Постанова від 18.05.2009 по справі 2а-20600/09/1270

Справа № 2а- 20600/09/1270

Категорія 6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 травня 2009 року м.Луганськ

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Островської О.П.,

при секретарі: Чукіній А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкції, -

ВСТАНОВИВ:

ІНФОРМАЦІЯ_2 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська до суб'єкта підприємницької діяльності ПП ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкції. В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що прокуратурою Артемівського району міста Луганська з фахівцями ДПІ в Артемівському районі м. Луганська проведена перевірка магазина ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 з питання дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та складено акт перевірки, яким встановлено порушення: розрахункова операція проведена без застосування РРО, здійснення операцій у сфері торгівлі без одержання відповідного торгового патенту, роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії. Просить суд стягнути з відповідача суму боргу у розмірі 2593,67 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, дав пояснення, аналогічні викладеному в позові.

Відповідач в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, заперечень проти позову не надав, заяв про розгляд справи за його відсутності не надходило.

Суд заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як ІНФОРМАЦІЯ_1 виконавчим комітетом Луганської міської ради ІНФОРМАЦІЯ_3 за НОМЕР_1, за адресою: АДРЕСА_1, та є платником податків.

ІНФОРМАЦІЯ_4 працівниками ДПА в Луганській області проведена перевірка кіоска, що належить ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1, по дотриманню вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.01.2000 року №1776-111, Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» та складено акт перевірки НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_4 /арк. справи 9-10/.

В ході перевірки встановлено порушення ст. 3 Закону України 01.01.2000 року №1776-111 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: п.1 - розрахункова операція проведена без застосування РРО, п.2 - розрахунковий документ встановленої форми не надано, ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» - реалізація слабоалкогольних напоїв, ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» - здійснення підприємницької діяльності без торгового патенту.

Рішенням від ІНФОРМАЦІЯ_5 НОМЕР_3 на підставі вищезазначеного акта перевірки згідно п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до ОСОБА_1 застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій 785,00 грн., які відповідач мав сплатити у 10-денний термін. Дане рішення було отримане відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_6, не оскаржене у встановленому законом порядку.

Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до п.13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п.1 ст. 17 зазначеного Закону, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Рішенням від ІНФОРМАЦІЯ_5 НОМЕР_4 на підставі акта перевірки від ІНФОРМАЦІЯ_4 НОМЕР_2 згідно абз. 6 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до ОСОБА_1 застосовано суму штрафу в розмірі 1792,00 грн., які відповідач мав сплатити у 10-денний термін. Дане рішення було отримане відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_5, не оскаржене у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст.15 ч.1 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.

Згідно зі ст. 17 зазначеного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Рішенням від ІНФОРМАЦІЯ_5 НОМЕР_4 на підставі акта перевірки від ІНФОРМАЦІЯ_4 НОМЕР_2 згідно ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» до ОСОБА_1 застосовано штрафні санкції в розмірі 16,67 грн., які відповідач мав сплатити у 10-денний термін. Дане рішення було отримане відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_5, не оскаржене у встановленому законом порядку.

Згідно ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Згідно п. 3 ст.8 зазначеного Закону, за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого ч.2 ст.7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, Законом України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська задовольнити повністю.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1, і.к. НОМЕР_5, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на користь Державного бюджету України (код платежу 21080900 р/р 31110104700003, отримувач УДК в м. Луганську ГУДКУ в Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013) суму штрафних санкцій в розмірі 785,00 (сімсот вісімдесят п'ять гривень 00 коп.) грн.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1, і.к. НОМЕР_5, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на користь Державного бюджету України (код платежу 21081100 р/р 31118106700003, отримувач УДК в м. Луганську ГУДКУ в Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013) суму штрафних санкцій в розмірі 1792,00 (одна тисяча сімсот дев'яносто дві гривні 00 коп.) грн.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1, і.к. НОМЕР_5, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на користь Державного бюджету України (код платежу 21080900 р/р 31416541700003, отримувач УДК в м. Луганську ГУДКУ в Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013) суму штрафних санкцій в розмірі 16,67 (шістнадцять гривень 67 коп.) грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

СУДДЯ