Ухвала від 19.12.2014 по справі 826/19814/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

Вн. № 8/570

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі та призначення справи до попереднього судового розгляду

19 грудня 2014 рокум. Київ№ 826/19814/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою

за позовомАрбітражного керуючого ОСОБА_1

до1. Головного управління юстиції у м. Києві Міністерства юстиції України 2. Міністерства юстиції України

провизнання протиправними дії та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

18.12.2014 р. до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Арбітражного керуючого ОСОБА_1 (надалі - Позивач/арбітражний керуючий ОСОБА_1.) до Головного управління юстиції у м. Києві Міністерства юстиції України (надалі - Відповідач-1/ГУЮ у м. Києві) та Міністерства юстиції України (надалі - Відповідач-2/Мінюст), в якому просить суд:

1. Визнати протиправними висновки акту позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 №63/10-48 від 28.11.2014 р.;

2. Визнати незаконними дії Міністра юстиції України Петренка П.Д. з прийняттям наказу №2077/5 від 09.12.2014 р. про зупинення діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1;

3. Скасувати наказ Відповідача-2 №2077/5 від 09.12.2014 р. про зупинення діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1

Розглянувши надані матеріали, суддя визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі згідно зі ст.107 Кодексу адміністративного кодексу України (надалі - КАС України).

Однак, згідно положень ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Відповідно до ч.5 ст. 71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, при цьому суд акцентує увагу на тому, що згідно з ч.6 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Так, при розгляді матеріалів позову, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у сторін додаткові документи.

Керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.

2. Призначити попередній судовий розгляд справи на 16.01.2015 р. о 14:30 год., який відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №9.

3. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.

4. Зобов'язати Позивача за сім днів до судового засідання надати суду:

ь оригінали і належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких діє Позивач; засвідчену копію документів, що посвідчує особу Позивача (копію паспорту);

ь власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

ь всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.

5. Запропонувати Відповідачам подати суду письмові пояснення (заперечення) по суті позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у Відповідачів.

6. Зобов'язати Відповідача-1 за сім днів до судового засідання надати суду:

ь оригінали і належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє Відповідач-1;

ь оригінали і належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких була проведена позапланова невиїзна перевірка діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1, за результатами якої складений акт №63/10-48 від 28.11.2014 р.

7. Зобов'язати Відповідача-2 за сім днів до судового засідання надати суду:

ь оригінали і належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє Відповідач-2;

ь оригінали і належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких був прийнятий оскаржуваний наказ №2077/5 від 09.12.2014 р. про зупинення діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1

Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до ч.2 ст.114 КАС України у разі несвоєчасного надання витребуваних судом доказів та пояснень (без поважних причин), зазначені докази (пояснення) судом не приймаються та справу може бути вирішено на підставі наявних доказів відповідно до ч.6 ст.71 КАС України

У випадку неможливості з'явитись в судове засідання сторонам подати відповідне повідомлення про можливість розгляду справи за відсутності представника.

Суддя Б.В. Санін

Додаток на адреси відповідачів: позовна заява з додатками.

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.