Ухвала від 29.05.2014 по справі К/9991/26054/12-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" травня 2014 р. м. Київ К/9991/26054/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України

в складі - головуючий Стародуб О.П.,

судді - Заїка М.М., Рецебуринський Ю.Й.

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Суворовського районного суду м. Одеси від 04.04.2011р. та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2012р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

У листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про зобов'язання ГУ МВС України в Одеській області призначити надбавку за проведення оперативно-розшукової діяльності та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність - в розмірі до 50 відсотків посадового окладу відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. №1294 та від 13.02.2009р. №45 з січня 2008 року та з лютого 2010 року, перерахунок пенсії з урахуванням зазначеної надбавки з січня 2008 року.

Постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 04.04.2011р., яка залишена без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2012р., у задоволенні позовних вимог відмовлено.

З такими рішеннями судів не погодився позивач, подав касаційну скаргу, в якій посилається на порушення судами норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Просить скасувати постановлені судами першої та апеляційної інстанцій рішення та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Заслухавши доповідача по справі та перевіривши матеріали справи колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів та передбачених законом підстав.

Згідно з частиною 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, зокрема, установлювати надбавку особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які провадять оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність - в розмірі до 50 відсотків посадового окладу.

Відповідно до пункту 2.6.5 Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 31.12.2007р. № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» виплата надбавки за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення проводиться з дня, указаного в наказі про особовий склад, але не раніше дня призначення на відповідну посаду або дня вступу в тимчасове виконання посадових обов'язків.

Так, судами встановлено, що позивач проходив публічну службу в органах внутрішніх справ на посаді начальника лінійного відділення внутрішніх справ на станції Одеса - Сортувальна лінійного відділу внутрішніх справ на станції Одеса - Головна Південно - Українського управління внутрішніх справ на транспорті та наказом Одеського УВС на транспорті від 06.01.1993р. №1о/с звільнений з ОВС у запас Збройних Сил через хворобу.

Позивачу призначена пенсія згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Листом ГУ МВС України в Одеській області від 05.05.2009р. №14/1-Б-156 позивача повідомлено про відсутність підстав для перерахунку пенсії з врахуванням надбавки за оперативно - розшукову діяльність та інформаційно - аналітичне забезпечення, оскільки такі надбавки не були встановлені згідно довідки за січень 2008 року про середні розміри надбавок по Управлінню МВС України на залізничному транспорті по посаді начальника лінійного відділення.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції, з чим погодився апеляційний суд, виходив із того, що на момент звільнення позивач не отримував спірні надбавки, згідно довідок про середні розміри надбавок та премій, виплачених за січень 2008 року, по Управлінню МВС України на залізничному транспорті (лінійні відділи УМВСЗТ) по посаді начальників лінійного відділення внутрішніх справ та їх заступників надбавки за оперативно - розшукову діяльність та інформаційно - аналітичне забезпечення не встановлювались, а тому відсутні підстави для призначення позивачу спірних надбавок та для перерахунку пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р. №1294.

З такими висновками судів першої та апеляційної інстанцій колегія суддів погоджується і вважає, що вони відповідають нормам матеріального і процесуального права та фактичним обставинам справи.

Мотиви та доводи, викладені у касаційній скарзі, висновків судів не спростовують і безпідставними, оскільки в ході розгляду справи встановлено, що встановлення спірної надбавки є правом відповідного керівника, за посадою, яку займав позивач до виходу на пенсію, така надбавка не виплачувалась, а тому суди дійшли обґрунтованого висновку про відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача з врахуванням спірної надбавки.

Відповідно до статті 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Не може бути скасовано судове рішення з мотивів порушення судом норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.

За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку, що при ухваленні оскаржуваних рішень суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права, а тому касаційну скаргу слід залишити без задоволення, а судові рішення - без змін.

Керуючись статтями 210, 220, 223, 224, 230, 231, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Суворовського районного суду м. Одеси від 04.04.2011р. та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2012р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов'язання вчинити певні дії - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий:

О.П. Стародуб

Судді: М.М. Заїка

Ю.Й. Рецебуринський