Ухвала від 14.08.2014 по справі 823/2265/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

м. Черкаси

14 серпня 2014 року Справа № 823/2265/14

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Гайдаш В.А.,

при секретарі - Дудці Г.О.,

за участю представника відповідача - Бичека О.А. (за довіреністю), розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3, до управління Укртрансінспекції в Черкаській області, начальника управління Укртрансінспекції в Черкаській області Лещенка В.Г. про визнання дій протиправними та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Укртрансінспекції в Черкаській області, начальника управління Укртрансінспекції в Черкаській області Лещенка В.Г., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3, про визнання дій протиправними та скасування постанови.

В адміністративному позові позивач просить: визнати дії начальника управління Укртрансінспекції в Черкаській області Лещенка В.Г. про застосування до позивача фінансових санкцій протиправними; постанову від 02.04.2013 року № 015951 про застосування до позивача фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. за порушення ОСОБА_2 абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» скасувати.

До початку судового засідання 14.08.2014 року представник позивача звернувся до суду з письмовим клопотанням про відкликання позовної заяви та залишення її без розгляду та розгляд справи за відсутності представника позивача.

Представник відповідача не заперечував проти залишення позовної заяви без розгляду.

Від третьої особи до суду надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Вирішуючи питання про можливість залишення позовної заяви без розгляду, суд бере до уваги, що право на звернення до адміністративного суду з позовом є складовою права на судовий захист, яке передбачено статтею 55 Конституції України. Це право є первинним диспозитивним правом в адміністративному процесі.

Суд також враховує, що відповідно до статті 11 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підстави та порядок залишення позовної заяви без розгляду, а також правові наслідки цієї процесуальної дії для позивача визначені статтею 155 Кодексу адміністративного судочинства України.

Зокрема, пунктом п'ятим частини першої зазначеної статті передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.

Суд також бере до уваги, що згідно частини третьої статті 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

З огляду на викладене та враховуючи, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторного звернення з тотожним адміністративним позовом - у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав - до адміністративного суду в загальному порядку, встановленому законом, суд знаходить клопотання позивача достатньою підставою для залишення позовної заяви без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись п. 5 ч.1 ст. 155 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача задовольнити.

Позовну заяву ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3, до управління Укртрансінспекції в Черкаській області, начальника управління Укртрансінспекції в Черкаській області Лещенка В.Г. про визнання дій протиправними та скасування постанови залишити без розгляду.

Роз'яснити ОСОБА_2, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку та строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Гайдаш