Ухвала від 23.03.2015 по справі 2а-8400/10/1370

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2015 року Справа № 9104/79795/12

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Пліша М.А.,

суддів Шинкар Т.І., Ільчишин Н.В.,

за участю секретаря судового засідання Прокопенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22 березня 2012 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Франківської районної санітарно - епідеміологічної станції м. Львова, Львівської міської ради, треті особи Франківська районна адміністрація Львівської міської ради, інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерпес» в особі ОСОБА_2, приватного підприємства «Євротрест»в особі ОСОБА_3, суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб : ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17 про визнання протиправною бездіяльність та скасування ухвали,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд першої інстанції з адміністративним позовом до Франківської районної санітарно - епідеміологічної станції м.Львова, Львівської міської ради в якому просила визнати протиправною бездіяльність Франківської районної СЕС м. Львова визнати протиправною та скасувати ухвалу Львівської міської ради № 2311 від 08.12.2008 р.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 22 березня 2012 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 оскаржила його в апеляційному порядку, вважає, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.

В апеляційній скарзі зазначає, що ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» визначено склад об'єктів благоустрою населених пунктів. Зокрема, до об'єктів благоустрою населених пунктів віднесено території загального користування: парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; інші території загального користування; прибудинкові території. Ч. 2 вказаної статті визначає, що до об'єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.

Згідно ст. 14 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» об'єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством. Статтею 17 згаданого Закону визначено права та обов'язки громадян у сфері благоустрою населених пунктів. Зокрема, до прав громадян у сфері благоустрою населених пунктів віднесено наступні права: користуватись об'єктами благоустрою населених пунктів; отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою території населеного пункту та внесення до них змін, а також роз'яснення їх змісту; брати участь у здійсненні заходів з благоустрою населених пунктів, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об'єктів благоустрою. Стаття 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до елементів благоустрою відносить наступні елементи: покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів; зелені насадження уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях; малі архітектурні форми; інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень в дію.

Проте, ухвала Львівської міської ради №2311 від 18.12.2008 року не була офіційно оприлюднення, для ознайомлення громади Львова.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» регуляторний акт - це прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання; прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.

Тому апелянт вважає, що ухвала Львівської міської ради №2311 від 18.12.2008 року є актом регуляторної дії, оскільки регулює господарські відносини між регуляторними органами (Львівською міською радою та іншими органами місцевого самоврядування) та суб'єктами господарювання.

Згідно ст. 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань. Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону, не пізніше п'яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта. Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта повинно містити: стислий виклад змісту проекту; поштову та електронну, за її наявності, адресу розробника проекту та інших органів, до яких відповідно до цього Закону або за ініціативою розробника надсилаються зауваження та пропозиції; інформацію про спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу (назва друкованого засобу масової інформації та/або адреса сторінки в мережі інтернет, де опубліковано чи розміщено проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу, або інформація про інший спосіб оприлюднення, передбачений частиною п'ятою статті 13 цього Закону); інформацію про строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань; інформацію про спосіб надання фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями зауважень та пропозицій.

Статтею 12 вищезазначеного Закону визначено, що регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.

Проте, проект оскаржуваної ухвали не був наданий для ознайомлення громаді Львова, з метою одержання зауважень і пропозицій, а також сама ухвала не була оприлюднена в друкованих засобах масової інформації.

Також апелянт звертає увагу суду на те, що відповідно до ст. 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи та посадові особи несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальної громадою, державою, юридичними та фізичними особами, а отже і перед нею, так як оскаржувана ухвала значно порушує її права та законні інтереси.

Вищезазначені малі архітектурні форми встановлено на підставі дозволів виданих Департаментом економічної політики Львівської міської ради у відповідності до ухвали Львівської міської ради № 2311 від 18.12.2008 «Про затвердження Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста».

Ухвалою Львівської міської ради № 2311 від 18.12.2008 «Про затвердження Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста» затверджено Перспективну схему розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста Львова.

Зокрема, додатком № 11 до Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста затверджено перспективну схему розміщення МАФ Франкського району та список МАФ з терміном оренди 3 роки.

Ухвалою Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року було затверджено Правила розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові і порядок надання дозволів на розміщення об'єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у малих архітектурних формах і схем та переліків розміщення малих архітектурних форм на території м. Львова.

Розділом 2 Правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові затверджених ухвалою Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року визначено критерії розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові.

Відповідно до п.п. 2.1.1 розділу 2 Правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові затверджених ухвалою Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року обмеження щодо розміщення малих архітектурних форм у межах історико - архітектурної заповідної території міста, на основних магістральних вулицях, площах, проспектах, бульварах, парках та скверах.

Додатком № 18 до ухвали Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року «Про затвердження Правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові і порядку надання дозволів на розміщення об'єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у малих архітектурних формах і схем та переліків розміщення малих архітектурних форм на території м. Львова» було визначено перелік основних магістральних вулиць, площ, проспектів, бульварів, парків та скверів, де діють обмеження щодо розміщення малих архітектурних форм, у тому числі і у межах історико-архітектурної заповідної території міста у Франківському районі м. Львова. Зокрема, обмеження були встановлені і за адресою АДРЕСА_1.

Також апелянт зазначає, що ухвала Львівської міської ради № 2311 від 18.12.2008 «Про затвердження Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста» суперечить додатку № 18 до ухвали Львівської міської ради № 9 1470 від 27.12.2007 року «Про затвердження Правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові і порядку надання дозволів на розміщення об'єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у малих архітектурних формах і схем та переліків розміщення малих архітектурних форм на території м. Львова» в частині включення до перспективної схеми розміщення МАФ Франківського району та списку МАФ з терміном оренди 3 роки суб'єктів підприємницької діяльності з встановленням малих архітектурних форм за адресою АДРЕСА_1.

Також, в супереч вимогам додатку № 18 до ухвали Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року видано дозволи на розміщення об'єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у стаціонарних малих архітектурних формах вказаним суб'єктам підприємницької діяльності.

Згідно п. 4 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони затверджених постановою КМУ від 30 березня 1994 р. № 198 мала архітектурна форма для провадження підприємницької діяльності - це невелика (площею до 30 кв.м.) споруда торговельно- побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без спорудження фундаменту.

Аналогічні визначення наведено і в п. 1.2. ухвали Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року «Про затвердження Правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові і порядку надання дозволів на розміщення об'єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у малих архітектурних формах і схем та переліків розміщення малих архітектурних форм на території м. Львова» та п. 2 Порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 р. № 982. Зокрема, такими визначено, що стаціонарна мала архітектурна форма - тимчасова одноповерхова споруда соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності висотою не вище ніж 4 метри, що має по зовнішньому контуру площу близько ЗО кв. метрів, виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без закладення фундаменту.

Згідно п. 3.11.1. Правил розміщення малих архітектурних форм затверджених ухвалою Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року стаціонарна мала архітектурна форма повинна бути збірно-розбірною конструкцією, яка б дозволяла здійснювати її монтаж і демонтаж.

Згідно ст. 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Аналогічні визначення наводяться і Законі України «Про іпотеку», Законі України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», Законі України «Про охорону культурної спадщини» та Методичних рекомендаціях стосовно визначення нерухомого майна, що знаходиться на земельних ділянках, право власності на які підлягає державній реєстрації затверджених наказом Міністерства юстиції України 14.04.2009 № 660/5.

А тому апелянт вважає, що зазначені торгівельні павільйони не підпадають під визначення п. 4 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів правил користування ними та охорони затверджених постановою КМУ від 30 березня 1994 р. № 198, п.п. 1.2., 3.11.1 Правил розміщення малих архітектурних форм затверджених ухвалою Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року та п. 2 Порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 р. № 982 та є по своїй суті об'єктами нерухомості.

Згідно п. 3.1. Правил розміщення малих архітектурних форм затверджених ухвалою Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року малі архітектурні форми розміщуються відповідно до затверджених міською радою схем розміщення малих архітектурних форм. До схеми розміщення малих архітектурних форм підлягають включенню малі архітектурні форми, що включені до схем інвентаризації малих архітектурних форм, за умови, якщо їх розміщення не суперечить вимогам будівельних, санітарних, пожежних норм і правил, а також інших актів, прийнятих у межах компетенції центральними органами державної влади та органу місцевого самоврядування.

Пунктом 3.12. Правил розміщення малих архітектурних форм затверджених ухвалою Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року визначено, що для розміщення пересувних і стаціонарних малих архітектурних форм у м. Львові використовуються лише типові проекти.

Відповідно до ропорядження фасадів кіосків ТзОВ «Інтерпрес», ПП «Євротрест», ОСОБА_3, ОСОБА_18, ОСОБА_5, ОСОБА_10, ОСОБА_17, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_16, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_6 ОСОБА_11, ОСОБА_15 малі архітектурні форми за адресою АДРЕСА_1 виготовлені не за типовим проектом, як того вимагає п. 3.12. Правил розміщення малих архітектурних форм затверджених ухвалою Львівської міської ради № 1470 від 27.12.2007 року, а суттєво відрізняються один від одного, та всі є різними по висоті.

Також апелянт зазначає, що за адресою АДРЕСА_1 встановлено твір монументального мистецтва.

Видані дозволи суб'єктам господарювання ПП ОСОБА_12, ПП ОСОБА_16, ПП ОСОБА_11, ПП ОСОБА_14, ПП ОСОБА_10, ПП ОСОБА_6, ПП ОСОБА_4, ПП ОСОБА_17, ПП ОСОБА_19, ПП ОСОБА_13, ПП ОСОБА_8, ПП ОСОБА_7, ПП ОСОБА_20 на розміщення кіосків за адресами АДРЕСА_1 видані з порушенням вимог п. 6.1. Правил розміщення малих архітектурних форм затверджених ухвалою Львівської міської ради № 1470 від 27.12,2007 року.

Також зазначає, що ст. 33 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» визначає, що одним із основних напрямків діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби є здійснення державного санітарно - епідеміологічного нагляду.

Згідно ст. 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» державний санітарно-епідеміологічний нагляд - це діяльність органів, установ та закладів державної санітарно-епідеміологічної служби по контролю за дотриманням юридичними та фізичними особами санітарного законодавства з метою попередження, виявлення, зменшення або усунення шкідливого впливу небезпечних факторів на здоров'я людей та по застосуванню заходів правового характеру щодо порушників. Основними завданнями цієї діяльності є нагляд за дотриманням санітарного законодавства. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється відповідно до Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні вибірковими перевірками дотримання санітарного законодавства за планами органів, установ та закладів державної санітарно-епідеміологічної служби, а також позапланово залежно від санітарної, епідемічної ситуації та за заявами громадян. Результати перевірки оформлюються актом, форма і порядок складання якого визначаються головним державним санітарним лікарем України.

Підпунктом 4, 5 п.4 Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 400/2011 визначає, що Держсанепідслужба України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, органами влади Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, фізичними особами та громадянами, реалізацією ними санітарних та протиепідемічних (профілактичних) заходів; застосовує передбачені законодавством заходи для припинення порушення санітарного законодавства. Аналогічні положення були визначені і в п. 4 Положення Про державний санітарно-епідеміологічний нагляд затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 р. № 1109.

Згідно пп. 7 п. 7 Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 р. № 1109 запобіжний державний санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється шляхом видачі дозволів на виробництво, переробку та реалізацію продуктів харчування і харчових добавок, предметів гігієни та санітарії, косметично-парфумерних виробів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, товарів побутової хімії та дитячого асортименту,

Відповідно до відповіді № 2240/02 від 26.08.2010 року наданої Франківською районною санітарно-епідеміологічної станції м. Львова з 2008 року суб'єкти господарювання не звертались за погодженням асортиментів товарів для реалізації в малих архітектурних формах, розташованих біля будинків на АДРЕСА_1.

Суб'єкти господарювання ПП «Євротрест», ОСОБА_3, ОСОБА_18, ОСОБА_5, ОСОБА_10, ОСОБА_17, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_16, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_6, ОСОБА_11, ОСОБА_15 здійснюють торгівлю продовольчими товарами малих архітектурних формах за адресами АДРЕСА_1 без відповідного погодженого асортиментного переліку, однак Франківською районною СЕС м. Львова не вживаються жодні заходи надані законом щодо усунення відповідних порушень.

На підставі наведеного просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою задовольнити позов.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних міркувань.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 проживає за адресою АДРЕСА_2. За адресою АДРЕСА_1 суб'єктами підприємницької діяльності ТзОВ «Інтерпрес», ПП «Євротрест», ОСОБА_3, ОСОБА_18, ОСОБА_5, ОСОБА_10, ОСОБА_17, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_16, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_21, ОСОБА_12, ОСОБА_6, ОСОБА_11, ОСОБА_15 встановлено малі архітектурні форми на підставі дозволів виданих Департаментом економічної політики Львівської міської ради у відповідності до ухвали Львівської міської ради № 2311 від 18.12.2008 «Про затвердження Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста». Ухвалою Львівської міської ради № 2311 від 1 8.12.2008 «Про затвердження Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста» затверджено Перспективну схему розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста Львова. Згідно додатку № 11 до Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста ним затверджено перспективну схему розміщення МАФ Франтівського району та список МАФ з терміном, оренди 3 роки, зокрема, включено СПД: ТзОВ «Інтерпрес», ПП «Євротрест» ОСОБА_22, ОСОБА_18, ОСОБА_5, ОСОБА_10, ОСОБА_17, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_16. ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_13, ОСОБА_12, ОСОБА_6, ОСОБА_11, ОСОБА_15, ОСОБА_12 Департаментом економічної політики Львівської міської ради видано дозволи па розміщення об'єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у стаціонарних малих архітектурних формах наступним суб'єктам підприємницької діяльності: дозвіл № 5-6785 від 06.07.2009 року виданий ПП ОСОБА_12 на розміщення кіоску площею 9 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-11379 від 01.12.2009 року виданий ПП ОСОБА_16 на розміщення кіоску площею 12 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-6644 від 13.07.2009 року виданий ПП ОСОБА_11 на розміщення кіоску площею 12 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-10865 від 19.10.2009 року виданий ПП ОСОБА_14 на розміщення кіоску площею 9,2 м.кв. за адресою АДРЕСА_1 торгівля непродовольчими товарами; дозвіл № 5-7462 від 15.07.2009 року виданий ПП ОСОБА_10 на розміщення кіоску площею 12 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-7368 від 13.07.2009 року виданий ПП ОСОБА_6 на розміщення кіоску площею 20 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-10590 від 03.11.2009 року виданий ПП ОСОБА_4 на розміщення кіоску площею 12 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-6128 від 16.06.2009 року виданий ПП ОСОБА_17 на розміщення кіоску площею 12 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-3659 від 22.05.2009 року виданий ПП ОСОБА_19 на розміщення кіоску площею 11,9 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-10483 від 15.10.2009 року виданий ПП ОСОБА_13 на розміщення кіоску площею 6,3 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-11755 від 24.11.2009 року виданий ПП ОСОБА_8 на розміщення кіоску площею 5,4 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-6784 від 06.07.2009 року виданий ПП ОСОБА_7 на розміщення кіоску площею 12 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-5407 від 01.06.2009 року виданий ПП ОСОБА_23 на розміщення кіоску площею 29,5 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля непродовольчими товарами; дозвіл № 5-8946 від 01.11.2009 року виданий ПП «Євротрест» ОСОБА_3 на розміщення кіоску площею 16,2 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля продовольчими товарами; дозвіл № 5-6410 від 30.06.2009 року виданий ТзОВ «Інтерпрес» на розміщення кіоску площею 4,8 м.кв. за адресою АДРЕСА_1, торгівля друкованою продукцією та супутніми товарами

Розглядаючи спір суд першої інстанції вірно зазначив, що відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду справ. Відповідно до ч. 2 даної статті до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Колегія судді погоджується з висновком суду першої інстанції, що позов задоволенню не підлягає, оскільки позивачем не надано доказів, щодо порушення її будь-яких прав та охоронюваних законом інтересів ухвалою Львівської міської ради № 2311 від 18.12.2008 року чи бездіяльністю Франківської районної СЕС м. Львова в частині невиконання обов'язків покладених Положенням Про державний санітарно-епідеміологічний нагляд затвердженого постановою КМУ від 22 червня 1999 р. № 1109.

На підставі викладеного суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а постанова відповідає нормам матеріального та процесуального права.

Керуючись ч.3 ст. 160, ч. 4 ст. 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, ст.205, ст.206, ст. 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22 березня 2012 року по справі № 2а-8400/10/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя М.А. Пліш

Судді Т.І. Шинкар

Н.В. Ільчишин

Повний текст ухвали виготовлений 27.03.2015 року