Постанова від 22.12.2014 по справі 823/3448/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2014 року справа № 823/3448/14

15 год. 40 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді: Паламар П.Г.,

при секретарі: Овсієнко О.І.,

за участю представника позивача Кочмара В.К. - за довіреністю, відповідача ОСОБА_2 - особисто, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Черкаського міського центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення коштів,-

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся Черкаський міський центр зайнятості (далі - позивач), в якому просить стягнути з ОСОБА_3 (далі - відповідач) кошти, виплачені як допомога по безробіттю в сумі 456 грн. 07 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в період з 22.08.2003 по 17.04.2004 відповідач перебувала на обліку в Черкаському міському центру зайнятості. 22.08.2003 відповідачу надано статус безробітної, відповідно до ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення», пп. 1, 3, 4 ст. 22, п.1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

В період перебування на обліку в Черкаському міському центрі зайнятості відповідачу виплачено кошти, як допомога по безробіттю в розмірі 456 грн. 07 коп. Згідно наказу № 633 від 11.09.2014 «Про повернення коштів» відповідач зобов'язана сплатити 456 грн. 07 коп. за період з 22.08.2003 по 10.02.2004. Відповідачем кошти в добровільному порядку не сплачені, а тому позивач просить стягнути заборгованість у судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позов проти позову заперечувала.

Заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на таке.

ОСОБА_3 звернулась до Черкаського міського центру зайнятості та за її заявою від 17.04.2008 їй надано статус безробітної та призначено виплату допомоги по безробіттю відповідно до статті 2 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 22, п. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», як застрахованій особі.

При проведенні звірки співробітниками позивача було виявлено у відповідача наявність трудової книжки та страхового стажу з 2003 року, про що було складено акт № 127 від 11.09.2014.

Перевіркою встановлено, що перебуваючи на обліку в Черкаському міському центрі зайнятості за період з 22.08.2003 по 10.02.2004 та з 17.04.2008 по 14.01.2009 позивач приховала наявність трудової книжки та страхового стажу з 2003 року, що вплинуло на призначення пенсії.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», акту № 127 від 11.09.2014 позивачем винесено наказ «Про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 456 грн. 07 коп. ОСОБА_3» № 633 від 11.09.2014.

Згідно Закону № 1533-ІІІ джерела коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття формуються із страхових внесків страхувальників. Фонд є цільовим централізованим страховим органом та створюється для збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог з огляду на таке.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» та ч.2, ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначено, що до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою. Застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

До зайнятого населення належать та не можуть бути безробітними і отримувати допомогу по безробіттю громадяни, які не мають постійного або тимчасового заробітку, не є членами особистого селянського господарства, не є фермером або членом сім'ї фермера, що бере участь у виробництві, не зареєстрований як фізична особи-підприємець, не належать до громадян, які забезпечують себе роботою самостійно (Закон України «Про зайнятість населення» № 803-XII від 01.03.1991 року).

Відповідно до пп.8 п.1 ст.31 Закону №1533-ІІІ виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі: призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.

Зокрема, застраховані особи зобов'язані у повному обсязі повідомляти про обставини, що спричиняють зміни розміру матеріального забезпечення та порядку його надання. Сума вартості матеріального забезпечення та соціальних послуг, наданих застрахованій особі внаслідок зловживання або невиконання нею своїх обов'язків, стягується з цієї особи в судовому порядку (п. 6.14. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Мінпраці та соціальної політики України від 20.11.2000р. №307).

Дослідивши та проаналізувавши надані суду докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 94, 159 - 163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3 (18001, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Черкаського міського центру зайнятості (18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 330, ідентифікаційний код 21367756) кошти в сумі 456 (чотириста п'ятдесят шість) грн. 07 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя П.Г. Паламар

Повний текст постанови виготовлений 23 грудня 2014 року.