ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
14 жовтня 2014 року м. Київ № 826/14156/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Гарника К. Ю., при секретарі судового засідання Непомнящій А. О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомУправління Державної служби охорони при УМВС України в Сумській облості
до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
прозобов'язати вчинити дії
Управління державної служби охорони при УМВС України в Сумській області (далі по тексту - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі по тексу - відповідач), з вимогами про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 вересня 2014 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 02 жовтня 2014 року, яке відкладалось до 14 жовтня 2014 року у зв'язку з неявкою позивача в судове засідання.
Крім того, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 вересня 2014 року від позивача витребувано засвідчені копії установчих документів, на підставі яких діє позивач (установчий договір, статут, положення, свідоцтво про державну реєстрацію тощо); довідку з органу статистики про знаходження позивача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України; довідки про найменування і номери рахунків позивача, відкритих у банківських установах або органах Державного казначейства України; власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору; всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності; довідку з органу статистики про знаходження відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України на момент розгляду спору у суді.
В судове засідання 14 жовтня 2014 року позивач повторно не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
В судовому засіданні 23 вересня 2014 року неявку позивача визнано неповажною, оскільки в поданому клопотанні про зупинення провадження у праві позивач не заявив про можливість слухання поданого клопотання без його участі. Станом на час призначення судового засідання 02.10.2014 року в матеріалах справи були відсутні клопотання про відкладення дати розгляду справи, розгляд справи за відсутності позивача та будь-які докази на підтвердження поважності неприбуття в судове засідання представника позивача.
Як вбачається з матеріалів справи, 02 жовтня 2014 року на адресу Окружного адміністративного суду м.Києва надійшли документи на виконання ухвали від 23 вересня 2014 року про відкриття провадження в адміністративній справі. Проте, судом не були прийняті до уваги вказані документи, оскільки вони надійшли та були зареєстровані після проведення судового засідання, про що свідчить час реєстрації, а саме 16:16 год. 02 жовтня 2014 року.
Суд вважає за необхідне вказати на те, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов'язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі.
Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Водночас, неявки позивача в судові засідання, а також не виконання позивачем вимог ухвали суду спричиняє затягування строків розгляду справи, що є порушенням як положень Кодексу адміністративного судочинства України, так і п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якого кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку.
Таким чином, враховуючи той факт, що позивач вдруге не з'явився в судове засідання та не надав клопотань про відкладення дати розгляду справи, розгляд справи за відсутності позивача та доказів на підтвердження поважності неприбуття в судове засідання, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового засідання відповідно до положень ст. 35 КАС України, адміністративний Управління державної служби охорони при УМВС України в Сумській області до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про зобов'язання вчинити дії підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надходило заяви про розгляд справи за його відсутності.
Керуючись, п. 4 ч. 1 ст. 155, ст. ст. 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити без розгляду позовну заяву Управління державної служби охорони при УМВС України в Сумській області до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про зобов'язання вчинити дії.
2. Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.Ю. Гарник