21 липня 2009 р. Справа № 2а-18243/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А.Я.,
при секретарі судового засідання - Шергіній Ю.О.,
за участю представника позивача ОСОБА_1.,
представника відповідача ОСОБА_2., ОСОБА_3.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції до Приватної виробничо-комерційної фірми «Воміс» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
Луцька об'єднана державна податкова інспекція звернулася з адміністративним позовом до Приватної виробничо-комерційної фірми «Воміс» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5 380,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач є платником податків і зборів і зобов'язаний сплачувати належні їм суми у встановлені Законом терміни. В ході проведення планової перевірки з питань дотримання вимог Законів України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», постанови Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», від 1 червня 2000 року № 1775-III «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» виявлено, що відповідачем допущено ряд порушень п.п. 1,2,8,9,11,13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06 липня 1995 року № 265/95, п.п.2,6 «Положення про ведення касових операцій в національній валютів Україні № 637 від 12 грудня 2004 року, про що був складений акт № 031804622303 від 16 липня 2008 року, на підставі якого було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0092052303 від 29 липня 2008 року на суму 2005, 25 грн. та № 0092062303 від 29 липня 2008 року на суму 3374,75 грн., які відповідачем в судовому порядку не оскаржувалися. На даний час сума штрафних (фінансових) санкцій не сплачена, тому за відповідачем рахується заборгованість по сплаті до бюджету штрафних (фінансових) санкцій, в сумі 5 380 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала з підстав наведених в позовній заяві та просить суд позов задовольнити.
Представник відповідача - директор приватної виробничо-комерційної фірми «Воміс» ОСОБА_2. в судовому засіданні позов не визнав, штрафні санкції вважає незаконними і відмову про видачу свідоцтва про сплату єдиного податку безпідставною.
Заслухавши пояснення, доводи та заперечення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позов з таких підстав.
Приватна виробничо-комерційна фірма «Воміс» діє на підставі Статуту зареєстрованого виконавчим комітетом Луцької міської ради 05 червня 1990 року реєстраційний № 232-рв, ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності - 21743900 та згідно довідки про включення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 3858 від 01 липня 1997 року включене до ЄДРПОУ. Згідно довідки № 587 від 02 червня 2009 року взята на облік платника податків у м. Луцьку.
Згідно акта перевірки № 031804622303 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності від 16 липня 2008 року вбачається, що в ході проведеної позивачем перевірки в приватній виробничо-комерційній фірмі «Воміс» виявлено, що розрахункова операція на повну суму покупки 12,75 грн. проведена без використання РРО та видачі відповідного розрахункового документа; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків становить 282.05 грн.; не забезпечено зберігання щоденних фіскальних звітних чеків; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків становить 155,04 грн.; порушено режим попереднього програмування товарів; відсутні 10 цінників на товари; згідно фіскальних звітних чеків не оприбуткована готівкова виручка в сумі 674,95 грн.
Частиною 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Ненарахування та несплата податків з коштів (доходів), отриманих від здійснення господарської діяльності, є порушенням інтересів держави та суспільства.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (надалі Закон №265/95-ВР) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
З пояснення продавця магазину ОСОБА_3. вбачається, що при реалізації товару не вибила чек по причині нового поступлення в магазин товару по інших цінах, розбіжності в касовому апараті виникли тому що була виручка попереднього дня, відсутні цінники на товар, все це суперечить вимогам вище вказаного закону.
Пунктом 13 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі повинні забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1 ст.17 цього Закону у разі не проведення розрахункових операцій через РРО, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів.
Відповідно до ст.22 Закону України (№ 265/95-ВР) у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
За результатами перевірок позивачем Приватній виробничо-комерційній фірмі «Воміс» рішенням № 0092052303 від 29 липня 2008 року встановлено суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2005,25 грн., та рішенням № 0092062303 від 29 липня 2008 року - 3374,75 грн. Всього сума штрафних (фінансових) санкцій становить 5380,00 грн., що підтверджується розрахунками суми штрафних санкцій до актів перевірки № 031804622303, № 031804622303 від 16 липня 2008 року, корінцями рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0092052303, № 0092062303 від 29 липня 2008 року, які у визначеному законодавством порядку не оскаржені та недійсними не визнані.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
На підставі вище викладеного суд вважає, що оскільки у відповідача існує заборгованість по сплаті до бюджету штрафних (фінансових) санкції, то позовні вимоги Луцької ОДПІ підлягають до задоволення та стягненню з приватної виробничо-комерційної фірми «Воміс» штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 5 380,00 грн.
Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статей 3, 17, 22, 23 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суд
Позов задовольнити.
Стягнути з приватної виробничо-комерційної фірми«Воміс» в дохід Державного бюджету України 5 380 (п'ять тисяч триста вісімдесят) гривень штрафних (фінансових) санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - 27 липня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.Я. Ксензюк