Справа № 2-а-11437 /09
25 лютого 2009 року м. Полтава
Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді - Єресько Л.О.
при секретарі - Магді В.А.
за участю:
позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві адміністративну справу за позовомОСОБА_1до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради про визнання постанови недійсною та зобов'язання винести постанову про призначення державної допомоги при народженні дитини , -
02 грудня 2008 року ОСОБА_1 (надалі - Позивач) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради (надалі - Відповідач) про визнання постанови недійсною та зобов'язання винести постанову про призначення державної допомоги при народженні дитини .
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначила, що Відповідачем постановою від НОМЕР_1 їй відмовлено у нарахуванні державної допомоги при народженні дитини у зв'язку з поданням заяви пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини, разом з тим, подати таку заяву у встановлений законом строк позивач не мала змоги, оскільки до 29.07.2008 року проживала з донькою ОСОБА_2 Просила визнати вказану постанову недійсною і зобов'язати відповідача прийняти нову постанову, якою призначити державну допомогу при народженні дитини.
У судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, просила задовольнити позов.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази про те, що відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Надіслав суду заперечення, в яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що позивач ОСОБА_1народила доньку ОСОБА_2 а до управління за призначенням державної допомоги при народженні дитини звернулася 22.08.2008 року, тобто зі сплином більше 12 місяців від народження дитини, тому відповідач мав законні підстави для відмови у призначенні допомоги.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, громадянка України, НОМЕР_1 року народила доньку ОСОБА_2 у м. АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим НОМЕР_1 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Демографічної служби Комуни м. Неаполя.
22.08.2008 року позивач звернулася до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради із заявою про призначення державної допомоги при народженні дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років та державної допомоги на дітей одиноким матерям.
Заяву ОСОБА_1було задоволено частково. Допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років ОСОБА_1призначено з 22.08.2008 р., допомогу на дитину одиноким матерям - з 01.08.2008 року. У призначенні ОСОБА_1державної допомоги при народженні дитини Управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради відмовлено у зв'язку з тим, що звернення за її призначенням надійшло більш ніж через 12 місяців після народження дитини, про що ОСОБА_1повідомлено листом відНОМЕР_1
Порядок і підстави призначення допомоги при народженні дитини встановлені Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 р. № 2811-ХІІ, Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751.
Згідно із ст. 10 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (в редакції, яка діяла на момент звернення позивача до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради) допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (усиновителю чи опікуну).
Пунктом 13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми передбачено, що допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини.
На дату народження доньки Позивача ОСОБА_2 статтею 12 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» було визначено, що допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22,6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на день народження дитини. Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта - протягом наступних 12 місяців у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Разом з тим, відповідно до частини 3 ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини . Аналогічні вимоги містяться і в п.12 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми.
Частиною 3 ст. 11 Закону (в редакції на дату народження дитини позивача) також були встановлені обмеження, зокрема, було передбачено, що одноразова допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше шести місяців з дня народження дитини.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що чинне законодавство визначає умову отримання державної допомоги при народженні дитини - звернення за її призначенням не пізніше 12 місяців з дня народження дитини.
Враховуючи те, що ОСОБА_1народила доньку ОСОБА_2 НОМЕР_1 року, а звернулася за призначенням допомоги при народженні дитини лише 22 серпня 2008 року, тобто через 33 місяці після народження дитини, встановлені законом умови для призначення їй допомоги відсутні . Тому Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради правомірно відмовило ОСОБА_1у призначенні такої допомоги.
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1про визнання відмови Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради у призначенні допомоги при народженні дитини та зобов'язання призначити таку допомогу є не ґрунтуються на Законі України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 р. № 2811-ХІІ, п. 12 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 10, 11, 71, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В задоволенні адміністративного позовуОСОБА_1до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради про визнання постанови недійсною та зобов'язання винести постанову про призначення державної допомоги при народженні дитини відмовити .
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено «02» березня 2009 р.
Суддя Л.О.Єресько