Ухвала від 24.03.2014 по справі 369/385/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 369/385/14-а

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

24 березня 2014 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Віто-Поштової сільської ради Києво-Святошинського району Київської області на постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 21 лютого 2014 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Вега-Дім» до Віто-Поштової сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 21 лютого 2014 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись із указаною постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу.

Перевіривши скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційній скарзі повинні зазначатись обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.

Зі змісту апеляційної скарги відповідача вбачається, що останній просить скасувати постанову суду першої інстанції та відмовити у задоволенні адміністративного позову, проте не наводить жодних обґрунтувань помилковості встановлення місцевим судом обставин у справі та (або) застосування норм права, неправильності чи неповноти дослідження доказів.

Частиною 5 статті 187 КАС України встановлено, що апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.

Однак, як убачається з апеляційної скарги відповідача, в ній зазначено особу, що її склала - в.о. сільського голови секретар сільської ради ОСОБА_1, проте відсутній підпис зазначеної особи та оформлений належним чином документ на підтвердження її повноважень. Не міститься такого документа й у матеріалах справи.

Окрім того, приписами частини 6 статті 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також документ про сплату судового збору.

У той же час, скаржником не додано до апеляційної скарги її копії для іншої сторони у справі.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Як убачається зі змісту адміністративного позову, предметом оскарження виступає рішення органу місцевого самоврядування, що стосується вирішення питань у сфері земельних відносин. Тобто, позов має немайновий характер, а тому судовий збір сплачується за ставкою, встановленою для адміністративного позову немайнового характеру.

Відповідно до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру визначена на рівні 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною першою наведеної правової норми встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 01 січня 2014 року положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.

З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 21 лютого 2014 року становить 36,54 грн.

Проте, як убачається з апеляційної скарги, серед додатків у ній відсутній документ, який підтверджує сплату судового збору.

Таким чином, апеляційна скарга не відповідає вимогам п. 4 ч. 2 ст. та ч. ч. 5, 6 ст. 187 КАС України.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про неможливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою відповідача, у зв'язку з необхідністю підписання такої, підтвердження повноважень представника апелянта, уточнення обґрунтування вимог апеляційної скарги та отримання копії скарги для позивача і документа, що підтверджує сплату судового збору.

За приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Віто-Поштової сільської ради Києво-Святошинського району Київської області на постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 21 лютого 2014 року - залишити без руху.

Зобов'язати апелянта в строк до 15 квітня 2014 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду підписаного уповноваженим представником примірника апеляційної скарги з доказами відповідних повноважень та викладом неправильності чи неповноти дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права судом першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови, а також надати суду копію апеляційної скарги для позивача та документ про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:

р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.

У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Глущенко Я.Б.