Ухвала від 18.11.2014 по справі 2а-0770/447/11

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2014 р. Справа № 134303/11/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Заверухи О.Б.,

суддів Гінди О.М., Ніколіна В.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2011 року у справі за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області до державного реєстратора виконавчого комітету Мукачівської міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Відкрите акціонерне товариство «Мукачівський Агрокомплекс» про визнання незаконним рішення та запису,-

ВСТАНОВИВ:

07.02.2011 року Регіональне відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області звернулося до суду із адміністративним позовом до державного реєстратора виконавчого комітету Мукачівської міської ради, в якому просило визнати нечинним рішення державного реєстратора виконавчого комітету Мукачівської міської ради про припинення ВАТ «Мукачівський Агрокомплекс» та визнати недійсним запис державного реєстратора виконавчого комітету Мукачівської міської ради про припинення ВАТ «Мукачівський Агрокомплекс».

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2011 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено. Постанова мотивована тим, що у відповідача були відсутні підстави для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду, а тому дії державного реєстратора щодо внесення запису про проведення державної реєстрації припинення ВАТ «Мукачівський Агрокомплекс» є правомірними.

Не погодившись з вищенаведеною постановою, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області подало апеляційну скаргу, в якій просило оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову, якою адміністративний позов задовольнити повністю.

Доводи апеляційної скарги відповідач обґрунтовує тим, що оскаржувана постанова є незаконною і необґрунтованою, оскільки суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи та неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи.

Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.

З матеріалів справи слідує, що згідно пункту 1.2 Статуту ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" від 11.10.2008р.(а.с.92-125), останнє засноване відповідно до рішення регіонального відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області від 26.12.1996р. №3/1165(а.с.80) шляхом перетворення державного підприємства Мукачівське районне виробниче об'єднання "Агрокомплекс" у ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" згідно з Законом України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" від 10.07.1996р. №290/ВР та "Порядком перетворення у процесі приватизації державних, орендних підприємств та підприємств із змішаною формою власності у відкриті акціонерні товариства" затвердженим постановою КМУ від 11.09.1996р. №1099.

Наявним в матеріалах справи актом оцінки(а.с.74-75), затвердженим наказом РВ ФДМ України по Закарпатській області від 29.11.1996р. №3/1094, а також Планом приватизації Мукачівського районного виробничого об'єднання по підвищенню родючості грунтів та захисту рослин "Агрокомплекс"(а.с.77-79), затвердженим наказом РВ ФДМ України від 26.12.1996р. №3/1162(а.с.76), підтверджується, що під час приватизації даного об'єднання до статутного фонду новоствореного підприємства - ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" не увійшли під'їзна залізнична дорога (залізнична колія - тупик з рампою) інв. №14 в с. Страбічово Мукачівського району. Вказані об'єкти обліковуються в Реєстрі державного майна, яке не ввійшло до статутних фондів господарських товариств під час приватизації, але знаходиться на їх балансах.

06.05.2010 року Господарський суд Закарпатської області рішенням по справі №16/151 визнав ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" балансоутримувачем під'їзної залізничної дороги (залізнична колія - тупик з рампою) інв. №14 в с. Страбічово Мукачівського району(а.с.7-9).

Загальними зборами ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" від 08 вересня 2010р. було прийнято рішення про ліквідацію акціонерного товариства, а також обрано ліквідаційну комісію у складі: голова ліквідаційної комісії Драгула К.Е., члени ліквідаційної комісії - ОСОБА_2, ОСОБА_3

14.09.2010р. ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" подало державному реєстратору Виконавчого комітету Мукачівської міської ради нотаріально завірену копію протоколу зборів про припинення діяльності та квитанцію про плату за публікацію повідомлення в спеціалізованому державному засобі масової інформації "Бюлетень державної реєстрації"(а.с.45-46). Даний бюлетень з повідомленням про припинення діяльності ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" вийшов 22.09.2010р. і відповідно до ч. 1 статті 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", зацікавлені особи протягом двох місяців повинні були подати свої претензії або зауваження, щодо ліквідації даного товариства.

Листом від 09.12.2010р. за №11-14-03879 позивач просив відповідача повідомити про звернення до державного реєстратора зазначених у листі товариств, щодо їх ліквідації, з метою збереження та ефективного використання державного майна, зокрема і ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс"(а.с.6).

Згідно Журналу відправленої кореспонденції Мукачівської міської ради, 21.12.2010р. державний реєстратор направив лист позивачу, в якому повідомляв про процедуру ліквідації ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс"(а.с.90-91).

Позивач жодних претензій щодо ліквідації ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" не пред'являв.

З наявного в матеріалах справи Акту ліквідаційної комісії ВАТ "Мукачівського Агрокомплексу", затвердженого Протоколом №2 загальних зборів акціонерів ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс", слідує, що після прийняття рішення загальними зборами 08 вересня 2010р. про ліквідацію товариства, ліквідаційна комісія здійснила ряд заходів, а саме: провела державну реєстрацію процедури відкриття ліквідаційної процедури в державного реєстратора Виконавчого комітету Мукачівської міської ради; здійснила публікацію в пресі про відкриття ліквідпроцедури згідно вимог чинного чинного законодавства; направила повідомлення ДПІ та установам про відкриття процедури ліквідації; здійснили зупинення обігу акцій; провели інвентаризацію активів; розглядала претензії заявалені в процесі процедури ліквідації; по закінченні двохмісячного строку склала проміжковий ліквідаційний баланс; скликала загальні збори акціонерів для затвердження ліквідаційного балансу(а.с.126).

Згідно ч. 1 ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", для проведення державної реєстрації припинення юридичної особив результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії або уповноважена ним особа після закінчення процедури ліквідації повинен подати державному реєстратору: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у зв'язку з ліквідацією; оригінал установчих документів; акт ліквідаційної комісії з ліквідаційним балансом, який затверджено рішенням засновників (учасників) або уповноваженого ними органу; довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах); довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості; довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 вищевказаного Закону у випадках, що встановлені законом, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається висновок аудитора щодо достовірності та повноти ліквідаційного балансу. Підписи голови та членів ліквідаційної комісії на ліквідаційному балансі повинні бути нотаріально засвідчені. Ліквідаційний баланс повинен бути затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, який прийняв рішення про припинення юридичної особи. Ліквідаційний баланс центрального органу виконавчої влади повинен бути затверджений головою ліквідаційної комісії. Нотаріальне посвідчення справжності підписів голови та членів ліквідаційної комісії на ліквідаційному балансі у цьому випадку не вимагається.

Частиною 3 ст. 36 цього ж Закону встановлено, що у разі проведення державної реєстрації припинення акціонерних товариств додатково подається копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Загальними зборами акціонерів ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" затверджено ліквідаційний баланс у відповідності до підпункту "є" пункту 8.1.10 Статуту ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" від 11.10.2008р., згідно якого до виключної компетенції Зборів акціонерів відноситься, зокрема, призначення ліквідаційної комісії та затвердження ліквідаційного балансу Товариства. Підписи голови та членів ліквідаційної комісії на ліквідаційному балансі нотаріально посвідчені.

Враховуючи вищенаведене, Загальні збори акціонерів, в даному випадку, є уповноваженим органом для затвердження ліквідаційного балансу.

23.12.2010р. голова ліквідаційної комісії ВАТ "Мукачівський Агрокомплекс" подав вищезазначений пакет документів державному реєстратору Виконавчого комітету Мукачівської міської ради.

З довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців слідує, що 23.12.2010 року державним реєстратором виконавчого комітету Мукачівської міської ради здійснено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації за рішенням засновників, що не пов'язано з реорганізацією(а.с.20).

Згідно ч. 4 статті 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, якщо вони не передбачені частинами першою та другою цієї статті.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що державним реєстратором Виконавчого комітету Мукачівської міської ради не порушено норм Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

За наведених обставин суд приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області залишити без задоволення, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2011 року у справі № 2а-0770/447/11 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий: О.Б. Заверуха

Судді: О.М. Гінда

В.В. Ніколін