Постанова від 17.03.2015 по справі 816/488/15-а

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2015 року м. ПолтаваСправа №816/488/15-а

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Петрової Л.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Лиска С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та пені,

ВСТАНОВИВ:

16 лютого 2015 року Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та пені у сумі 1547,57 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що відповідно до статей 14, 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" фізична особа-підприємець ОСОБА_1 був платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Частиною шостою статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Однак, у порушення вказаних норм відповідач не сплачував страхові внески, у зв'язку з чим за період липень-грудень 2010 року утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 1414,80 грн.

Позивач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, надіслав до суду заяву, в якій підтримав позовні вимоги та просив розглянути справу без участі представника управління /а.с. 26/.

Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази про те, що він належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомив, клопотань та заперечень не надав /а.с. 27-28/.

Згідно частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи, що матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення справи, суд вважає за можливе проводити розгляд справи за даної явки та наявними у справі матеріалами.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець 23 жовтня 1997 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків 2264729972 /а.с. 5-6, 7/.

Відповідач знаходиться на обліку як платник єдиного внеску в Управлінні Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області з 20 серпня 1998 року, реєстраційний номер НОМЕР_1, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків /а.с. 8/.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV в редакції, чинній на час виникнення правовідносин, платниками страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Згідно зі статтею 15 зазначеного Закону платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Відповідно до пункту 6 частини другої статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно з частиною шостою статті 19 цього ж Закону та пункту 5.1.3 та 5.1.4 розділу 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Судом встановлено, що відповідачем звіт за 2010 рік до Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області /а.с. 9/, та в установлені частиною шостої статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування строки страхові внески не сплачено, що підтверджується матеріалами справи.

Згідно з частинами другою, третьою статті 106 зазначеного Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

У зв'язку з несплатою суми страхових внесків Управлінням Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області на підставі вказаних норм винесено рішення від 14 січня 2009 року №2, яким відповідачу нараховано пеню у розмірі 132,77 грн /а.с. 10/. Зазначене рішення отримано відповідачем 12 березня 2009 року, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією корінця зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення /а.с. 11/.

Наявність у відповідача заборгованості по сплаті пені у сумі 132,77 грн підтверджується витягом з картки особового рахунку страхувальника /а.с. 14-17/.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі, якщо страхувальник який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби, а також має право звернутися до суду про стягнення недоїмки.

Управлінням Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області направлено відповідачу вимогу від 02 лютого 2011 року №599/03-11 про сплату боргу із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 1414 грн 80 коп. /а.с. 12/, яку відповідачем отримано 05 квітня 2011 року, що підтверджується наявним у матеріалах справи корінцем зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення /а.с. 13/.

Вказану вимогу відповідачем не виконано, що підтверджується даними наявної у матеріалах справи картки особового рахунку страхувальника /а.с. 14-17/.

Абзацом 8 частини третьої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено право органу Пенсійного фонду на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Таким чином, відповідач має непогашену заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування станом на момент подачі позовної заяви до суду у розмірі 1547,57 грн, що підтверджується витягом з особової картки страхувальника /а.с. 14-17/, тому позовні вимоги про стягнення вказаної суми підлягають задоволенню.

Згідно частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та пені задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, місце проживання: АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області борг по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та пені у сумі 1547,57 грн /одна тисяча п'ятсот сорок сім гривень п'ятдесят сім копійок/ (132,77 грн /сто тридцять дві гривні сімдесят сім копійок/ на р/р 25608312287; 1414,80 грн /одна тисяча чотириста чотирнадцять гривень вісімдесят копійок/ на р/р 25608301287 в ОПЕРВ Полтавського облуправління ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 331467, код 22529632).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 17 березня 2015 року.

Суддя Л.М. Петрова

Попередній документ
43138601
Наступний документ
43138603
Інформація про рішення:
№ рішення: 43138602
№ справи: 816/488/15-а
Дата рішення: 17.03.2015
Дата публікації: 23.03.2015
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Полтавський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фіз. чи юр. осіб із суб’єктами владних повноважень, у тому числі їх органів на місцях, щодо оскарження їх правових актів індивідуальної дії, дій або бездіяльності (крім тих, що пов’язані з публічною службою), (усього), у тому числі:; Державної податкової адміністрації України та її органів (усього); застосування штрафних санкцій за здійснення господарської діяльності, не пов'язаної з оподаткуванням (усього):; інші штрафні санкції