліцензії серії НОМЕР_3 ФОП ОСОБА_1 виготовив на транспортний засіб «OPEL Ascona», державний номерний знак НОМЕР_1. Строк дії ліцензійної картки з 28.01.2009 року до 27.01.2014 року.

При цьому судом встановлено та з ліцензійної картки серії НОМЕР_2 від 28.01.2009 року видно, що останню позивач виготовляв на основі тимчасового реєстраційного талону НОМЕР_5 з терміном дії до 25.11.2011 року.

Пунктом 3.3 Положення про ліцензійну картку, яка додається до ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом встановлено, що ліцензійні картки є недійсними у разі змін у реєстраційних документах власних автотранспортних засобів або в інших засвідчених в установленому порядку документах, які підтверджують право користування чи розпорядження таким автотранспортним засобом, що використовується на інших законних підставах.

Колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що ліцензійна картка серії НОМЕР_2 на транспортний засіб «OPEL Ascona», державний номерний знак НОМЕР_1, є недійсною з 25.11.2011 року.

Згідно пункту 3.6 Положення про ліцензійну картку, яка додається до ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, у разі зміни даних у реєстраційних документах власних автотранспортних засобів або інших засвідчених в установленому порядку документах, що підтверджують право користування чи розпорядження автотранспортним засобом, який використовується на інших законних підставах, оформлюються нові ліцензійні картки.

Матеріалами справи стверджується, що із заявою про видачу ліцензійної картки до ліцензії серії НОМЕР_3 ОСОБА_1 звернувся до Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області тільки 22.02.2013 року, і це підтверджується наявною у матеріалах справи копією заяви про видачу ліцензійної картки. Дана обставина не заперечується позивачем.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про те, що 13.02.2013 року ФОП ОСОБА_1, в порушення вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», здійснював перевезення пасажирів на таксі за відсутності ліцензійної картки.

З огляду на наведене апеляційні вимоги є неаргументованими, а тому в задоволенні таких необхідно відмовити.

Керуючись ст.195, ст.197, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.206, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26 березня 2013року в справі №809/815/13а - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий І.О. Яворський

Судді Р.В. Кухтей

С.П. Нос