Справа № 161/12896/14-п
Номер провадження: 3/161/2820/14
м.Луцьк 22 серпня 2014 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Калькова О.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді завідувача юридичним відділом головного спеціаліста юридичного відділу Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності,
- за ст.164-14 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Луцького міськрайонного суду з Державної фінансової інспекції у Волинській області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст.164-14 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали даної справи, суд приходить до висновку, що їх слід повернути для доопрацювання, з наступних підстав.
Так відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення, на розгляд громадських організацій, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДФІ № 0040 від 31 липня 2014 року про адміністративне правопорушення, ОСОБА_2 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 ч.1 КУпАП, а саме, що при проведенні планової ревізії фінансово-господарської діяльності Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виявлено застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в частині оформлення документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації) з порушенням законодавства про здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, а саме: в документації конкурсних торгів на закупівлю послуг щодо тимчасового розміщування під час організації відпусток та інші послуги щодо тимчасового розміщування (заклади дитячого оздоровлення (табори)), яка затверджена рішенням комітету з конкурсних торгів (протокол № 3 від 26.03.2013 року) (опублікованого у Віснику державних закупівель» № 24/6 (767/6) від 26.03.2013 року, оголошення № 102476), не зазначено спосіб документального підтвердження відповідності учасника вимогам встановлених п.2 ч.1 ст.17 Закону № 2289, в частині щодо способу документального підтвердження не притягнення учасника до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення та про те, що фізична особа, яка є Учасником, не була засуджена за злочин, пов'язаний з порушенням процедури закупівлі, чи інший злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому Законом порядку, що є порушенням п.2 ч.2 ст.22 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-УІ та наказу Міністерства економіки України «Про затвердження стандартної документації конкурсних торгів № 919 від 26.07.2010р.
Зважаючи на те, що об'єктом правопорушень, передбачених ст.164-14 КУпАП є суспільні відносини в сфері закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, а в матеріалах справи відсутні докази за чиї кошти здійснювалась закупівля послуг щодо тимчасового розміщування під час організації відпусток та інші послуги щодо тимчасового розміщування (заклади дитячого оздоровлення (табори)), а також відсутній протокол комітету з конкурсних торгів № 3 від 26.03.2013 року, що позбавляє суд можливості об'єктивного з'ясування всіх обставин справи, приходжу до висновку, що матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_2 слід повернути для доопрацювання органу який їх складав, а саме Державній фінансовій інспекції у Волинській області. При доопрацюванні адміністративних матеріалів необхідно усунути вищенаведений недоліки при дотриманні вимог ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 256, 278 ч. 2 КУпАП України, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.164-14 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для доопрацювання Державній фінансовій інспекції у Волинській області.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду О.А.Калькова