Ухвала від 27.03.2015 по справі 760/3402/15-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Суддя доповідач Епель О.В.

УХВАЛА

27 березня 2015 року Справа 760/3402/15-а

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Епель О.В., розглянувши матеріали апеляційної скарги Міністерства оборони України на ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва від 26 лютого 2015 року про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про стягнення коштів,

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 26 лютого 2015 року було відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про стягнення коштів та призначено справу до судового розгляду.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати зазначену ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва та постановити нову про передачу справи до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Перевіривши апеляційну скаргу управління Міністерства оборони України, вважаю, що у відкритті апеляційного провадження необхідно відмовити, з огляду на наступне.

Так, згідно з п. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства, зокрема, у тому випадку, якщо порушено питання про апеляційне оскарження судового рішення, яке згідно приписів Кодексу адміністративного судочинства України, не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

У відповідності до ч. 2 ст. 185 КАС України, ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду повністю або частково у випадках, встановлених цим Кодексом. Заперечення на інші ухвали можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.

Таким чином, апеляційне оскарження ухвали суду, якою відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду, Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено.

Більш того, постановлення судом першої інстанції такої ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Враховуючи викладене, вважаю, що у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Міністерства оборони України на ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва від 26 лютого 2015 року про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про стягнення коштів необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 185, 186, 189, 212, 254 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Міністерства оборони України на ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва від 26 лютого 2015 року про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про стягнення коштів необхідно - відмовити.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя О.В. Епель