23 жовтня 2006 року м. Київ
Суддя Вищого адміністративного суду України Бутенко В.І., перевіривши касаційну скаргу Харківського обласного військового комісаріату на рішення Чугуївського міського суду Харківської області від 14 травня 2004 року по справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану ,-
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, Харківський ОВК подав касаційну скаргу, в якій просить його скасувати та направити справу на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
При цьому в скарзі військовий комісаріат посилається на порушення судом норм процесуального права.
Так, військовий комісаріат вказує на те, що він не був притягнений до участі у справі в якості заінтересованої особи, чим порушено вимоги ч.2 ст. 255 ЦПК України (в редакції 1963 року). Касатор зазначає, що заявник ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства оборони України та перебуває на пенсійному обліку у Харківському ОВК і на підставі вказаного рішення суду вимагає встановлення йому статусу учасника війни відповідно до п.2 ст.9 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу".
В той же час з наявних у військового комісаріату матеріалів особової справи заявника не вбачається підстав для встановлення такого статусу, оскільки в них зазначена дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 року і встановлення статусу учасника війни ОСОБА_1 буде порушувати інтереси держави.
Листом Верховного Суду України від 19 вересня 2005 року дану касаційну скаргу разом із матеріалами справи передано до Вищого адміністративного суду України для вирішення питання про її прийняття.
У прийнятті касаційної скарги та відкритті по ній касаційного провадження слід відмовити з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Статтею 4 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Як вбачається з касаційної скарги та матеріалів справи, спір виник щодо встановлення неправильності запису в акті громадянського стану, який відповідно як до Глави 33 ЦПК України (в редакції 1963 року), який діяв на момент розгляду справи, так і до Розділу IV ЦПК України (в редакції Закону від 18 березня 2004 року № 1618- IV) розглядається цивільним судом в порядку окремого провадження.
В даному випадку відсутні передбачені Розділом І та ст.17 КАС України підстави для віднесення цієї справи до адміністративної юрисдикції.
Таким чином, касатор оскаржує рішення, постановлене по цивільній справі судом загальної юрисдикції, а тому він не відноситься до компетенції адміністративного суду і повинен вирішуватись в порядку цивільного судочинства.
За таких обставин, згідно ст. 17, ч.4 ст. 214 КАС України, касаційна скарга Харківського обласного військового комісаріату не може бути предметом розгляду у Вищому адміністративному суді України і разом із матеріалами справи підлягає поверненню до Верховного Суду України.
Керуючись ст.ст. 17, 214 КАС України, -
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного суду
України підпис Бутенко В.І.
З оригіналом згідно суддя Бутенко В.І.