Справа № 815/1281/14
21 травня 2014 року
11год.45хв.
Зала судових засідань №19
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Аракелян М.М.
За участю секретаря - Терещука С.Ю..
За участю сторін:
Від позивача: Клочко С.І. - за довіреністю
Від відповідача: Бондар М.О. - за довіреністю
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" про вжиття заходів реагування
До суду надійшла адміністративна позовна заява (з урахуванням уточнень позовних вимог) Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, в якій позивач просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" та Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" у вигляді повного зупинення роботи Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Кірова, 28 шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) приміщень будівлі та їх знеструмлення з опечатуванням (опломбуванням) пристроїв відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнань і установок) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, звернути постанову суду до негайного виконання.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що під час проведення планової перевірки територіального відділення ПАТ "Державний ощадний банк України" за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Кірова, 28 було виявлено 21 порушення Кодексу цивільного захисту України №5403-VI (далі - КЦЗУ), Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України № 126 від 19.10.2004, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за №1480/10009 (далі - НАПБ А.01.001-2004) та інших діючих нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. У зв'язку із цим, з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом на підставі п.5 ст.4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Відповідач позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні позову просив відмовити з підстав, викладених у запереченнях на позовну заяву та наданих в судовому засіданні пояснень, з огляду наступного.
За результатами планової перевірки безбалансового відділення Банка складено Акт перевірки дотримання (виконання) законодавства з питань пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту від 17.02.2014 року № 5., яким встановлені порушення Кодексу цивільного захисту України №5403-VI (далі - КЦЗУ), Правил пожежної безпеки в України, однак відповідно до ч. 3 п.3.15 Порядку проведення перевірок органами Державної інспекції техногенної безпеки України, затвердженого наказом МНС України від 25.05.2012 року №863, на підставі акта перевірки або довідки про результати перевірки органу влади, якщо під час здійснення перевірок суб'єктів господарювання або органу влади виявлено порушення вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, протягом п'яти днів з дня її проведення складається припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту. В порушення вимог вказаного Порядку позивачем припис не виносився, Територіальне відокремлене безбалансове відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" ані припис, ані будь-яке інше рішення, окрім акту перевірки, не отримувало. У зв'язку з чим, відповідач вважає вимоги позивача незаконними та просить суд відмовити в їх задоволенні.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що у період з 05.02.2014 року по 17.02.2014 року згідно вимог Кодексу цивільного захисту України, статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», наказу ГУ ДСНС України в Одеській області від 16.12.2013 року №423 «про здійснення перевірок у І кварталі 2014 року», плану-графіку від 17.12.2013 року «про проведення перевірок суб'єктів господарювання на території Білгород-Дністровського району у І кварталі 2014 року», на підставі повідомлення про проведення планової перевірки від 16.01.2014 року №49 та посвідчення на проведення перевірки від 05.02.2014 року №195, здійснено планову перевірку відповідача ПАТ «Державний ощадний банк України» (код:00032129), який діючи через Територіальне відокремлене безбалансове відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк України» здійснює діяльність за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський вул. Кірова, буд. 28 з метою перевірки дотримання (виконання) законодавства з питань пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту.
За результатами перевірки складено Акт перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк України» від 17.02.2014 року №5 за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський вул. Кірова, буд. 28.
Перевіркою встановлені порушення Кодексу цивільного захисту України №5403-VI (далі - КЦЗУ), Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України № 126 від 19.10.2004, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за №1480/10009 (далі - НАПБ А.01.001-2004) та інших діючих нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, а саме: НАПБ А.01.001-2004 п.6.1.3, п.6.1.1 - пожежна автоматика знаходиться в непрацездатному стані, НАПБ А.01.001.-2004 п.4.3.1 п.4.3.11 - допускається захаращення шляхів евакуації, НАПБ А.01.001-2004 п.5.1.34 - не надано протоколу заміру опору ізоляції електричної мережі та електроустановок згідно термінів обумовлених правилами технічної експлуатації, НАПБ А.01.001-2004 п.5.3.16 - побутові кондиціонери не забезпеченні автономними пристроями електричного захисту, НАПБ А.01.001-2004 п.5.1.28.6 - лампи розжарювання не забезпеченні ковпаком із суцільного селікатного скла, яке захищає колбу лампи, НАПБ А.01.001-2004 п.5.1.29. - допускається використання несертифікованих подовжувачів, НАПБ А.01.001-2004 п.6.4.9 - пожежний щит не укомплектований первинним засобами пожежогасіння згідно норм належності, а саме: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., покривало з негорючого та теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2 м х 2м - 1 шт., гаки - 3 шт., лопати - 2шт., ломи - 2 шт., сокири - 2 шт., НАПБ А.01.001-2004 п.4.2.6 - не проведено вогнезахисну обробку дерев'яних конструкцій горищних приміщень будівлі, ДБН В.1.1-7-2002* не проведено вогнезахисну обробку металевих конструкцій горищних приміщень будівлі, НАПБ А.01.001-2004 п.6.4.18 - не проведене технічне обслуговування та перезарядка усіх наявних вогнегасників, НАПБ А.01-001-2004 п.3.14 - на території підприємства наказом не створена добровільна пожежна дружина, НАПБ А.01-001-2004 п.4.3.9 - підвальні приміщення не обладнані аварійним освітленням з установкою світильників «Вихід», НАПБ А.01.001-2004 п.6.3.2.6 - на дверцятах пожежних шафок із зовнішнього боку не вказані після літерного індексу «ПК» порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежної охорони, НАПБ А.01.001-2004 п.4.3.1, п. 4.3.1.11 - другий евакуаційних вихід з 2-го та 3-го поверхів захаращений, ДБН В.2.5-56:2010 п.4.15 ДБН В.2.2.9-2009 п.18 (6) таблиця И1 приміщення серверної не обладнане автоматичною установкою модульного пожежогасіння, ДБН В.1.1-7-2002* п.6.6 - двері виходів на покрівлю встановленні не протипожежними другого типу з нормованою межею вогнестійкої, НАПБ А.01.001-2004 п.3.7 - на об'єкті не створений порядок (система) оповіщення людей про пожежу, НАПБ А.01.001-2004 п.5.1.8 - дозові коробки не закриті кришками із негорючого матеріалу, ЗУ №3038-VІ від 17.02.2011 року не надана (відсутня) проектна документація на будівництво котельні, ПКМ України від 19.08.2002 року №1200 п.9,10,11 - не забезпечено до встановлених вимог працюючий персонал засобами радіаційного та хімічного захисту, наказ МНС України №140 від 16.08.2005 року п.7, наказ МНС України №557 від 15.08.2007 року п.3.1.1 - не проведено ідентифікацію об'єкта на визначення його потенційної небезпеки.
У зв'язку із встановленням перевіркою зазначених порушень законодавства Головним управлінням ДСНС України в Одеській області складено протокол від 05.02.2014 року про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 188 (8) КУпАп та постанову про накладення адміністративного стягнення від 05.02.2014 року №88, якою посадову особу - спеціаліста служби банківської установи ТВБВ №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ « Державний ощадний банк України » ОСОБА_3 за порушення вимог пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту було притягнуто до адміністративної відповідальності. Протокол та постанова у справі про адміністративне правопорушення не оскаржувались.
Посилаючись на створення виявленими порушеннями реальної та невідворотної загрози життю та здоров'ю людей, у тому числі - загрози життю та здоров'ю відвідувачів відділення Банку, позивач просить суд застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи відповідача шляхом шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) приміщень будівлі та їх знеструмлення з опечатуванням (опломбуванням) пристроїв відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнань і установок) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Відповідно до положень ст.3 Закону України "Про основні засади державного нагляду і контролю) у сфері господарської діяльності", державний нагляд (контроль) у господарській діяльності здійснюється на принципах, зокрема, наявності підстав, визначених законом для здійснення державного нагляду (контролю), а також відкритості, прозорості, плановості і системності державного нагляду (контролю).
Відповідно до ч. 5 ст.4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом. Застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.
Пунктами 2, 3 ч. 2 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням; щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України від 16.01.2013 року Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України. ДСНС України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.
Відповідно до ст. 64 Кодексу цивільного захисту України, ДСНС України здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб. ДСНС України здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
Відповідно до ст. ст.67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємстві окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежо-небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Згідно частиною 1 статті 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення; випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки; нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи; невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність; порушення правил поводження з небезпечними речовинами; відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій; відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту; неготовність до використання за призначенням аварійно- рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання; проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.
Статтею 68, 70 Кодексу цивільного захисту України визначено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Як встановлено судом, відповідачем допущені порушення ряду нормативно - правових актів, зокрема, Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, а саме: НАПБ А.01.001-04, ДБН В.2.5-56:2010, ДБН В.2.2.9-2009, ДБН В.1.1-7-2002*, ЗУ №3038-VІ від 17.02.2011 року, ПКМ України від 19.08.2002 року №1200, наказ МНС України №140 від 16.08.2005 року та наказ МНС України №557 від 15.08.2007 року.
Подальша робота Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк України» за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Кірова, 28 з виявленими порушеннями створює реальну загрозу життю та здоров'ю людей їх невиконання та неусунення прямо обумовлює ризик виникнення надзвичайної ситуації., аварії чи пожежі, що спричинить загрозу життю та здоров'ю людей, оскільки впливає: на забезпечення безпеки роботи Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк України», його відвідувачів, співробітників та обслуговуючого персоналу у відповідності з вимогами протипожежних норм, техногенної безпеки та цивільного захисту; на своєчасність виявлення надзвичайної ситуації, пожежі чи аварії; на ліквідацію пожежі, аварії, надзвичайної ситуації та ліквідації її наслідків; на евакуацію людей та їх захисту від наслідків пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, на забезпечення всіх осіб, що знаходяться в будівлі індивідуальними засобами захисту органів дихання і шкіри, тощо.
Суд вважає за необхідне зазначити, що під час розгляду справи відповідачем частково усунені порушення викладені у акті перевірки від 17.02.2014 року, так, відповідачем була надана проектна документація на будівництво котельні, винесено наказ №496 від 28.04.2014 року про створення та організацію роботи добровільної пожежної дружини (ДПД), згідно службової записки шляхи евакуації 2-го та 3-го поверхів вільні, встановлені меблі прибрані, , на дверцятах пожежних шафок із зовнішнього боку вказані після літерного індексу «ПК» порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежної охорони, складено дефектний акт на капітальний ремонт поточний ремонт з облаштування робочих місць контролерів операційної частини.
Поряд із цим, доказів повного усунення виявлених Актом перевірки порушень, як і доказів того, що їх усунення підтверджено компетентним органом (позивачем) та на час ухвалення постанови реальність загрози життю та здоров'ю людей відвернута суду не представлено, незважаючи на достатній час для цього.
Суд не приймає доводи відповідача щодо порушення Головним управлінням ДСНС України в Одеській області ч. 3 п.3.15 Порядку проведення перевірок органами Державної інспекції техногенної безпеки України, яке полягає в невинесенні останнім припису чи рішення про усунення виявлених перевіркою порушень, оскільки ч.2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України чітко передбачено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.7 ст.7 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Таким чином, зазначеними нормами законів чітко встановлено, що звернення до адміністративного суду з позовом про повне або часткове зупинення роботи підприємства, експлуатації приміщень, тощо, тобто застосування заходів реагування за судовим рішенням відбувається у разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу. Згідно з ч.7 ст.7 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» таке звернення до суду має для органу державного нагляду (контролю) імперативний характер у разі виявлення відповідних порушень і відбувається на підставі саме акта, а не припису.
Що стосується надання припису, то відповідно до ч.1 ст.8 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» це є правом органу державного контролю (нагляду) та жодним чином не пов'язане з реалізацією обов'язку позивача звернутись до адміністративного суду з позовом на підставі ч.5 ст.4, ч.7 ст.7 цього Закону.
Враховуючи зазначене, у зв'язку з виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей у позивача виникли підстави для звернення до суду щодо повного зупинення роботи Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Кірова, 28 шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) приміщень будівлі та їх знеструмлення з опечатуванням (опломбуванням) пристроїв відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнань і установок) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Суд роз'яснює відповідачу його право на підставі ч.12 ст. 183-2 КАС України подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
На підставі ст.256 КАС України постанова звертається до негайного виконання.
Керуючись ст. 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" про вжиття заходів реагування задовольнити повністю.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" у вигляді повного зупинення роботи Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Кірова, 28 шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) приміщень будівлі та їх знеструмлення з опечатуванням (опломбуванням) пристроїв відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнань і установок) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 26.05.2014р.
Суддя М.М. Аракелян
Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" про вжиття заходів реагування задовольнити повністю.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" у вигляді повного зупинення роботи Територіального відокремленого безбалансового відділення №10015/0339 філії Одеського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Кірова, 28 шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) приміщень будівлі та їх знеструмлення з опечатуванням (опломбуванням) пристроїв відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнань і установок) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Постанова підлягає негайному виконанню.
26 травня 2014 року.