Справа № 2-з/337/27/2014
ЄУН 337/5402/14-ц
21.08.2014 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя
в складі: головуючого судді - Салтан Л.Г.
при секретарі - Гальцевій К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву за заявою Концерну "Міські теплові мережі" в особі Філії Концерну "МТМ" Хортицького району м. Запоріжжя про забезпечення доказів до пред'явлення позову
Концерн "Міські теплові мережі" в особі Філії Концерну "МТМ" Хортицького району м. Запоріжжя звернувся до суду з заявою про забезпечення доказів для підготовки позовної заяви про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення, підігріву питної води, у якій просить витребувати з Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГУЮ у Запорізькій області копії актового запису відносно смерті ОСОБА_1, який мешкав за адресою: АДРЕСА_1; витребувати з нотаріальної контори інформації відносно спадкоємців, що спадкували після смерті ОСОБА_1, який мешкав за адресою: АДРЕСА_1, а також переліку майна, яке було ними успадковане, шляхом направлення вищезазначеної копії актового запису до нотаріальної контори.
В заяві посилається на те, що Згідно Рішенню Виконавчого комітету Запорізької міської Ради № 25 від 29.01.2009 року "Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг" у м. Запоріжжя, починаючи з 01.01.09 виконавцем житлово - комунальних послуг для населення, що мешкає у житловому фонді комунальної власності з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води визначено Концерн "МТМ" в будинках, мережі яких безпосередньо приєднані до теплових мереж Концерну "МТМ".
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_1, який був споживачем послуг з централізованого опалення, підігріву питної води, що надавались Концерном "МТМ" за адресою: АДРЕСА_1. Після смерті залишилась неоплаченою і виникла заборгованість за надані послуги. Після смерті відкрилася спадщина. У Заявника є всі підстави вважати, що спадкове майно, в тому числі, житлова квартира, перейшло у володіння спадкоємців померлого. Однак, останні до цього часу не переоформили особовий рахунок померлого, заборгованість не оплатили. Відомостей про спадкоємців філія Концерну "МТМ"Хортицького району м. Запоріжжя не має.
Заявник має право на підставі норми ст. 1281 ЦК України пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину.
Спадкоємці не виконують обов'язок з утримання майна, що їм належить, як це передбачено нормою статті 322 ЦК України, а отже, своєю бездіяльністю порушують вимоги чинного законодавства а також права Заявника, який в силу технічної та юридичної неможливості від'єднання квартири від централізованої системи теплопостачання, продовжує надавати послугу з централізованого опалення до зазначеного приміщення, бо згідно Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.05 №4 (із змінами), а також згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1268 від 31.10.2007 року, відключення від централізованого опалення окремих квартир у багатоквартирному будинку є неможливим.
Представник заявника у судове засідання не з'явився, у зв'язку з чим на підставі ч.2 ст. 135 ЦПК України, суд вважає за можливим розглянути заяву у відсутність сторін.
Відповідно до ст. 133 ЦПК України особи які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів мають право заявити клопотання про забезпечення доказів. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів.
На підставі викладеного, суд вважає, що невжиття заходів забезпечення доказів може утруднити або зробити неможливим Концерну "МТМ" використати право на подачу позовної заяви до суду, тому заява підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 133-135 ЦПК України, суд
Заяву Концерну "Міські теплові мережі" про забезпечення доказів до пред'явлення позову задовольнити.
Витребувати з Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Запорізькій області копію актового запису відносно смерті ОСОБА_1, який мешкав за адресою: АДРЕСА_1;
Витребувати з нотаріальної контори інформацію відносно спадкоємців, що спадкували після смерті ОСОБА_1, який мешкав за адресою: АДРЕСА_1, а також переліку майна, яке було ними успадковане.
Копію ухвали для виконання направити до Восьмої Запорізької державної нотаріальної контори, Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через Хортицький районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги.
Суддя: Л.Г. Салтан