Справа № 22-а-15896/08 Головуючий у 1 інстанції: Арсірій Р.О.
Суддя-доповідач: Романчук О.М.
07 липня 2009 року м. Київ.
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Романчук О.М.,
Суддів: Умнової О.В.,
Шостака О.О.,
при секретарі: Шевчук К.В.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 грудня 2007 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-Туніська група «Оазіс» до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва, Державної податкової адміністрації у м. Києві, Державної податкової адміністрації України про визнання недійсним рішення про застосування штрафних санкцій,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «Українсько-Туніська група «Оазіс» (далі - Позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва, Державної податкової адміністрації у м. Києві, Державної податкової адміністрації України (далі - відповідач 1 , 2 та 3 відповідно) про визнання недійсним рішення про застосування штрафних санкцій.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 грудня 2007 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу та просив суд скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідачем-1 було проведено перевірку щодо контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) Позивачем, яка була розпочата 16.02.2007 об 11:06 та закінчена 16.02.2007 о 14:00. За результатами проведеної перевірки було складено Акт № 000003*, з якого вбачається, що перевіркою встановлено порушення Позивачем п.1, п.8, п.9 ст.3 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95).
20.02.2007 Відповідачем-1 було винесено Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 822307, яким до Позивача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 106 920,50 грн.
Внаслідок адміністратиного оскарження до Державної податкової адміністрації в м. Києві та до Державної податкової адміністрації України, Відповідачем-1 було прийнято рішення від 12.04.2007 № 2078/10/25-214, а Відповідачем-2 - рішення від 06.06.2007 № 3414/6/25-0415. зазначеними рішеннями Відповідачі-2 та 3, рішення Відповідача-1 залишено без змін.
У відповідності до положень п. 1, 8 та 9 ст. 3 Закону № 265/95, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, у відповідності до Статуту Позивача здійснює надання туристичних послуг, виключним предметом діяльності Позивача є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг.
У відповідності до вимог п.1 ч.1 ст. 9 Закону № 265/95, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Оскільки, Позивачем при наданні послуг здійснювались розрахунки у касі, де знаходиться офіс юридичної особи, то Відповідачем було зроблено невірний висновок про накладення штрафних санкцій за невиконання п.1 ст.3 Закону № 265/95, у відповідності до вимог п.1 ч.1 ст.17 Закону № 265/95.
Колегія суддів відзначає вірність висновків суду першої інстанціх щодо порушення Позивачем п.8 та 9 ст. 3 Закону № 265/95.
У відповідності до вимог ст. 23 Закону № 265/95, до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник притягається до відповідальності згідно з законом.
Так як, Позивачем не було виставлено цінники на товар на 7 видів послуг, що продається, то штрафні санкції у розмірі 119 грн. нараховано правомірно.
Крім того, згідно з ч.4 ст. 17 акону № 265/95, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Таким чином, колегія суддів відзначає вірність висновків суду щодо правомірності накладення штрафних санкцій у розмірі 340 грн.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України суд,
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києвазалишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 грудня 2007року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя:
судді:
Повний текст виготовлено: 13.07.2009 року