Ухвала від 26.12.2014 по справі 813/8760/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

26 грудня 2014 року813/8760/14

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 КАС України за позовною заявою Дрогобицької міської ради Львівської області до управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанов, -

встановила:

Дрогобицька міська рада Львівської області звернулася до УДВС Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови відділу примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Львівській області від 04.12.2014 року ВП № 44537400 про стягнення з боржника виконавчого збору та постанови від 04.12.2014 року ВП №44537400 про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій.

Зазначені постанови була прийняті при примусовому виконанні виконавчого листа, виданого згідно рішення Дрогобицького міськрайонного суду № 1306/5797/2012 від 13.08.2014 року, яким зобов'язано Дрогобицьку міську раду Львівської області розглянути відповідно до чинного законодавства звернення ОСОБА_1 щодо встановлення дорожнього знаку"Рух заборонено" на в'їзді у вулицю Чапельського, 2, в м.Дрогобичі у напрямку до дитячої установи № 29, та питання щодо закриття проїзду, зі сторони будинку №78 на вул. В.Великого, шляхом його блокування біля огорожі дитячої установи № 29.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій та бездіяльності органів державної виконавчої служби визначаються ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України. Так, в ч. 1 ст.181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

З наведеного вбачається, що до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених частиною другою статті 17 Закону України "Про виконавче провадження", крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження.

Згідно з ч. 4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

В розумінні п. 2 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України місцеві загальні суди при розгляді та вирішенні адміністративних справ є адміністративними судами. Таким чином, вказана адміністративна справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.

За змістом п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Отже, суд приходить до висновку, що дана справа не належить до розгляду в даному адміністративному суді, оскільки нормами КАС України допускається, а Законом України "Про виконавче провадження" передбачено інший порядок судового оскарження учасниками виконавчого провадження (крім державного виконавця). Тому такий спір, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 108 КАС України, належить до розгляду судом, який видав виконавчий документ.

Повертаючи позовну заяву з доданими до неї матеріалами, суд роз'яснює, що з таким позовом Дрогобицької міської ради слід звернутися до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області, оскільки саме ним було видано виконавчий документ - виконавчий лист - за наслідками примусового виконання якого у позивача виникла необхідність в зверненні за захистом свого порушеного, на його думку, права, до суду.

Керуючись ст.ст. 18, 108, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

позовну заяву Дрогобицької міської ради Львівської області до управліня Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанов повернути позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Потабенко В.А.