Постанова від 27.06.2014 по справі 328/2092/14-а

328/2092/14-а

27.06.2014

2-а/328/55/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2014 року м. Токмак

Токмацький районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Курдюкова В.М., при секретарі судового засідання Симоненко В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Токмацького районного суду Запорізької області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, яким просить скасувати постанову № 11 по справі про адміністративне правопорушення від 10.06.2014 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 165-1 КУпАП.

Позов обґрунтовує наступним.

10.06.2014 року Токмацькою ОДПІ Міндоходів у Запорізькій області прийнята постанова № 11 у справі про адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 165-1 КУпАП та накладене стягнення у вигляді штрафу на директора дитячо-юнацької спортивної школи спортклубу «Дизеліст» ОСОБА_1 в розмірі 425,00 грн., мотивуючи це п. 1 ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та п.п. 4.3.6 п. 4.1 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно якого платники зобов'язані сплачувати єдиній внесок на соціальне страхування не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати. Тобто нарахований єдиний внесок у сумі 2527,84 гри. за березень 2014 року необхідно сплатити до 20.04.2014 року, а було сплачено 08 травня 2014 року.

Строк сплати єдиного внеску було порушено з незалежної від нього причини. Школа частково фінансується Українським Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності через Центральну Раду Фізкультурно-спортивного товариства «Україна». Фондом та ЦР ФСТ «Україна» кошти були перераховані на рахунок школи 08.05.2014 року.

Дитячо-юнацька спортивна школа спортклубу «Дизеліст» є бюджетною та неприбутковою організацією, справа якої виховання молоді, заохочення її до здорового способу життя, досягнення спортивних результатів в обраних видах спорту. В трьох відділеннях школи понад 200 учнів. Затвердженим кошторисом на 2014 рік передбачена тільки виплату заробітної плати тренерам-викладачам, затримка якої відбувається щомісячно, шостий рік поспіль. Коштів на сплату штрафів немає, як і немає складу правопорушення.

Позивач в судовому засідання позов та обставини, якими він обґрунтований, підтримав.

Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали. Пояснили наступне. ДЮСШ СК «Дизеліст» подано звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2014 року, відповідно до якого нарахований єдиний внесок в сумі 6474,02 грн. Нарахований внесок необхідно було сплатити відповідно до п.8 ст.9 Р-ІІI Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в термін до 22.04.2014 року. Відповідальність за вказане порушення передбачена ч. 3 ст. 165-1 КУпАП.

Станом на 22.04.2014 року в картці особового рахунку платника - ДЮСШ СК «Дизеліст» рахувалася переплата по ЄСВ за найманих працівників в сумі 3901,18 грн. 22.04.2014 року в картці особового рахунку платника - ДЮСШ СК «Дизеліст» проведено нарахування ЄСВ в сумі 6474,02 грн. згідно звіту «Про суму нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів», в результаті чого виникла недоїмка в розмірі 2572,84 грн.

13.05.2014 року заборгованість в розмірі 2572,84 грн. по ЄСВ за березень 2014 року (нарахованого 22.04.2014 року) було погашено в повному обсязі.

Відповідно до ч.3 ст. 165-1 КУпАП несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (більше 5100,00 грн.) тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425,00 грн. до 850,00 грн.).

10.06.2014 року було складено протокол про адміністративне правопорушення № 11 за несвоєчасну сплату єдиного внеску, нарахованого за березень 2014 року (нарахований 22.04.2014 року) та винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення від 10.06.2014 року № 11 про притягнення керівника ДЮСШ СК «Дизеліст» ОСОБА_1 до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 425,00 грн.

Протокол та постанову 10.06.2014 року одержав ОСОБА_1 з поясненням «відсутнє фінансування».

За несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску ДЮСШ СК «Дизеліст» нарахований штраф у розмірі 10 відсотків від суми боргу, який склав 257,28 грн.

Також відповідно до п.10 ст.25 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VІ, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Пеня нарахована в сумі 41,17 грн.

Токмацькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області було винесено рішення про застосування штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 10.06.2014 року № 0004601703 на загальну суму 298,450грн. (штраф - 257,28 грн., пеня - 41,17 грн.). Рішення було вручене 12.06.2014 року бухгалтеру ДЮСШ СК «Дизеліст» ОСОБА_2

Станом на 26.06.2014 року Рішення про застосування штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 10.06.2014 року № 0004601703 відповідно до частини чотирнадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ДЮСШ СК «Дизеліст» знаходиться на оскарженні в ГУ Міндоходів у Запорізькій області.

Таким чином, оскаржувана позивачем постанова винесена заступником начальника Токмацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області на законних підставах.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові докази, суд встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Постановою № 11 у справі про адміністративне правопорушення від 10.06.2014 року відповідачем на позивача накладене адміністративне стягнення за ч. 3 ст. 165-1 КУпАП в розмірі 425 гривень.

Позивач обіймає посаду директора ДЮСШ СК «Дизеліст».

Відповідно до п. 1.5 Статуту дитячо-юнацької спортивної школи спортивного клубу «Дизеліст», затвердженого 24.10.2012 року, ДЮСШ СК «Дизеліст» є юридичною особою.

П. 6.1 Статуту визначено, що ДЮСШ СК «Дизеліст» є неприбутковою організацією, фінансово-господарську діяльність здійснює на основі поєднання часткового фінансування Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та додаткових джерел фінансування.

Виходячи з положень статті 2 КАС України, у справах з приводу рішень, дії чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності суд перевіряє законність рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у таких справах, за наслідками чого суд може визнати незаконним і скасувати рішення про накладення адміністративного стягнення або відмовити у ньому.

Відповідно ч. 1 ст. 12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Згідно ст. 234-2 КУпАП, органи доходів і зборів розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (стаття 165-1), Від імені органів доходів і зборів розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники органів доходів і зборів та їх заступники.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач діяв в межах свої повноважень при накладенні на позивача адміністративного стягнення.

Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску є роботодавці, в тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Таким чином, ДЮСШ СК «Дизеліст» є платником єдиного внеску відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Крім того, п. 3.1 Статуту визначено, що директор керує всією діяльністю школи.

Таким чином, судом встановлено, що позивач є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 165-1 КУпАП.

Ст. 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Судом встановлено, що ДЮСШ СК «Дизеліст» не є прибутковою організацією, а єдиний внесок сплачує з надходжень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності через Центральну Раду Фізкультурно-спортивного товариства «Україна».

Грошові кошти на сплату єдиного внеску за березень 2014 року були перераховані ДЮСШ СК «Дизеліст» Центральною Радою Фізкультурно-спортивного товариства «Україна» лише 08.05.2014 року, що сторонами не оспорюється.

Таким чином, в судовому засіданні знайшов підтвердження факт відсутності в діях позивача вини (умислу або необережності), в зв'язку з чим в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 4 ст. 165-1 КУпАП. Позивач об'єктивно не мав можливості належним чином виконати свій обов'язок, через відсутність грошових коштів.

Відповідачем не надані суду належні та допустимі докази на підтвердження факту отримання позивачем грошових коштів для сплати єдиного внеску за березень 2014 року до граничного строку його сплати.

Враховуючи зазначені обставини, суд дійшов висновку, що постанова № 11 від 10.06.2014 року про притягнення до адміністративної відповідальності позивача за ч. 3 ст. 165-1 КУпАП є незаконною та підлягає скасуванню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2, 11, 18, 19, 41, 69, 71, 162-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.

Визнати незаконною та скасувати постанову № 11 по справі про адміністративне правопорушення від 10.06.2014 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 165-1 КУпАП, провадження в справі закрити.

Постанова суду оскарженню не підлягає.

Суддя: