Постанова від 16.07.2009 по справі 2а-5766/09/1/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

16.07.09Справа №2а-5766/09/1/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубиніній А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ДПІ в Бахчисарайському районі АР Крим до

Садівничого товариства «Садовод»

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з адміністративним позовом ДПІ в Бахчисарайському районі АР Крим до Садівничого товариства «Садовод» про стягнення податкового боргу у розмірі 2525,95 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 24.04.09 року по справі було відкрито провадження.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 24.04.09 року по справі було закінчено підготовче провадження та справу призначеного до судового розгляду.

15 липня 2009 року до суду надійшло клопотання позивача про відкликання частини позовних вимог, а саме в частині стягнення з відповідача податку на прибуток у сумі 972,53 гривні. Таким чином, позивач просив суд стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 1553,42 гривні.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.07.09 року позовні вимоги в частині стягнення з відповідача суми податку на прибуток у розмірі 972,53 гривні було залишено без розгляду.

У судове засідання представник позивача ДПІ в Бахчисарайському районі АР Крим не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

У судове засідання представник відповідача Садівничого товариства «Садовод» не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи через ЗМІ, про причини неявки суд не повідомлений.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представників позивача та відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб'єктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в Бахчисарайському районі АР Крим є органом виконавчої влади та суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в Бахчисарайському районі АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.

Судом встановлено, що Садівниче товариство «Садовод» є юридичною особою, зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Бахчисарайської районної ради народних депутатів 08.07.1994 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) підприємства від 13 липня 1994 року, свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 571419, довідкою Головного управління статистики в АРК № 476 від 25.04.2008 року.

Таким чином, судом встановлено, що Садівниче товариство «Садовод» є суб'єктом господарювання, юридичною особою, платником податків та зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Судом встановлено, що відповідач є платником земельного податку та податку на прибуток.

Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94.

Порядок, підстави та строки сплати земельного податку передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до пп. 11.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року №3394 передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Відповідно до ст. 16 Закону України “Про плату за землю” облік громадян - платників земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності і нарахування відповідних сум проводиться щороку станом на 1 травня.

Таким чином, Садівниче товариство «Садовод» зобов'язане щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в Бахчисарайському районі АР Крим декларації з податку на прибуток та протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним декларацію земельному податку.

Згідно абзацу “а” підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання неподання податкової декларації з податку на прибуток Садівничого товариства «Садовод» від 28.03.08 року № 68а/1501/25143605, в якому вказано, що 27.03.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка Садівничого товариства «Садовод», в результаті якої встановлено неподання Садівничого товариства «Садовод» податкової декларації з податку на прибуток за:

1) 1 півріччя 2007 року - граничний термін подання 09.08.07 року;

2) 9 місяців 2007 року - граничний термін подання 09.11.07 року;

3) 2007 рік - граничний термін подання 11.02.08 року,

що порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Посадовими особами податкових органів 28.03.2008 року було складено акт № 68а/15-01 відмови від підпису, в якому вказано, що посадова особа Садівничого товариства «Садовод» не з'явилася для підписання акта камеральної перевірки за ненадання звітності з податку на прибуток за три періоди 2007 року.

Також за результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 24 квітня 2008 року № 0000581501/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 28.03.08 року № 68а/1501/25143605 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на Садівниче товариство «Садовод» було накладено штраф у розмірі 510 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві 25.04.08 року, що підтверджується конвертом та поштовою квитанцією № 106570.

14.05.2008 року було складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення Садівничому товариству «Садовод» від 14.05.08 року № 14/15-01, в якому встановлено факт неможливості вручення податкового повідомлення-рішення з причини невручення робітниками пошти посадовим особам Садівничого товариства «Садовод» податкового повідомлення-рішення у зв'язку з відсутністю підприємства за зазначеною юридичною адресою; на підставі вищезазначеного та підпункту 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, підпункту 4.9. пункту 4 “Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 було прийнято рішення про розміщення податкового повідомлення-рішення від 24 квітня 2008 року № 0000581501/0 на дошці податкових оголошень (повідомлень) з 14.05.08 року.

Судом встановлено, що відповідачем частково було сплачено суму податкового боргу, зазначену у податковому повідомленні-рішенні від 24 квітня 2008 року № 0000581501/0, а саме в частині 108,08 гривень, що підтверджується обліковою карткою платника податків станом на 31.12.2008 року. Таким чином, суд зазначає, що у відповідача за податковим повідомленням-рішенням від 24 квітня 2008 року № 0000581501/0 був наявний податковий борг у сумі 401,92 гривня.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток Садівничого товариства «Садовод» від 29.05.08 року № 99/1501/25143605, в якому вказано, що 29.05.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка Садівничого товариства «Садовод», в результаті якої встановлено неподання Садівничим товариством «Садовод» податкової декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2008 року (граничний строк подання 12.05.08 року), що порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Цей акт був отриманий керівником Садівничого товариства «Садовод» 29 травня 2008 року, що підтверджується його підписом на акті.

Також за результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 29 травня 2008 року № 0000831501/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 29.05.08 року № 99/1501/25143605 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на Садівниче товариство «Садовод» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було отримане відповідачем 29 травня 2008 року, що підтверджується підписом керівника підприємства на податковому повідомленні - рішенні.

Судом встановлено, що відповідачем вказаний у податковому повідомленні-рішенні від 29 травня 2008 року № 0000831501/0 податковий борг у розмірі 170 гривень не був сплачений у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток Садівничого товариства «Садовод» від 09.09.08 року № 253/1501/25143605, в якому вказано, що 09.09.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка Садівничого товариства «Садовод», в результаті якої встановлено неподання Садівничого товариства «Садовод» податкової декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2008 року, що порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Цей акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової декларації з податку на прибуток Садівничого товариства «Садовод» від 09.09.08 року № 253/1501/25143605 було надіслано відповідачеві 12.09.08 року, що підтверджується конвертом та поштовим повідомленням № 316914. Листа було повернено позивачеві працівниками поштового зв'язку з поміткою «не зареєстровано».

Також за результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 23 вересня 2008 року № 0001801501/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 09.09.08 року № 253/1501/25143605 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на Садівниче товариство «Садовод» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві 23.09.08 року, що підтверджується конвертом та поштовою квитанцією № 321217.

29.10.2008 року було складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення Садівничому товариству «Садовод» від 29.10.08 року № 43/15-01, в якому встановлено факт неможливості вручення податкового повідомлення-рішення з причини невручення робітниками пошти посадовим особам Садівничого товариства «Садовод» податкового повідомлення-рішення у зв'язку з відсутністю підприємства за зазначеною юридичною адресою; на підставі вищезазначеного та підпункту 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, підпункту 4.9. пункту 4 “Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 було прийнято рішення про розміщення податкового повідомлення-рішення від 23 вересня 2008 року № 0001801501/0 на дошці податкових оголошень (повідомлень) з 29 жовтня 2008 року.

Судом встановлено, що відповідачем вказаний у податковому повідомленні-рішенні від 23 вересня 2008 року № 0001801501/0 податковий борг у розмірі 170 гривень не був сплачений у повному обсязі.

Відповідно до п. 16.1. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Підпунктом 16.4.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків ДПІ в Бахчисарайському районі АР Крим сума пені з податку на прибуток складає 230,61 гривень.

Судом встановлено, що розрахунок пені здійснений позивачем вірно за кожний день прострочення, але відповідачем суми пені не погашена у повному обсязі.

Таким чином, сума податкового боргу відповідача з податку на прибуток загалом складає 972,53 гривні. Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.07.08 року у зв'язку з погашенням відповідачем податкового боргу з податку на прибуток позовні вимоги в частині стягнення з відповідача суми податкового боргу у розмірі 972,53 було залишено без розгляду. Таким чином, суд зазначає, що податковий борг з податку на прибуток відповідачем було погашено у повному обсязі, що підтверджується даними облікової картки платника податків Садівничого товариства «Садовод» станом на 16.06.09 року.

Згідно ст.. ст. 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» зазначені види зборів і податків є податковим зобов'язанням. Згідно пп. 4.1.1. п. 4.1. ст.. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 - III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.

Відповідно до п. 5.1. ст.. 5 від 21.12.2000 року № 2181 - III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Таким чином, судом встановлено, що суми, вказані у поданих відповідачем податкових деклараціях, не підлягають оскарженню, оскільки вони самостійно визначені платником податку, та мають бути перераховані на відповідні рахунки у повному обсязі.

Відповідачем по справі було подано до податкових органів податковий розрахунок № 2964 від 25.02.08 року земельного податку за 2008 рік, в якому було задекларовано 1043,27 гривні суми земельного податку.

Судом встановлено, що відповідачем не був сплачений податковий борг із земельного податку, зазначений у податковому розрахунку № 2964 від 25.02.2008 року, за період березень - грудень 2008 року у розмірі 869,39 гривень.

Відповідачем по справі було подано до податкових органів податковий розрахунок № 2968 від 25.02.08 року земельного податку за 2008 рік, в якому було задекларовано 412,83 гривень суми земельного податку.

Судом встановлено, що відповідачем не був сплачений податковий борг із земельного податку, зазначений у податковому розрахунку № 2968 від 25.02.2008 року, за період березень - грудень 2008 року у розмірі 344,03 гривні.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності із земельного податку Садівничого товариства «Садовод» від 26.05.08 року № 20/15-3, в якому вказано, що 26.05.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка Садівничого товариства «Садовод», в результаті якої встановлено несвоєчасне подання Садівничого товариства «Садовод» податкових розрахунків № 2964 від 25.02.08 року та № 2968 від 25.02.08 року із земельного податку за 2008 року (граничний строк подання - 31.01.08 року), що порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Цей акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності із земельного податку Садівничого товариства «Садовод» 26.05.08 року № 20/15-3 було вручено відповідачеві 26.05.08 року, що підтверджується підписом керівника підприємства на акті.

Також за результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 26 травня 2008 року № 0001261503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 26.05.08 року № 20/15-3 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на Садівниче товариство «Садовод» було накладено штраф у розмірі 340 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було отримане відповідачем 26 травня 2008 року, що підтверджується підписом керівника підприємства на корінці податкового - повідомлення - рішення.

Судом встановлено, що відповідачем вказаний у податковому повідомленні-рішенні від 26 травня 2008 року № 0001261503/0 податковий борг у розмірі 340 гривень не був сплачений у повному обсязі.

Таким чином, сума податкового боргу відповідача із земельного податку загалом складає 1553,42 гривні.

Таким чином, суд зазначає, що на день розгляду справи відповідачем не сплачено суму наявного у нього податкового боргу із земельного податку у розмірі 1553,42 гривні, що підтверджується розрахунком суми позову станом на 20.02.09 року, наданого позивачем, та даними облікової картки платника податків станом на 31.12.08 року.

Відповідно до п. 1.3. ст.. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.1.6 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На підставі викладеного, суд вважає, що несплата Садівничим товариством «Садовод»у встановлені Законом України ““Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ порядок та строки суми узгодженого податкового зобов'язання і несплата застосованих відносно цих податкових зобов'язань штрафних санкцій є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні, тому уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Судом 16 липня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 20 липня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Уточнені позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Садівничого товариства «Садовод» (ідентифікаційний код 25143605) податкову заборгованість із земельного податку у розмірі 1553,42 гривні (р/р № 33219811700049, ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000).

3. Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.