Ухвала від 18.06.2014 по справі 826/8539/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

18 червня 2014 року м. Київ № 826/8539/14

Окружний адміністративний суд м.Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

ОСОБА_1

до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві Середи Олени Василівни

проскасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві Середи Олени Василівни про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

У відповідності до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя отримавши адміністративний позов, повинен встановити, чи відповідає такий вимогам ст. 106 цього ж Кодексу, а також чи подано адміністративний позов у строк установлений законом.

У відповідності до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановлених цим Кодексом або іншим законом.

Як вбачається із змісту позовних вимог, позивач просить суд скасувати рішення від 18.11.13 про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію від 15.11.2013 за № 3992473 .

Враховуючи, що предметом розгляду даного позову, є рішення субєкту владних повноважень, строки на звернення з адміністративним позовом у даному випадку встановлюються частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так зокрема відповідно до вказаної норми для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів

Порядок вирішення питання щодо дотримання позивачем строку на звернення до адміністративного суду із позовом визначено статтями 100 та 102 Кодексу адміністративного судочинства України ( в ред. ЗУ "Про внесення змін до КАС України" від 17.11.11р. №4054-VI), відповідно до яких питання щодо про поновлення чи продовження строку суд вирішує в порядку письмового провадження чи в судовому засіданні на розсуд суду, при цьому суд не знайшовши підстав для поновлення строку на звернення до суду залишає позовну заяву без розгляду.

Відповідно до ст. 101КАС України процесуальні строки це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії та визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.

У відповідності до ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивачу про існування спірного рішення стало відомо одразу, тобто у листопаді 2013 року, при цьому із даним позовом позивач звернулась до суду лише 13.06.14р., разом з тим позивач просить суд визнати поважними причини пропуску строку на звернення до суду із адміністративним позовом, оскільки такий було пропущено у зв'язку із вчиненням позивачем заходів досудового врегулювання спору.

Разом з тим із змісту позовної не вбачається, які саме заходи досудового врегулювання спору вживались позивачем, що призвели до пропущення шестимісячного строку на звернення до суду із адміністративним позовом.

Більш того, судом вбачається, що обставина яка обумовила винесення спірного рішення, а саме внесення обтяження на майно, була усунута у судовому порядку 25.10.13р.

Враховуючи наведені обставини, позивачем не наведено, а судом не встановлено наявності поважних причин пропуску позивачем строку на звернення до суду із адміністративним позовом, а тому даний позов підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст.99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві Середи Олени Василівни про скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Роз'яснити позивачеві, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з клопотанням про поновлення строку звернення до суду з визначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.М. Клименчук