вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
14.07.09Справа №2а-5956/09/1/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Єлжовій Н.М., за участю
представника позивача - Забродіної К.С., довіреність № 66/10 від 18.06.09 року,
представника позивача - Коновалової П.С., довіреність № 56/10 від 05.06.09 року,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ДПІ в м. Сімферополь АР Крим до
ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт»
про стягнення
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з адміністративним позовом ДПІ в м. Сімферополь АР Крим до ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 93703,63 гривень у дохід Державного бюджету України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.04.09 року по справі було відкрито провадження.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.04.09 року по справі було закінчено підготовче провадження та справу призначеного до судового розгляду.
У судовому засіданні представники позивача ДПІ в м. Сімферополь АР Крим позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
У судове засідання представник відповідача ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи через ЗМІ, про причини неявки суд не повідомлений.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представників позивача та відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, вислухавши представників позивача, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб'єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м. Сімферополь АР Крим є органом виконавчої влади та суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м. Сімферополь АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.
Судом встановлено, що ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» є юридичною особою, зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 24.03.2004 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи серії А00 № 431321, довідкою Головного управління статистики в АРК № 09/2-6-06/507 від 25.03.2004 року.
Відповідно до довідки Головного управління статистики в АРК № 09/2-6-06/507 від 25.03.2004 року, товариство здійснює промислове виробництво риби, виробництво м'ясних продуктів, фруктових та овочевих соків, виробництво інших машин та устаткування загального призначення, та займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту.
Таким чином, судом встановлено, що ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» є суб'єктом господарювання, юридичною особою, платником податків та зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що відповідач є платником податку на прибуток та збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94.
Порядок, підстави та строки сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, надання податкової звітності встановлений спільним наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки та Державної податкової адміністрації України N 162/379 від 19.07.99 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища».
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до пп. 11.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року №3394 передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Відповідно до пп.. 7.1. та 7.2. п. 7 спільного наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки та Державної податкової адміністрації України N 162/379 від 19.07.99 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища» платники збору складають податковий податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби). Базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу. Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Таким чином, ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» зобов'язане щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим декларації з податку на прибуток та щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) - розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Згідно ст.. ст. 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» зазначені види зборів і податків є податковим зобов'язанням. Згідно пп. 4.1.1. п. 4.1. ст.. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 - III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.
Відповідно до п. 5.1. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 - III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Таким чином, судом встановлено, що суми, вказані у поданих відповідачем податкових деклараціях та розрахунках збору, не підлягають оскарженню, оскільки вони самостійно визначені платником податку, та мають бути перераховані на відповідні рахунки у повному обсязі.
Згідно абзацу «в» підпункту 4.2.2. п. 4.2. ст.. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 - III контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Відповідно до пп.. 17.1.4. п. 17.1. ст.. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 - III у разі, коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Судом встановлено, що 23 квітня 2008 року посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання виявлення арифметичних чи методологічних помилок у поданій платником податків ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» у податковій декларації за 2007 року від 23.04.08 року № 3198/15-1/32841278, в якому вказано, що 23.04.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт», в результаті якої встановлено, що ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» було занижено суму податку на прибуток за звітний період на 14071 гривню, чим порушено ст.. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року № 1251-XII.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 12.05.08 року № 0008761501/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 23.04.08 року № 3198/15-1/32841278 встановлено порушення порушено пп.. 5.3.1. п.5.3. ст..5, п.16.4. ст.. 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме заниження ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» суми податку на прибуток на 14071 гривню, за що на ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» було накладено штраф у розмірі 703,55 гривні. Таким чином, згідно цього податкового повідомлення - рішення з ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» стягненню підлягає сума 14774,55 гривні; вказана сума підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було отримане відповідачем 12.05.08 року, що підтверджується підписом посадової особи ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» на корінці податкового повідомлення - рішення № 0008761501/0.
Судом встановлено, що відповідачем сума податкового боргу, визначена у податковому повідомленні - рішенні від 12.05.08 року № 0008761501/0, у розмірі 14774,55 гривні, не була сплачена у повному обсязі.
Судом встановлено, що 10.04.2008 року відповідачем була подана декларація № 40659 з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2008 року, в якій було задекларовано податку на прибуток підприємства у сумі 74452 гривні.
Відповідно до наданої позивачем довідки про стан розрахунків з бюджетом станом на 27.02.09 року та розрахунку суми заборгованості ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт», встановлено, що відповідач частково сплатив суму податкового зобов'язання, визначену у податковій декларації № 40659 з податку на додану вартість за 1 квартал 2008 року, а саме було сплачено 70453,97 гривні. Таким чином, ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» за декларацією № 40659 з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2008 року не сплатило 3998,03 гривень.
Судом встановлено, що 10.04.2008 року відповідачем була подана декларація № 118795 з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2008 року, в якій було задекларовано податку на прибуток підприємства у сумі 72519 гривень.
Відповідно до наданої позивачем довідки про стан розрахунків з бюджетом станом на 27.02.09 року та розрахунку суми заборгованості ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт», встановлено, що відповідач не сплатив суму податкового зобов'язання, визначену у податковій декларації № 118795 з податку на додану вартість за 1 півріччя 2008 року, у повному обсязі. Таким чином, ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» за декларацією № 118795 з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2008 року не сплатило 72519 гривень.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання несвоєчасної сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» за період з 01.02.2008 року по 29.02.2008 року від 12.03.2008 року № 1770/15-3/32841278, в якому вказано, що 12.03.2008 року проводилася невиїзна документальна перевірка ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт», в результаті якої встановлено несвоєчасну сплату ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 1050,03 гривень за 2007 рік по терміну сплати 19.02.08 року (фактична сплата збору у повному обсязі 27.02.08 року).
Цей акт про результати невиїзної документальної перевірки був надісланий відповідачеві 13 березня 2008 року, що підтверджується супровідним листом від 12.03.2008 року № 13527/10/15-3 та поштовим повідомленням № 1896739, та отримане ним 08.04.08 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» на поштовому повідомленні.
Також за результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 17 квітня 2008 року № 0003921503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 12.03.2008 року № 1770/15-3/32841278 встановлено порушення підпункту 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт», згідно пп.. 17.1.7 п. 17.1. ст.. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III було накладено штраф у розмірі 105,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві 17 квітня 2008 року, що підтверджується поштовою квитанцією № 2343075, та отримане ним 21.04.08 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» на поштовому повідомленні.
Відповідно до наданої позивачем довідки про стан розрахунків з бюджетом станом на 27.02.09 року та розрахунку суми заборгованості ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт», встановлено, що відповідач частково сплатив суму податкового зобов'язання, визначену у податковому повідомленні-рішенні від 17 квітня 2008 року № 0003921503/0, а саме було сплачено 54,55 гривні. Таким чином, ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» за податковим повідомленням-рішенням від 17 квітня 2008 року № 0003921503/0 не сплатило 50,45 гривень.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 12 березня 2008 року ДПІ в м. Сімферополь АР Крим була складена перша податкова вимога від 12 березня 2008 року № 1/805 на суму податкового боргу ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт»в розмірі 55,61 гривень. Ця податкова вимога була направлена відповідачеві 11.04.08 року, що підтверджується поштовим повідомленням № 2237208, та отримана ним 17.04.2008 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» на поштовому повідомленні.
Судом встановлено, що 17 травня 2008 року ДПІ в м. Сімферополь АР Крим була складена друга податкова вимога від 17 травня 2008 року № 2/1320, в якій було вказано, що сума податкового боргу ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» станом на 17 травня 2008 року складає 664,15 гривні, з яких сума основного боргу складає 558 гривень та сума штрафних (фінансових) санкцій - 106,15 гривень. Ця податкова вимога була направлена відповідачеві 30 травня 2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням 2897747, та отримана ним 10.06.08 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» на поштовому повідомленні.
Відповідно до п. 16.1. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;
б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Підпунктом 16.4.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті за несвоєчасну сплату податку на прибуток.
Згідно з розрахунком пені по ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» на день розгляду справи її розмір складає 2361,60 гривня.
Судом встановлено, що розрахунок пені здійснений позивачем вірно за кожний день прострочення, але відповідачем сума пені не погашена у повному обсязі.
Таким чином податковий борг ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» складає 93703,63 гривні, у тому числі основної суми боргу 90588,03 гривен, 754 гривні - штрафні санкції та 2361,60 гривня - пеня.
Відповідно до п. 1.3. ст.. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Таким чином, судом встановлено, що станом на день розгляду справи у відповідача наявний податковий борг у розмірі 93703,63 гривні, у тому числі з податку на прибуток - 93653,18 гривні, та зі збору за забруднення навколишнього природного середовища - 50,45 гривень.
Відповідно до даних довідки про стан розрахунків з бюджетом станом на 27.02.09 року, наданої ДПІ в м. Сімферополь АР Крим, сума боргу в розмірі 93703,63 гривні відповідачем не погашена у повному обсязі.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.1.6 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі викладеного, суд вважає, що несплата ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» у встановлені Законом України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР порядок та строки суми узгодженого податкового зобов'язання, заниження ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» суми податку на прибуток на 14071 гривню і несплата застосованих відносно несвоєчасної сплати суми збору за забруднення навколишнього природного середовища штрафних санкцій є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судом встановлено, що позивачем здійснювалися заходи щодо стягнення податкового боргу з ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт», що підтверджується складеним позивачем рішенням № 141/24-1 від 14 липня 2008 року про стягнення засобів та продаж інших активів платника податків за рахунок погашення його податкового боргу, але здійснені заходи результатів не надали, відповідачем податковий борг не погашений.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Судом 14 липня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 20 липня 2009 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з ТОВ «Рибоконсервна компанія «Новий стандарт» (ідентифікаційний код 32841278) податкову заборгованість у розмірі 93703,63 гривні, у тому числі заборгованість з податку на прибуток - 93653,18 гривні (код платежу 11021000, р/р 31112009700002 в УГК в АР Крим, Держбюджет .м Сімферополь АР Крим, ЗКПО 34740405, МФО 824026), та заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища - 50,45 гривень (код платежу 50080200, р/р 33113329700002 в УГК в АР Крим, місцевий бюджет м. Сімферополь АР Крим, МФО 824026, ЗКПО 34740405).
3. Копію постанови надіслати сторонам.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.