справа № 2а-67/08
5 лютого 2008 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Грушицького А.І.,
при секретарі Комар Л.В.,
позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3,
представника відповідача НВП «Технічне бюро кадастру» - Старостюк О.І.,
представника відповідача Волинської регіональної філії ДП «Центр державного
земельного кадастру при Державному комітету України по земельних ресурсах» -
Рубахи А.В.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду у місті Луцьку адміністративну за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до науково-виробничого підприємства «Технічне бюро кадастру», Волинської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» про зобов'язання видати державний акт на право приватної власності на землю,
встановив:
Позивачі звернулися до адміністративного суду із вказаним позовом.
В попередньому судовому засіданні судом встановлено, що рішенням Луцької міської ради від 6 березня 2003 року № 6/1 постановлено передати гр.гр. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ОСОБА_5 у спільну сумісну власність земельну ділянку на АДРЕСА_1 площею 272 кв.м. для обслуговування жилого будинку та господарських будівель і споруд. Проте у державному акті на право приватної власності на землю від 28 травня 2003 року, який виданий на вищезазначену земельну ділянку її власниками вказано лише ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Тобто, до державного акту не було включено ще трьох співвласників.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів віднесено спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Як визначено у п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єктом владних повноважень згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі і на виконання делегованих повноважень.
Судом встановлено, що спір стосується правомірності видачі державного акта на право приватної власності на землю. Предметом спору у справі є право власності на земельну ділянку. Отже, між позивачами, та іншими особами, яким рішенням ради було передано у спільну сумісну власність земельну ділянку існує спір про право, який не належить до адміністративної юрисдикції, що виключає розгляд справи у порядку адміністративного судочинства.
Крім того, відповідачами у даній справі є юридичні особи - підприємства, які не є суб'єктами владних повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
2
Заслухавши думку осіб, які беруть у справі, суд приходить до висновку, що провадження в даній адміністративній справі слід закрити, роз'яснити позивачам, даний спір належить вирішувати в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд,
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до науково-виробничого підприємства «Технічне бюро кадастру», Волинської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» про зобов'язання видати державний акт на право приватної власності на землю закрити.
Роз'яснити позивачам, даний спір належить вирішувати в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали може бути подано до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом п'яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу може бути також подана в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.