Постанова від 08.07.2009 по справі 2а-18310/09/0370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2009 р. Справа № 2а-18310/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Плахтій Н.Б.,

при секретарі Тиновському Д.В.,

за участю прокурора Загоруйка С.С.,

представника третьої особи на стороні позивача Петрунів Т.С.,

представника відповідача Чабан Р.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора Іваничівського району в інтересах держави в особі Контрольно-ревізійного відділу в Іваничівському районі, третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області до Старопорицької сільської ради про повернення до Державного бюджету України коштів, неправомірно зарахованих до бюджету сільської ради,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Іваничівського району звернувся з адміністративним позовом вінтересах держави в особі Контрольно-ревізійного відділу в Іваничівському районі, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Головне управління державного казначейства України у Волинській області до Старопорицької сільської ради про зобов'язання виконати законні вимоги щодо повернення до Державного бюджету коштів від адміністративних штрафів та інших санкцій, неправомірно зарахованих до доходів сільського бюджету в сумі 2636,50 грн., визначеної в межах позовної давності.

Позовні вимоги обгрунтувані тим, що відповідачем всупереч п.6 ст.64 Бюджетного кодексу України, ст.42 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», ст.38 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» неправомірно зараховано до сільського бюджету обов'язкові платежі, належні перерахуванню до державного бюджету, що встановлено в ході ревізії фінансово-господарської діяльності в Старопорицькій сільській ради за період з 01.01.2006 року по 01.07.2008 року.

В судовому засіданні прокурор та представник третьої особи на стороні позивача позовні вимоги підтримали з підстав, наведених у позовній заяві, та просили їх задовольнити.

Позивач листом № 320-17/338 від 06.07.2009 року повідомив суд, що позовні вимоги підтримує та просить розглядати справу за відсутності представника Контрольно-ревізійного відділу в Іваничівському районі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала та пояснила, що виконати вимогу КРВ в Іваничівському районі немає можливості за відсутності механізму повернення коштів, що були зараховані до бюджету сільської ради, та їх перерахуванню до Державного бюджету України. Не заперечила проти задоволення позову..

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували в періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм в подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування. Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльностів підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Судом встановлено, що Контрольно-ревізійним відділом в Іваничівському районі проведено ревізію фінансово-господарської діяльності в Старопорицькій сільській раді за період з 01.01.2006 року по 01.01.2009 року, за наслідками якої складений акт № 320-14с/10 від 22.08.2008 року.

У вказаному акті зафіксовано порушення у фінансово-господарській діяльності відповідача, зокрема факт зарахування у 2006-2008 роках до доходів місцевого бюджету обов'язкових платежів, належних перерахуванню до Державного бюджету в сумі 3091,00 грн., зокрема, в 2006 році до сільського бюджету надійшло доходів по коду 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції» на суму 471,50 грн., в 2007 році - на суму 2053,00 грн., в 2008 році - на суму 634,50 грн.

Відповідно до п.6 ст.64 Бюджетного кодексу України, ст.42 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», ст.38 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» до доходів загального фонду місцевого бюджету повинні зараховуватись надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавчими органами відповідних рад або утвореними ними в установленому порядку адміністративними комісіями.

Згідно акта ревізії адміністративною комісією сільської ради у 2006 році складено 1 протокол про адміністративні порушення, за яким накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 17 грн., у 2007 році - 3 протоколи на загальну суму штрафу 51 грн., а у 2008 році вказані протоколи не складались і адміністративні стягнення не накладались.

Відповідно до п.7 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі тощо.

На виконання вказаної норми Закону сільському голові Старопорицької сільської ради направлено законні вимоги про усунення порушень - лист № 320-13/474 від 27.08.2008 року, пунктом 6 яких вимагалось забезпечити повернення в дохід Державного бюджету належних йому сум штрафів, які надійшли в дохід загального фонду сільського бюджету на суму 3091,00 грн.

З листа відповідача № 140/1-14 від 19.09.2008 вбачається, що відповідно до вимоги КРВ в Іваничівському районі вирішено клопотати перед Нововолинською ОДПІ у Іваничівському районі та УДК у Іваничівському районі про повернення та подальше зарахування в дохід Державного бюджету відповідних сум сплачених штрафів. Таким чином, на момент звернення до суду, законна вимога позивача про повернення до Державного бюджету України коштів неправомірно зарахованих до доходів місцевого бюджету Старопорицькою сільської ради останньою не виконана, що також підтверджується поясненнями представника відповідача.

Згідно ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами, що ревізуються. Згідно п.10 ст.10 вказаного Закону КРУ надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Старопорицьку сільську раду повернути до Державного бюджету України кошти, неправомірно зараховані до доходів бюджету сільської ради по коду 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», в сумі 2636 (дві тисячі шістсот тридцять шість) грн. 50 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 13 липня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій