Постанова від 10.12.2014 по справі 804/6468/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2014 р. Справа № 804/6468/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіТурлакової Н. В.

при секретаріЧудновській А.С.

за участю:

представника позивача представника відповідача Шмалько Ю.О. Колупаєва О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарське Стіл» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Пролетарське Стіл» звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області з позовними вимогами про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001482204 від 11.02.2014р.

В обґрунтування адміністративного позову, позивач зазначає, що не погоджується з висновками відповідача, викладеними в Акті №33/22-04/35201043 від 25.01.2014 року ДПІ Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за грудень 2013 року щодо безпідставного завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, оскільки даний акт перевірки ґрунтується на висновках Акту перевірки №1050/15-1/35201043 від 18.09.2013р. та винесеного на його підставі податкового повідомлення-рішення, що було оскаржено в судовому порядку, визнано судом протиправним та скасовано. Вказане рішення на час перевірки було неузгодженим, що свідчить про безпідставність і передчасність висновку ДПІ, податковий кредит відображений в податковому обліку правомірно, у відповідача відсутнє право виключати суми невідшкодованого ПДВ із рядка 24 декларації з ПДВ. Сума податкового кредиту сформована позивачем відповідно до вимог законодавства, тому, позивач вважає винесене за результатами акту перевірки податкове повідомлення-рішення №0001482204 від 11.02.2014р. є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Від відповідача надійшло заперечення в яких він посилається на те, що під час проведення камеральної перевірки податкової звітності з ПДВ за грудень 2013 року перевіряючим було встановлено порушення позивачем п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, а саме: завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24 декларації) на суму 758622грн., у зв'язку з чим позивачу винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення. Так, під час перевірки встановлено, що за результатами документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Червонофедорівське Стіл» з питань правильності нарахування залишку від'ємного значення по декларації з податку на додану вартість за липень 2013 року, (Акт № 1050/15-1/35201043 від 18.09.2013р.) складено податкове повідомлення-рішення про зменшення розміру від'ємного значення суми ПДВ від 03.10.2013р. №0000451501. В порушення п.п.4.6.7. п.4.6 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 25.11.2011 № 1492, не заповнено рядок 21.3 декларації з ПДВ за жовтень 2013 року, у якому передбачено відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби - у розмірі 758 622,00 грн. Таким чином, позовні вимоги є безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Згідно ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.06.2014р. провадження у справі зупинялось до набрання законної сили рішенням у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарське Стіл» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень № 804/2577/14, та поновлено згідно ухвали від 25.11.2014р.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позову та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на доводи викладені в запереченнях.

Заслухавши представника позивача та представника відповідача, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить наступних висновків.

Відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АА №798529 від 17.12.2012р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Червонофедорівське Стіл» зареєстроване 06.06.2007р. Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради, види діяльності за КВЕД-2010: 07.10 Добування залізних руд, 09.90 Надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів, 43.13 Розвідувальне буріння, 46.72 Оптова торгівля металами та металевими рудами, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.

ТОВ «Червонофедорівське Стіл» отримано Ліцензію Державної геологічної служби Міністерства охорони навколишнього природного середовища України серія АВ №378948, копія якої наявна в матеріалах справи, на вид господарської діяльності: Пошук (розвідка) корисних копалин (2.0. Геологічне супроводження геологорозвідувальних робіт, 2.1. Складання проектів та кошторисів, 2.2. Геолого-економічна оцінка об'єктів, 2.3.Розвідка родовищ, 2.4.Дослідно-промислова розвідка, 2.5. Експлуатаційна розвідка, 2.6. Підрахунок запасів корисних копалин, 2.7. Складання звітів про виконані роботи). Строк дії ліцензії 01.11.2007р.-01.11.2012р.

ТОВ «Червонофедорівське Стіл» отримано Спеціальний дозвіл на користування надрами від 13.12.2007р. №3219 з продовженням терміну дії до 18.11.2014р., копія якого наявна в матеріалах справи. Вид користування надрами: геологічне вивчення, в т.ч. дослідно-промислова розробка.

Загальними зборами учасників ТОВ «Червонофедорівське Стіл» від 24.02.2012 року, копія протоколу наявна в матеріалах справи, прийнято рішення про перетворення товариства шляхом приєднання до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарське Стіл». Згідно інформації з електронного Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 08.04.2014 року у Реєстрі зроблено запис про припинення реєстрації товариства, правонаступник - Товариство з обмеженою відповідальністю «Пролетарське Стіл».

Згідно Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АА №652140 від 20.09.2012р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Пролетарське Стіл» зареєстроване 07.06.2007р. Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради, види діяльності за КВЕД-2010: 07.10 Добування залізних руд, 09.90 Надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів, 43.13 Розвідувальне буріння, 46.72 Оптова торгівля металами та металевими рудами, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.

Відповідно до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарське Стіл», зареєстрованого Виконкомом Дніпропетровської міської ради 10.04.2014р., ТОВ «Пролетарське Стіл» є правонаступником всіх прав та обов'язків ТОВ „Червонофедорівське Стіл".

Згідно пп.2.2 п.2 вказаного Статуту, предметом діяльності Товариства є: - добування металевих руд, добування залізних руд, добування руд кольорових металів; - пошук (розвідка) корисних копалин: Геофізичні роботи, Геологічне супроводження геологорозвідувальних робіт, Буріння свердловин з метою пошуку (розвідки) твердих корисних копалин та ін.

Посадовою особою Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області у порядку статті 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку щодо декларування залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2013 року від 09.01.2014р. №9086263726 Товариства з обмеженою відповідальністю «Червонофедорівське Стіл», за результатами якої складений акт від 25.01.2014 року №33/22-04/35201043.

При перевірці використано: податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2013 року від 09.01.2014 року №9086263726, надану позивачем до ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська в електронному вигляді та бази даних Міністерства доходів і зборів України.

Відповідно до вказаного Акту від 25.01.2014 року №33/22-04/35201043, за результатами камеральної перевірки встановлено:

- з урахуванням наведених норм податкового законодавства, результатів перевірки акта від 18.09.2013 №1050/15-1/35201043, ТОВ «Червонофедорівське Стіл» та порушення п.п.14.1.36 п.14.1 ст.14, п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України, які були встановлені у акті перевірки безпідставно включено до складу податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за листопад 2013 року по рядкам 21 «залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду та 24 «залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду» залишок від'ємного значення податкової декларації з ПДВ за грудень 2013 року у сумі 758622грн;

- в порушення п.п.4.6.7 п.4.6 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 25.11.2011 № 1492, не заповнено рядок 21.3 декларації з ПДВ за грудень 2013 року, у якому передбачено відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби - у розмірі 758 622,00 грн.

За результатами документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Червонофедорівське Стіл» з питань правильності нарахування залишку від'ємного значення по декларації з податку на додану вартість за липень 2013 року (Акт від 18.09.2013 №1050/15-1/35201043) складено податкове повідомлення-рішення форми «В4» від 03.10.2013р. №0000451501 про зменшення суми від'ємного значення (ряд.24 декларації)) на суму 758622грн.

Дане податкове повідомлення-рішення оскаржено у судовому порядку, та постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду №804/2577/14 від 14.03.2014р., позов ТОВ «Червонофедорівське Стіл» задоволено, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області від 03.10.2013р. №0000451501.

Вказана постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.03.2014р. була оскаржена до апеляційної інстанції, та Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом 15 жовтня 2014 прийнято постанову, якою постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду №804/2577/14 від 14.03.2014р. скасовано, а в задоволенні позову відмовлено.

Згідно висновків акту перевірки позивача №33/22-04/35201043 від 25.01.2014 року: дані камеральної перевірки свідчать про порушення пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, внаслідок чого ТОВ «Червонофедорівське Стіл» завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24 декларації) на суму 758622грн.

На підставі акту перевірки від 25.01.2014 року №33/22-04/35201043 ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська винесене податкове повідомлення-рішення від 11.02.2014 року №0001482204, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 758622грн.

Відповідно до рішення Міністерства доходів і зборів України №7756/6/99-99-10-01-15 від 30.04.2014р. про результати розгляду скарги, залишено без змін податкове повідомлення-рішення ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська від 11.02.2014 року №0001482204 та рішення, прийняте за розглядом первинної скарги, а скаргу - без задоволення.

Статтею 200 ПК України (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) визначено порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.

Відповідно до пункту 200.1 цієї статті сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом. (пункт 200.2)

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. (пункт 200.3).

Згідно пункту 200.4, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно п.п.14.1.39 п.14.1 ст.39 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до п.п.14.1.157 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

П.п.54.3.2 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

У відповідності до п.56.1, п.56.18 ст.56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

З урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Пунктом 2.2 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1236 від 28.11.2012р. передбачено, що у випадках, зазначених у пункті 2.1 цього розділу, відповідний структурний підрозділ органу державної податкової служби складає податкове повідомлення-рішення: за формою згідно з додатком 8 про зменшення від'ємного значення суми податку на додану вартість платника (форма "В4").

Відповідно до п.4.4 визначеного Порядку у разі звернення платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним податкового повідомлення-рішення за умови надходження до органу державної податкової служби ухвали суду про порушення провадження у справі за позовом платника податків не пізніше настання граничного строку сплати, зазначеного в податковому повідомленні-рішенні, структурний підрозділ, який склав таке податкове повідомлення-рішення, у день отримання ухвали вносить відповідні дані до реєстру податкових повідомлень-рішень.

При цьому сума грошового зобов'язання в той самий день виводиться з реєстру податкових повідомлень-рішень та обліковується в окремому реєстрі до дня набрання рішенням суду законної сили.

Після прийняття судом рішення по суті, яке набрало законної сили, структурний підрозділ, який склав податкове повідомлення-рішення, що оскаржувалося, в день отримання відповідного рішення органом державної податкової служби вносить інформацію про таке рішення до зазначеного в попередньому абзаці окремого реєстру та підшиває копію рішення до матеріалів перевірки або безпосередньо до справи платника податків.

Аналогічні дії здійснюються у разі оскарження платником податків рішення суду в апеляційному порядку (за умови прийняття апеляційної скарги апеляційним адміністративним судом до провадження).

У разі надходження до органу державної податкової служби ухвали суду про порушення провадження у справі за позовом платника податків після закінчення граничного строку сплати сума грошового зобов'язання, нарахована в картці особового рахунка платника податків, підлягає виведенню з неї до окремого реєстру, де вона міститься, до дня набрання судовим рішенням законної сили.

У відповідності до п.4.5 зазначеного Порядку після закінчення процедури адміністративного оскарження та/або судового оскарження та набрання судовим рішенням законної сили суми узгодженого грошового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування, та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість в автоматичному режимі переносяться з реєстру податкових повідомлень-рішень (окремого реєстру, передбаченого пунктом 4.4 цього розділу) до автоматизованої інформаційної облікової системи органів державної податкової служби. Одночасно структурному підрозділу, що забезпечує адміністрування облікових показників та звітності, передаються паперові виписки з реєстру податкових повідомлень-рішень за день, до яких включається інформація щодо сум узгоджених грошових зобов'язань та інших показників, які переносяться до карток особових рахунків. Зазначені виписки передаються окремо від кожного структурного підрозділу, що складає податкові повідомлення-рішення, за підписом керівника такого структурного підрозділу.

Підпунктом 4.6.7 п.4.6 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011р. №1492 чинний на час виникнення спірних правовідносин, передбачено що Рядок 21.3 передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який (для декларації 0110 - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної контролюючим органом.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Акт перевірки №33/22-04/35201043 від 25.01.2014 року про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за грудень 2013 року, щодо виявлених порушень ґрунтується на Акті перевірки №1050/15-1/35201043 від 18.09.2013р., за результатами якої було винесено податкове повідомлення-рішення №0000451501 від 03.10.2013р. про зменшення суми від'ємного значення (ряд.24 декларації)) на суму 758622грн., та постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду №804/2577/14 від 14.03.2014р., позов ТОВ «Червонофедорівське Стіл» задоволено, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області від 03.10.2013р. №0000451501.

Таким чином станом на момент прийняття відповідачем оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №0001482204 від 11.02.2014р., рішення ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області №0000451501 від 03.10.2013р. було не узгоджено, та було оскаржено в судовому порядку.

Згідно п.57.3 ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У відповідності до абзацу 3 пункту 56.18 статті 56 ПК України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу, грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Враховуючи приписи абзацу 3 пункту 56.18 статті 56 ПК України у взаємозв'язку із обставинами даної справи, суд дійшов висновку, що станом на дату проведення камеральної перевірки та станом на дату прийняття оскаржуваного податкового повідомлення - рішення, відповідач був обізнаний про те, що сума податкового зобов'язання, яка визначена позивачу податковим органом, є неузгодженою.

У зв'язку з викладеним, суд дійшов висновку, що у позивача у грудні 2013 р. був відсутній обов'язок сплачувати визначену суму грошового зобов'язання та відображати її у податковій звітності до дня набрання судовим рішенням законної сили за результатами оскарження податкового повідомлення-рішення №0000451501 від 03.10.2013р., яке прийнято на підставі Акту №1050/15-1/35201043 від 18.09.2013 Про результатами документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Червонофедорівське Стіл» з питань правильності нарахування залишку від'ємного значення по декларації з податку на додану вартість за липень 2013 року.

Суд критично оцінює твердження представника контролюючого органу про використання позивачем суми від'ємного значення з податку на додану вартість у наступних податкових періодах лише після набрання законної сили судових рішень. Відповідачем не наведено жодної норми та підстави, яка б свідчила про заборону позивачеві відображати суму залишку від'ємного значення у наступних податкових періодах у разі оскарження ним рішення контролюючого органу про зменшення суми залишку від'ємного значення у наступних податкових періодах.

Аналогічна правова позиція викладена також в ухвалах Вищого адміністративного суду України від 26.02.2013 р. по справі К/9991/50678/12, від 19.12.2013 р. по справі № К/800/32557/13, в яких зазначено, що до набрання законної сили судовим рішенням за результатами оскарження податкового повідомлення-рішення підприємство правомірно не вносить суму, зменшену податковим повідомленням-рішенням в рядок 21.3 податкової декларації з ПДВ.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст. 7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст. 9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідачем не доведено правомірності прийнятого рішення всупереч вимог ч.2 ст.71 КАС України, в той час як докази, якими позивач обґрунтовував свої вимоги, є законними, допустимими, обґрунтованими та такими, що відповідають дійсним обставинам справи.

За таких обставин, виходячи з системного аналізу положень законодавства України, наданих сторонами доказів, та встановлених фактичних обставин, суд дійшов висновку, що відповідачем правомірність оскаржуваних рішень не доведена, а позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролетарське Стіл» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області №0001482204 від 11.02.2014р.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Н.В. Турлакова