Справа № 815/3343/14
10 червня 2014 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду м. Одеси Андрухів В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_3 до Державної міграційної служби України про визнання незаконними та скасування рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем, та зобов'язання надати статусу біженця, -
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_3 до Державної міграційної служби України, в якому позивач просить:
- визнати незаконним та скасувати рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем громадянина Гвінеї ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1;
- зобов'язати Державну міграційну службу України надати громадянину Гвінеї ОСОБА_3 статусу біженця в Україні.
Згідно п.3 ч.1 ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову ОСОБА_3, відповідачем за даним позовом є Державна міграційна служба України, яка є центральним органом виконавчої влади.
При цьому слід зазначити, що Рішення №35 про відмову особі в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, прийнято Управлінням по роботі з іноземцями та біженцями ГУ ДМС України в Одеській області 29.05.2014 року на підставі наказу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області №94 від 29.05.2014 року.
Таким чином, в порушення п.3 ч.1 ст.106 КАС України, позивачем в позовній заяві невірно зазначено найменування відповідача та його поштову адресу, а також не зазначено номер засобу зв'язку та адресу електронної пошти відповідача, якщо такі відомі.
Пунктом 4 ч.1 ст.106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить зобов'язати Державну міграційну службу України надати громадянину Гвінеї ОСОБА_3 статус біженця в Україні.
Однак, слід звернути увагу на те, що надання Державною міграційною службою України особі статусу біженця в Україні передбачає певну процедуру відповідно до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", а саме: прийняття територіальним органом Державної міграційної служби України рішення щодо здійснення оформлення документів для вирішення питання щодо надання особі статусу біженця або додаткового захисту, розгляду заяви після прийняття рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, за результатом розгляду якої, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, готує письмовий висновок щодо визнання або відмови у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, прийняття рішення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб за заявою про відмову або визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Таким чином, слід звернути увагу ОСОБА_3 на те, що вимога про визнання незаконним та скасування рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання його біженцем має розглядатися за участю Головного управління ДМС України в Одеській області, а не центрального органу виконавчої влади - Державною міграційною службою України.
При цьому, питання щодо зобов'язання Державної міграційної служби України надати позивачу статус біженця в Україні є передчасним, оскільки вказаним органом рішення про відмову позивачу у визнанні його біженцем не приймалося.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України, адміністративний позов, що не відповідає вимогам ст.105, 106 КАС України, залишається суддею без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 108 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_3 до Державної міграційної служби України про визнання незаконними та скасування рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем, та зобов'язання надати статусу біженця - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити вказані недоліки в строк до 19.06.14 року та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.
Апеляційна скарга може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя: В.В.Андрухів