Ухвала від 24.06.2014 по справі К/9991/48025/11-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" червня 2014 р. м. Київ К/9991/48025/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:

Іваненко Я.Л., Мойсюка М.І., Тракало В.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Євротранс» до Севастопольської міської державної адміністрації, треті особи: ОСОБА_4, Приватне підприємство «Магістраль-Юг» про визнання незаконними дій, визнання недійсними результатів конкурсу, за касаційною скаргою Приватного підприємства «Євротранс» на постанову Господарського суду міста Севастополя Автономної Республіки Крим від 14 липня 2010 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 21 березня 2011 року, -

УСТАНОВИЛА:

У червні 2008 року Приватне підприємство «Євротранс» звернулось з позовом до Севастопольської міської державної адміністрації, треті особи: ОСОБА_4, Приватне підприємство «Магістраль-Юг» про визнання незаконними дій конкурсного комітету щодо оголошення та проведення конкурсів, визнання недійсними результатів цих конкурсів.

В обґрунтування позову зазначило, що під час оголошення і проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на міських маршрутах згідно з оголошенням, опублікованим 5 грудня 2007 року, конкурсним комітетом були порушені норми Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 5 квітня 2001 року (далі Закон № 2344-ІІІ) та Порядок проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 139 (далі Порядок), зокрема, заявлені переможцями конкурсів автобуси не відповідали умовам конкурсу, рішення про призначення конкурсу було прийнято неповноважним суб'єктом, а оголошення про проведення конкурсу не відповідало вимогам пункту 11 Порядку.

Приватне підприємство «Євротранс» вважає, що такі дії відповідача призвели до встановлення незаконних результатів конкурсів, що порушує права позивача, в зв'язку з чим останній просив про задоволення позову з вищезазначених підстав.

Постановою Господарського суду міста Севастополя Автономної Республіки Крим від 14 липня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 21 березня 2011 року в задоволенні позову відмовлено.

У касаційній скарзі позивач, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального і порушення норм процесуального права, просить ухвалені судові рішення скасувати та задовольнити позов.

Заслухавши доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги, матеріали справи колегія суддів, в межах статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, дійшла висновку про залишення скарги без задоволення, а судових рішень без змін з таких підстав.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суди на підставі наявних у справі даних встановили і правильно виходили з того, що під час оголошення і проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на міських маршрутах відповідачем дотримано вимоги чинного законодавства, а тому підстави для задоволення позову відсутні.

Так, у відповідності до частини 1 статті 43 Закону № 2344-ІІІ визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Згідно вимог статті 45 Закону № 2344-ІІІ у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону.

Частинами 1 і 12 статті 44 цього Закону визначено, що організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Порядок проведення конкурсів визначає Кабінет Міністрів України.

Такий порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 139, відповідно до пункту 1 якого цим Порядком визначено процедуру підготовки та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

Пунктом 6 Порядку встановлено, що конкурс є відкритим для всіх претендентів. Рішення щодо проведення конкурсу приймає замовник.

У відповідності до пункту 8 Порядку для підготовки та проведення конкурсу замовник утворює конкурсний комітет, до складу якого включаються представники відповідного територіального органу Мінтрансу, Державтоінспекції, Головавтотрансінспекції або її територіального органу, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також організацій - споживачів послуг пасажирського автомобільного транспорту загального користування.

За правилами пункту 11 Порядку конкурсний комітет публікує в засобах масової інформації не пізніше ніж за 15 днів до початку конкурсу оголошення про конкурс, яке повинно містити найменування замовника; найменування та основні характеристики об'єктів конкурсу; основні умови перевезення пасажирів; строк подання та адресу, за якою подаються документи на конкурс; місце і дату одержання бланків документів; місце, дату і час проведення конкурсу; телефон для довідок з питань проведення конкурсу.

Як встановлено судами та підтверджується матеріалами справи, замовником конкурсу є Севастопольська міська державна адміністрація (далі Адміністрація).

23 лютого 2007 року, розпорядженням голови Адміністрації № 132-р прийнято рішення про проведення конкурсу та опублікування відповідного оголошення.

Розпорядженням № 141-р затверджено склад конкурсного комітету, на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

26 листопада 2007 року, розпорядженням голови Адміністрації № 1048-р, затверджені умови конкурсів по визначенню переможця на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, у тому числі на маршрутах № 50 та 56.

Конкурсним комітетом, 5 грудня 2007 року опубліковано оголошення у газеті «Севастопольские известия» № 98, яке відповідає усім вимогам пункту 11 Порядку, а 26 грудня 2007 року позивачем подано усі необхідні документи для участі у конкурсі.

22 січня 2008 року Конкурсним комітетом з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на міських маршрутах, за участю позивача, проведено конкурси № 6 і 7 на маршрути № 50 та 56 відповідно.

За результатами конкурсів прийнято рішення, яким переможцями конкурсу визнані треті особи.

З огляду на викладене, суди дійшли правильних висновків, щодо дотримання відповідачем вимог чинного законодавства під час підготовки, проведення та оголошення результатів конкурсів.

Доводи позивача про невідповідність автобусів третіх осіб, які визнані переможцями конкурсів, його умовам спростовуються сертифікатами відповідності, які містяться в матеріалах справи.

Крім того, колегія суддів Вищого адміністративного суду України не бере до уваги твердження скаржника про те, що рішення щодо проведення конкурсу прийнято неповноважним суб'єктом, оскільки таке міститься у пункті 2 розпорядження відповідача від 23 лютого 2007 за № 132-р.

Таким чином, рішення судів першої і апеляційної інстанцій відповідають дійсним обставинам справи та нормам процесуального права, доводи касаційної скарги їх висновків не спростовують, і підстав для скасування судових рішень колегія суддів не вбачає.

За правилами частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанцій залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись статтями 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Приватного підприємства «Євротранс» залишити без задоволення, а постанову Господарського суду міста Севастополя Автономної Республіки Крим від 14 липня 2010 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 21 березня 2011 року - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: Я.Л. Іваненко

М.І. Мойсюк

В.В. Тракало