Постанова від 25.03.2015 по справі 813/6831/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2015 року Справа № 876/1813/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Кушнерика М.П., Мікули О.І.,

з участю секретаря Волошин М.М.,

представників позивача Шарана Р.П., Чорнія А.О.,

представника відповідачів Хмури Н.В.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 січня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» до Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, Державної податкової інспекції в Личаківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, Державної податкової інспекції в Залізничному районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області, Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області, Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області, Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,-

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» звернулася в суд до Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, Державної податкової інспекції в Личаківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, Державної податкової інспекції в Залізничному районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області, Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області, Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області, Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 13 січня 2015 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» оскаржила її, подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій зазначає, що оскаржувана постанова є незаконна і необґрунтована та прийнята з неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, при невідповідності висновків суду обставинам справи і підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про задоволення позову, оскільки поки договори оренди земельних ділянок не оформленні, позивач, з метою здійснення оплати плати за землю по придбаних у ТОВ «Центр Проект» та ТОВ «Родина Тарашевських» об'єктах, відшкодовував їм орендну плату (так як це передбачено у вищеописаних договорах купівлі-продажу та договорах про відшкодування витрат по сплаті за землю), а ті, в свою чергу, за рахунок сум відшкодувань, що надавались позивачем, сплачували за отримані кошти орендну плату до бюджету на підставі договорів оренди земельних ділянок, укладених між ними та відповідними міськими радами. Факт сплати коштів до відповідних бюджетів підтверджується платіжними дорученнями та не заперечується контролюючим органом. Крім того, відповідачами не правильно пораховано суми, що вказані в у вищезазначених податкових повідомленнях-рішеннях. Згідно ст. 116 ЗК України: громадяни та юридичні особи набувають права користування земельною ділянкою із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених ЗК України, або за результатами аукціону. Згідно норм ЗК України та ст. 14 ПК України, новий власник будівлі не є землекористувачем, оскільки не підпадає ні під одну з названих вище категорій землекористувачів, а тому не може бути платником земельного податку.

Представники ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримали, просять постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 січня 2015 року скасувати та прийняти нову постанову, якою їхній адміністративний позов задовольнити повністю.

Представник Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, Державної податкової інспекції в Личаківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, Державної податкової інспекції в Залізничному районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області, Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області, Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області в судовому засіданні апеляційну скаргу заперечив, просить постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 січня 2015 року залишити без змін.

Представники Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області, Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області в судове засідання не з'явилися, належним чином повідомлялися про час і місце слухання справи і оскільки їхня явка в суді апеляційної інстанції не є обов'язковою, апеляційний розгляд справи проведено у їхній відсутності.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок» підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Постановляючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з того, що у періоді який перевіряється, при відшкодуванні плати за землю не враховано вимогу ПК України - в разі переходу права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, з урахуванням прибудинкової території, сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п. 287.6 ст. 287 ПК України в редакції чинній на момент спірних правовідносин) Із врахуванням ст.120 ЗК України, чинним законодавством встановлено, що до особи, яка набула право власності на будівлю, споруду, переходить право власності, право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, без зміни їх цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника чи землекористувача. Розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на будівлю чи споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти. Відповідно позивач на час виникнення спірних правовідносин був зобов'язаний нараховувати та сплачувати земельний податок на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно. Проте колегія суддів не погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції, вважає їх помилковими з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 29.07.2014 року СДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Львові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів проведено планову виїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог чинного податкового законодавства за період з 01.07.2012 року по 31.12.2013 року. За результатами проведеної перевірки складено акт №341/28-06/39-10/35621418.

Проведеною перевіркою встановлено порушення позивачем:

- п. 286.4. ст. 286, п. 288.1. ст. 288 ПК України, щодо несвоєчасного подання ТОВ «ТМ «Барвінок» до Тернопільської ОДПІ Податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 та 2013 роки по новоукладених договорах оренди землі Б-29, Б-32, Б-34.

- п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14, п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269, п.п. 270.1.1. п. 270.1. ст. 270, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. абзацу 2 п. 286.5. ст. 286, п. 287.1. та п. 287.6. ст. 287 ПК України, товариством ненараховано та не перераховано до відповідних бюджетів плати за землю в сумі 342532,28 грн, в т.ч. 68696,73 грн. за 2-е півріччя 2012 року та 273835,55 грн. за 2013 рік, неподання податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) до

- ДПІ у Залізничному р-ні м.Львова (Б-5, Б-20) за 2012-2013рр;

- ДПІ у Личаківському р-ні м. Львова (Б-7) за 2012-2013рр;

- ДПІ у Шевченківському р-ні м. Львова (Б-9, Б-21) за 2012-2013рр;

- Городоцької ОДПІ (Б-16) за 2013 рік;

- Самбірської ОДПІ (Б-25) за 2013 рік;

- ДПІ у Камянець-Подільську за 2013 рік.

28.08.2014 року Самбірська ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0001472200, яким згідно абз. 3, 4 п. 123.1. ст. 123 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п. 286.4. ст. 286 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, всього 25755,57 грн. в тому числі за основним платежем 15810,38 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 9945,19 грн.

29.08.2014 року Тернопільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0003972204, яким згідно п.п. 54.3.2. п. 54.3. ст. 54, п. 120.1. ст. 120 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п. 286.4 ст. 286, п. 288 ст. 288 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 2040,00 грн.

29.08.2014 року Тернопільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0003982204, яким згідно п.п. 54.3.2. п. 54.3. ст. 54, п. 123.1. ст. 123 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14, п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269, п.п. 270.1.1. п. 270.1. ст.270, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. абзацу 2 п. 286.5. ст. 286, п. 287.1. та п. 287.6. ст. 287 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, всього 30661,52 грн. в тому числі за основним платежем 20441,01 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 10220,51 грн.\

28.08.2014 року ДПІ у Залізничному районі ГУ Міндоходів у Львівській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002952201/12746, яким згідно п.п. 54.3.1. п. 54.3. ст. 54, п. 120.1. ст. 120 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п. 286.2 ст. 286 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 2040,00 грн.

28.08.2014 року ДПІ у Залізничному районі ГУ Міндоходів у Львівській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002962201/12745, яким згідно п.п. 54.3.2. п. 54.3. ст. 54, п. 123.1. ст. 123 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14, п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269, п.п. 270.1.1. п.270.1. ст. 270, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. абзацу 2 п. 286.5. ст. 286, п. 287.1. та п. 287.6. ст. 287 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, всього 141222,65 грн. в тому числі за основним платежем 94148,43 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 47074,22 грн.

27.08.2014 року Городоцька ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000482201, яким згідно п.п. 54.3.2. п. 54.3. ст. 54, п. 120.1. ст. 120 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14, п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269, п.п. 270.1.1. п. 270.1. ст. 270, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. абзацу 2 п. 286.5. ст. 286, п. 287.1. та п. 287.6. ст. 287 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, всього 7764,32 грн. в тому числі за основним платежем 3816,21 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 3948,11 грн.

27.08.2014 року ДПІ у Личаківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000792201, яким згідно п.п. 54.3.2. п. 54.3. ст. 54 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14, п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269, п.п. 270.1.1. п. 270.1. ст. 270, п. 274.1. ст.274, п. 286.2. абзацу 2 п. 286.5. ст. 286, п. 287.1. та п. 287.6. ст. 287 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, всього 14784,57 грн. в тому числі за основним платежем 9856,38 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 4928,19 грн.

27.08.2014 року ДПІ у Личаківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000802201, яким згідно п.п. 54.3.2. п. 54.3. ст. 54 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення , п. 120.1. ст. 120 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 2040,00 грн.

02.09.2014 року ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0003472201, яким згідно п. 120.1. ст. 120 п. 123.1. ст. 123 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14, п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269, п.п. 270.1.1. п. 270.1. ст. 270, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. абзацу 2 п. 286.5. ст. 286, п. 287.1. та п. 287.6. ст. 287 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 2040,00 грн.

02.09.2014 року ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у Львівській області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0003482201, яким згідно п.п. 54.3.2. п. 54.3. ст. 54, п. 123.1., ст.123 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14, п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269, п.п. 270.1.1. п. 270.1. ст. 270, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. абзацу 2 п. 286.5. ст. 286, п. 287.1. та п. 287.6. ст. 287 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, всього 134512,92 грн. в тому числі за основним платежем 89675,28 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 44837,64 грн.

02.09.2014 року Камянець-Подільською ОДПІ ГУ Міндоходів у Хмельницькій області прийнято податкове повідомлення - рішення № 0004732201, яким згідно п.п. 54.3.2. п. 54.3. ст. 54, п. 120.1. ст. 120, п. 123.1. ст. 123 ПК України, на підставі акта перевірки №341/28-06/39-10/35621418 від 29.07.2014 року, встановлено порушення п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14, п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269, п.п. 270.1.1. п. 270.1. ст. 270, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. абзацу 2 п. 286.5. ст. 286, п. 287.1. та п. 287.6. ст. 287 ПК України, у зв'язку з чим позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - земельний податок з юридичних осіб, всього 50799,88 грн. в тому числі за основним платежем 32506,57 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 18293,29 грн.

Згідно п.п. 14.1.72. п. 14.1. ст. 14 ПК України, земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів;

Відповідно до п.п. 269.1.2. п. 269.1. ст. 269 цього ж Кодексу, платниками податку є землекористувачі.

Як вбачається з п.п. 270.1.1. п. 270.1. ст. 270 цього ж Кодексу, об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Згідно п. 274.1. ст. 274 цього ж Кодексу, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього ж Кодексу.

Відповідно до п. 286.2. ст. 286 цього ж Кодексу, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно абзацу 2 п. 286.5. ст. 286 цього ж Кодексу, у разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

Як вбачається з п. 287.1. ст. 287 цього ж Кодексу, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Згідно п. 287.6. ст. 287 цього ж кодексу, при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Колегією суддів встановлено, що між ТзОВ «Центр Проект (за договорами - Продавець) та ТзОВ «Торгова мережа» «Барвінок» (за договорами - Покупець) було укладено договори купівлі-продажу нежитлових приміщень: а саме:

- Договір купівлі-продажу № Б-05 від 20.10.2012 року, за яким Продавець відчужив Покупцю нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Широка, 70 а;

- Договір купівлі-продажу № Б-07 від 27.12.2012 року, за яким Продавець відчужив Покупцю нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Винники, вул. Івасюка В., 2.

- Договір купівлі-продажу № Б-09 від 31.08.2012 року, за яким Продавець відчужив Покупцю нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Чигиринська, 11 а.

- Договір купівлі-продажу № Б-16 від 28.02.2012 року, за яким Продавець відчужив Покупцю нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Новояворівськ, вул. С. Бандери, 12 а.

- Договір купівлі-продажу № Б-20 від 30.10.2012 року, за яким Продавець відчужив Покупцю нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. С. Петлюри, 37.

- Договір купівлі-продажу № Б-21 від 27.12.2012 року, за яким Продавець відчужив Покупцю нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Хвильового, 27.

- Договір купівлі-продажу № Б-25 від 28.02.2012 року, за яким Продавець відчужив Покупцю нежитлове приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Самбір, вул. Шевченка, 25/7.

Відповідно до вищеописаних Договорів купівлі-продажу, окрім умов продажу та передачі об'єктів у власність Позивача, цими договорами було також визначено що, Продавець (ТзОВ "Центр Проект") має право проводити сплату орендної плати відповідно до договору оренди землі, укладеного між ним та відповідними місцевими радами, який вказано у пункті 2 цього Договору, за земельну ділянку, яка надана для обслуговування Об'єкту Продажу (розмір та кадастровий номер земельної ділянки вказано у пункті 2 цього Договору) до моменту отримання Покупцем (ТзОВ "ТМ "Барвінок") належним чином оформленого договору оренди землі (чи іншого документу на земельну ділянку) та виникнення у Покупця обов'язку зі сплати плати за землю. У такому випадку Покупець на підставі виставлених Продавцем рахунків відшкодовує Продавцю сплачені суми грошових коштів.

Покупець зобов'язаний компенсувати витрати (сплачені кошти) пов'язані з сплатою орендної плати за землю, які будуть здійснені починаючи з дати продажу Об'єкту Продажу та до моменту укладення договору (переходу обов'язку зі сплати плати за землю до Покупця).

Відповідно до Договору б.н. від 08.05.2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» (за договором - Сторона 2) відшкодовує Товариству з обмеженою відповідальністю «Родина Тарашевських» (за договором - Сторона 1) витрати, які здійснює Сторона 1 на оплату за земельні ділянки за наступними адресами:

м. Тернопіль, вул.. Живова, 9 б (Барвінок -29);

м. Тернопіль, вул.. Живова, 9 (Барвінок -30);

м. Тернопіль, вул.. Бродівська, 6 (Барвінок -32);

м. Тернопіль, вул.. Леся Курбаса , 2а (Барвінок -34.

Відшкодуванню підлягають витрати, які здійснила Сторона 1 на оплату за земельні ділянки протягом усього строку фактичного користування Стороною 2. Перебіг цього строку розпочинається 01.02.2012 року та закінчується у день виникнення зобов'язання (у день, з якого Сторона 2 сплачуватиме орендну плату) у Сторони 2 щодо оплати за користування вищеописаними земельними ділянками, на підставі належним чином оформлених правочинів щодо землекористування.

Відповідно до Договору б.н. від 30.09.2010 року та Договору б.н. від 01.07.2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» (за договорами - Сторона 2) відшкодовує Товариству з обмеженою відповідальністю «Майстер К» (за договорами - Сторона 1) витрати, які повинна здійснити Сторона 1 на оплату за земельну ділянку , що знаходиться за адресою м. Кам'янець-Подільський, вул. Першотравнева, 9. Відшкодуванню підлягають витрати (плата за землю), які повинна здійснити Сторона 1 на оплату за земельну ділянку, виключно протягом строку фактичного землекористування. Перебіг строку фактичного землекористування розпочинається з дня підписання Договорів (30.09.2010 року та 01.07.2013 року) та закінчується у день виникнення обов'язку у Сторони 2 зі сплати плати за землю у місцевий бюджет м. Кам'янець-Подільський за користування земельною ділянкою на підставі належним чином оформленого правочину щодо землекористування (договору оренди землі).

Щодо оплати орендної плати за землю на таких об'єктах: м. Львів, вул. Широка, 70 а; м. Винники, вул. Івасюка В., 2, м. Львів, вул. Чигиринська, 11 а, м. Новояворівськ, вул. С. Бандери, 12 а, м. Львів, вул. С. Петлюри, 37, м. Львів, вул. Хвильового, 27, м. Самбір, вул. Шевченка, 25/7, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що згідно акта перевірки контролюючий орган виявив несплату Позивачем плати за землю у період з 01.07.2014 року до 31.12.2013 року. Станом на останній день перевірки - 31.12.2013 року (кінцевий період, що перевірявся контролюючими органами) по вищезазначених об'єктах відповідні міські ради не оформили (не уклали) договорів оренди земельних ділянок. У зв'язку із цим, Позивач з метою надходження коштів до місцевих бюджетів за оренду земельних ділянок, доки тривала а процедура оформлення договору оренди, здійснював відшкодування оплат ТзОВ «Центр Проект», який у свою чергу перераховував ці кошти до відповідних бюджетів місцевих рад. Дане твердження підтверджується копіями платіжних доручень доданих до матеріалів справи.

Так, колегією суддів встановлено, що щодо юридичної особи - ТзОВ «Центр Проект», Позивач долучив наступні копії податкових декларацій з плати за землю:

Копія податкової декларації з плати за землю № 9006611694 від 19.02.2012 року за 2012 рік надісланої до Новояворівської ДПІ. Ця декларація стосується земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Новояворівськ, вул.. С. Бандери, 12 а, площею 0,26 га (згідно з відомостей про наявність земельних ділянок). Згідно з рядком 13 податкової декларації, ТзОВ «Центр Проект» за рік було сплачено 25 441, 42 грн., а щомісячна орендна плата становила - 2120, 12 грн. Так, згідно з платіжними дорученнями, що були надані суду, щомісячно ТзОВ «Центр Проект» сплачував аналогічну суму, у розмірі - 2120, 12 грн. Таким чином, сума яку ТзОВ «Центр Проект» компенсовував до місцевого бюджету аналогічна сумі, яку ТзОВ «Центр Проект» відобразив у податковій декларації.

Копія податкової декларації з плати за землю № 9006611730 від 19.02.2012 року за 2012 рік надісланої до Самбірської ДПІ. Ця декларація стосується земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Самбір, вул. Шевченка, 25/7, площею 0,3354 га (згідно з відомостей про наявність земельних ділянок). Згідно з рядком 13 податкової декларації, ТзОВ «Центр Проект» за рік було сплачено 31 624, 93 грн., а щомісячна орендна плата становила - 2635, 41 грн. Так, згідно з платіжними дорученнями, що були надані суду, щомісячно ТзОВ «Центр Проект» сплачував аналогічну суму, у розмірі - 2635, 41 грн. Таким чином, сума яку ТзОВ «Центр Проект» компенсовував до місцевого бюджету аналогічна сумі, яку ТзОВ «Центр Проект» відобразив у податковій декларації.

Копія податкової декларації з плати за землю № 9006603866 від 19.02.2012 року за 2012 рік надісланої до ДПІ у Личаківському районі м. Львова. Ця декларація стосується земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Винники, вул. Івасюка, 2 а , площею 0,2469 га (згідно з відомостей про наявність земельних ділянок). Згідно з рядком 13 податкової декларації, ТзОВ «Центр Проект» за рік було сплачено 34 694, 51 грн., а щомісячна орендна плата становила - 2891, 21 грн. Так, згідно з платіжними дорученнями, що були надані суду, щомісячно ТзОВ «Центр Проект» сплачував аналогічну суму, у розмірі - 2891, 21 грн. Таким чином, сума яку ТзОВ «Центр Проект» компенсовував до місцевого бюджету аналогічна сумі, яку ТзОВ «Центр Проект» відобразив у податковій декларації.

Копія податкової декларації з плати за землю № 9182 від 29.02.2012 року за 2012 рік надісланої до Шевченківської ДПІ у м Львові. Ця декларація стосується земельних ділянок, що розташовані за адресою: м. Львів, вул.. Хвильового,27, площею 0,1697 га; м. Львів, вул. Лінкольна, 49, площею: 0, 2128 га; м. Львів, вул.. Шевченка, 350-д, площами: 0, 2435 га та 0,0960 га (згідно з відомостей про наявність земельних ділянок). Згідно з рядком 13 податкової декларації, ТзОВ «Центр Проект» за рік було сплачено 166 756, 53 грн., а щомісячна орендна плата становила - 13 896, 38 грн. Так, згідно з платіжними дорученнями, що були надані суду, щомісячно ТзОВ «Центр Проект» сплачував аналогічну суму, у розмірі - 13 896, 38 грн. Таким чином, сума яку ТзОВ «Центр Проект» компенсовував до місцевого бюджету аналогічна сумі, яку ТзОВ «Центр Проект» відобразив у податковій декларації.

Копія податкової декларації з плати за землю б.н. від 19.02.2012 року за 2012 рік надісланої до Залізничної ДПІ у м. Львові. Ця декларація стосується земельних ділянок, що розташовані за адресою: м. Львів, вул.. Широка, 70 а, площею 0,0763 га; м. Львів, вул. Петлюри, 37, площею: 0,1998 га; (згідно з відомостей про наявність земельних ділянок). Згідно з рядком 13 податкової декларації, ТзОВ «Центр Проект» за рік було сплачено 34 694, 51 грн., а щомісячна орендна плата становила - 4681, 04 грн. Так, згідно з платіжними дорученнями, що були надані суду, щомісячно ТзОВ «Центр Проект» сплачував аналогічну суму, у розмірі - 4681, 04 грн. Таким чином, сума яку ТзОВ «Центр Проект» компенсовував до місцевого бюджету аналогічна сумі, яку ТзОВ «Центр Проект» відобразив у податковій декларації.

Копія податкової декларації з плати за землю б.н. від 15.02.2012 року за 2013 рік надісланої до Шевченківської ДПІ у м Львові. Ця декларація стосується земельних ділянок, що розташовані за адресою: м. Львів, вул.. Хвильового,27, площею 0,1697 га; м. Львів, вул. Лінкольна, 49, площею: 0, 2128 га; м. Львів, вул.. Шевченка, 350-д, площами: 0, 2435 га; м. Львів, вул.. Чигиринська, 11 площею 0,0960 га (згідно з відомостей про наявність земельних ділянок). Згідно з рядком 13 податкової декларації, ТзОВ «Центр Проект» за рік було сплачено 182 162, 31 грн., а щомісячна орендна плата становила - 15 180, 20 грн. Так, згідно з платіжними дорученнями, що були надані суду, щомісячно ТзОВ «Центр Проект» сплачував аналогічну суму, у розмірі - 15 180, 20 грн. Таким чином, сума яку ТзОВ «Центр Проект» компенсовував до місцевого бюджету аналогічна сумі, яку ТзОВ «Центр Проект» відобразив у податковій декларації.

Копія податкової декларації з плати за землю б.н. від 18.02.2012 року за 2013 рік надісланої до Залізничної ДПІ у м. Львові. Ця декларація стосується земельних ділянок, що розташовані за адресою: м. Львів, вул.. Широка, 70 а, площею 0,0763 га; м. Львів, вул. Петлюри, 37, площею: 0,1998 га; (згідно з відомостей про наявність земельних ділянок). Згідно з рядком 13 податкової декларації, ТзОВ «Центр Проект» за рік було сплачено 75 318, 78 грн., а щомісячна орендна плата становила - 6276, 57 грн. Так, згідно з платіжними дорученнями, що були надані суду, щомісячно ТзОВ «Центр Проект» сплачував аналогічну суму, у розмірі - 6276, 57 грн. Таким чином, сума яку ТзОВ «Центр Проект» компенсовував до місцевого бюджету аналогічна сумі, яку ТзОВ «Центр Проект» відобразив у податковій декларації.

Копія податкової декларації з плати за землю б.н. від 15.02.2012 року за 2013 рік надісланої до Новояворівської ДПІ. Ця декларація стосується земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Новояворівськ, вул.. С. Бандери, 12 а, площею 0,26 га (згідно з відомостей про наявність земельних ділянок). Згідно з рядком 13 податкової декларації, ТзОВ «Центр Проект» за рік було сплачено 25 441, 42 грн., а щомісячна орендна плата становила - 2120, 12 грн. Так, згідно з платіжними дорученнями, що були надані суду, щомісячно ТзОВ «Центр Проект» сплачував аналогічну суму, у розмірі - 2120, 12 грн. Таким чином, сума яку ТзОВ «Центр Проект» компенсовував до місцевого бюджету аналогічна сумі, яку ТзОВ «Центр Проект» відобразив у податковій декларації.

Копія податкової декларації з плати за землю б.н. від 19.02.2012 року за 2012 рік надісланої до ДПІ у Личаківському районі м. Львова. Ця декларація стосується земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Винники, вул. Івасюка, 2 а, площею 0,2469 га (згідно з відомостей про наявність земельних ділянок). Згідно з рядком 13 податкової декларації, ТзОВ «Центр Проект» за рік було сплачено 34 694, 51 грн., а щомісячна орендна плата становила - 2891, 21 грн. Так, згідно з платіжними дорученнями, що були надані суду, щомісячно ТзОВ «Центр Проект» сплачував аналогічну суму, у розмірі - 2891, 21 грн. Таким чином, сума яку ТзОВ «Центр Проект» компенсовував до місцевого бюджету аналогічна сумі, яку ТзОВ «Центр Проект» відобразив у податковій декларації.

Щодо оплати орендної плати за землю на таких об'єктах: м. Тернопіль, вул.. Живова 9,б, м. Тернопіль, вул. Бродівська, 6, колегія суддів зазначає, що у Акті перевірки контролюючий орган виявив несплату Позивачем плати за землю у період з 01.07.2012 року до 16.08.2012 року. З 17.08.2012 року, Позивач отримав рішення про передачу вищезазначених об'єктів у користування, та почав здійснювати сплату орендної плати. Так, договори про оренду землі були укладені 07 листопада 2012 року. Разом з тим, цими Договорами передбачено, що ТзОВ «ТМ «Барвінок» зобов'язаний відшкодовувати допущені втрати, які виникли з моменту прийняття рішення міської ради про надання земельної ділянки до моменту реєстрації цих договорів, у розмірі орендної плати, що було виконано Позивачем. А за період з 01.07.2012 року до 16.08.2012року, Позивач сплатив кошти до місцевого бюджету здійснюючи компенсацію витрат, що пов'язані зі сплатою орендної плати за землю попередньому землекористувачу ТзОВ «Родина Тарашевських», яке і перераховувало ці кошти до місцевого бюджету м. Тернопіль, що також підтверджується долученими до матеріалів справи копіями платіжних доручень.

Аналогічна ситуація виникла і щодо земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Леся Курбаса, 2а. Так, згідно з акта перевірки, контролюючий орган виявив несплату Позивачем плати за землю у період з 01.07.2012 року до 06.06.2013 року. 07.06.2013 року Позивач отримав рішення про передачу вищезазначеного об'єкта у користування, та почав здійснювати сплату орендної плати. Так, договором про оренду землі від 23.08.2013 року передбачено, що ТзОВ «ТМ «Барвінок» зобов'язаний відшкодовувати допущені втрати, які виникли з моменту прийняття рішення міської ради про надання земельної ділянки до моменту реєстрації цих договорів, у розмірі орендної плати, що було виконано Позивачем. А за період з 01.07.2012 року до 06.06.2013 року, Позивач сплатив кошти до місцевого бюджету здійснюючи компенсацію витрат, що пов'язані зі сплатою орендної плати за землю попередньому земле користувачу ТзОВ «Родина Тарашевських», яке і перераховувало кошти до місцевого бюджету м. Тернопіль, що також підтверджується долученими до матеріалів справи копіями платіжних доручень.

Щодо об'єкту, що розташований на земельній ділянці за адресою: м. Тернопіль, вул.. Живова 9, то згідно з акта перевірки контролюючий орган виявив несплату Позивачем плати за землю у період з 01.07.2014 року до 31.12.2013 року. Станом на останній день перевірки - 31.12.2013 року, Тернопільська міська рада не оформила договору оренди землі із Позивачем. У зв'язку із цим, Позивач з метою сплати коштів до місцевого бюджету міста Тернопіль, доки тривала процедура оформлення договору оренди, здійснював компенсацію витрат, що пов'язані зі сплатою орендної плати за землю попередньому земле користувачу ТзОВ «Родина Тарашевських», яке і перераховувало кошти до місцевого бюджету м. Тернопіль, що також підтверджується долученими до матеріалів справи копіями платіжних доручень.

Згідно із податкової декларації із плати за землю за 2012 рік, ТзОВ «Родина Тарашевських» згідно із рядка 13 декларації було сплачено 244 596, 13 грн., а щомісячно 20 383 грн. Ця місячна орендна плата стосується земельних ділянок,у які теж входять і земельні ділянки, якими користується і Позивач.

Щодо об'єкту, що розташований на земельній ділянці за адресою: м. Кам'янець-Подільський, вул. Першотравнева, 9 то колегія суддів зазначає, що згідно акта перевірки контролюючий орган виявив несплату Позивачем плати за землю у період з 01.07.2014 року до 31.12.2013 року. Станом на останній день перевірки - 31.12.2013 року, Кам'янець-Подільська міська рада не оформила договору оренди землі із Позивачем. У зв'язку із цим, Позивач з метою сплати коштів до місцевого бюджету міста Кам'янець-Подільський, доки тривала складна процедура оформлення договору оренди, здійснював компенсацію витрат, що пов'язані зі сплатою орендної плати за землю попередньому землекористувачу ТзОВ «Майстер К», яке і перераховувало кошти до місцевого бюджету м. Кам'янець-Подільський, що також підтверджується долученими до матеріалів справи копіями платіжних доручень, копією податкової декларації із сплати за землю № 1730 від 27.01.2012 року за 2012 рік, надісланої до Камянець-Подільської ОДПІ.

Аналогічно із декларацією 2012 року позивачем долучено Копію податкової декларації за 2013 рік та платіжне доручення за 2013 рік.

Колегія суддів зазначає, що станом на момент виникнення спірних правовідносин, у Державному реєстрі земельного кадастру України, містилися відомості, що землекористувачами спірних земельних ділянок залишалися попередні власники проданих Позивачу приміщень (ТзОВ «Центр Проект», ТзОВ «Родина Тарашевських» та ТзОВ «Майстер К»), а не сам Позивач. Ці дані підтверджені витягами із Державного земельного кадастру, що є матеріалах справах. А тому із врахуванням вищеописаних норм, у Позивача не було підстав для сплати земельного податку чи орендної плати.

Така позиція підтверджується Ухвалою Вищого адміністративного суду України справа № К/800/63541/13 та Ухвалою Вищого адміністративного суду України справа № К/800/46456/13, які також долучалися до матеріалів справи.

В ухвалі № К/800/63541/13 Вищий адміністративний суд України дійшов до висновку, що у випадку відсутності відповідних правовстановлюючих документів, які підтверджують право власності чи право користування земельною ділянкою, така земельна ділянка не може виступати об'єктом оподаткування земельного податку чи податку з орендної плати, а отже заявлені позивачем вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

А в ухвалі № К/800/46456/13Вищий адміністративний суд України зазначає, що земельний податок та/або орендна плата за землю сплачується власниками або землекористувачами земельних ділянок, які отримали земельну ділянку у власність або у користування, що підтверджується відповідними державними актами, та при умові внесення відповідних даних до земельного кадастру, які є підставою для обчислення плати за землю.

Відповідно до п. 56.21 ПК України, у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Відтак, з огляду на наведене вище, оскаржувані податкові повідомлення-рішення є протиправними та підлягають скасуванню.

Крім того, колегія суддів звертає увагу, що відповідачами не правильно нараховано суми, що вказані в у вищезазначених податкових повідомленнях-рішеннях.

Так, у 2013 році у м. Львові була збільшена нормативно-грошова оцінка земель порівняно із 2012 роком. Проте, Відповідачі, розраховуючи земельний податок за період 2012 року, на земельні ділянки, що знаходяться на території м. Львова, здійснили його розрахунок за нормативно-грошовою оцінкою 2013 року.

Також не враховано Відповідачами і ухвали Львівської міської ради № 2029 від 27.12.2012 року, відповідно до якої на платник податку зобов'язаний сплатити до бюджету 60 % від суми орендної плати, яка зараховується до міського бюджету м. Львова - у 2013 році.

Разом з тим, при здійсненні розрахунку земельного податку на земельні ділянки, що розташовані на території м. Львова, контролюючий орган порахував 100% земельного податку замість 60 %, чим також спричинив неправильні розрахунки сум грошових зобов'язань та штрафних санкцій у вищезазначених податкових повідомлень-рішень.

Також Відповідачем не враховано, що Рішення Тернопільської міської ради № 6/13/54 від 16.08.2011 року (зі змінами та доповненнями) передбачає, що на 2012 та 2013 роки встановлюється коефіцієнт 0,5 до розміру земельного податку, який застосовується при розрахунках плати за землю, тобто земельний податок на 2012-2013 роки відповідно до цього коефіцієнту зменшується удвічі.

У Акті Податковий орган зазначає, що відповідно до п.287.6. ст 286. ПК України, що при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно, Товариство повинно сплачувати податок за земельні ділянки.

Відповідно до п. 14.1.72 ПК України: земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Визначення права постійного користування землею та категорій постійних землекористувачів наведено у ст. 92 Земельного кодексу України (надалі - ЗК України). Зокрема, право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку. Його набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;

б) громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації;

в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності;

г) публічне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування, утворене відповідно до Закону України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування";

ґ) вищі навчальні заклади незалежно від форми власності.

При цьому, податкове законодавство містить визначення терміна «землекористувач» - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, в тому числі на умовах оренди (п.п. 14.1.73 ПК України) .

Спеціальним законодавством, що регулює земельні відносини, є Земельний кодекс України. В ньому, зокрема, землекористування передбачено у вигляді:

- Права постійного користування земельною ділянкою (ст. 92);

- Права оренди землі (ст. 93);

- Права концесіонера на земельну ділянку (ст. 94).

Згідно ст. 116 ЗК України: громадяни та юридичні особи набувають права користування земельною ділянкою із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених ЗК України, або за результатами аукціону.

Тому, відповідно до зазначених вище норм ЗК України та ст. 14 ПК України, новий власник будівлі не є землекористувачем, оскільки не підпадає ні під одну з названих вище категорій землекористувачів, а тому не може бути платником земельного податку.

Колегія суддів наголошує, що суд першої інстанції неправомірно визнав законними податкове повідомлення-рішення № 0003972204 від 29.08.2014 року, податкове повідомлення-рішення № 0000802201 від 27.08.2014 року, податкове повідомлення-рішення № 0002952201/12746 від 28.08.2014 року, податкове повідомлення-рішення № 0003472201 від 02.09.2014 року, що стосуються несвоєчасного подання/ неподання податкових декларацій (розрахунків).

Так, відповідно до ст. 286.2 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Позивачем було подано податкову декларацію з плати за землю за 2012 рік - 19 лютого 2012 року, аналогічно за 2013 рік податкову декларацію з плати за землю було подано 14 лютого 2013 року, тобто у строки, передбачені ст. 286.2 ПК України.

Також суд зазначає, що позивач за період що перевірявся мав новоукладені договори оренди землі, а саме: Б-29 м. Тернопіль вул. Живова, 9б, договір від 07.11.2012 року (уточнена декларація 21.08.2013 року); Б-32 м. Тернопіль вул. Бродівська, 6, договір від 07.11.2012 року (уточнена декларація 21.08.2013 року); Б-34 м. Тернопіль вул. Курбаса, 2а, договір від 23.08.2013 року (уточнена декларація 20.02.2014року).

Питання подання уточнюючих декларацій врегульовано ст. 50 ПК України. Так, п.50.1 ПК України встановлено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу (протягом 1095 днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку..

Враховуючи зазначене, юридична особа має право подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) протягом 1095 днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо така декларація була надана пізніше - за днем її фактичного подання.

Таким чином, Позивач виконав усі норми ПК України щодо подання податкових декларації, зокрема, п. 286.2 ПК України (податкова декларація з плати за землю за 2012 рік подана 19 лютого 2012 року, а за 2013 рік - 14 лютого 2013 року), а також Позивачем дотримано і положень, що строку подання уточнюючих декларацій, що згідно з п.50.1 ПК України становить 1095 для подання уточнюючих декларації .

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, а постанову Львівського окружного адміністративного суду відповідно до п. п.1, 2, 3, 4 ч.1 ст.202 КАС України скасувати з постановленням нового судового рішення про задоволення позову.

Керуючись ст.ст.195,198,202,205,206,254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» задовольнити повністю.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13 січня 2015 року у справі №813/6831/14 - скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова мережа «Барвінок» задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення № 0001472200 від 22.08.2014 року, № 0003972204 від 29.08.2014 року, № 0003982204 від 29.08.2014 року, № 0002952201/12746 від 28.08.2014 року, № 0002962201/12745 від 28.08.2014 року, № 0000482201 від 27.08.2014 року, № 0000792201 від 27.08.2014 року, № 0000802201 від 27.08.2014 року, № 0004732201 від 02.09.2014 року, № 0003472201 від 02.09.2014 року, № 0003482201 від 02.09.2014 року.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання постанови в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий А.Р.Курилець

Судді М.П.Кушнерик

О.І.Мікула

Повний текст постанови виготовлений 27 березня 2015 року.