Справа № 2а-20599/09/1270
Категорія 6.14
Іменем України
18 травня 2009 року місто Луганськ
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Островської О.П.,
при секретарі: Чукіній А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій, -
ІНФОРМАЦІЯ_2 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах ДПІ в Артемівському районі м. Луганська до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій. В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що прокуратурою Артемівського району м. Луганська з фахівцями ДПІ в Артемівському районі м. Луганська було проведено перевірку контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки літнього майданчика, що належить відповідачеві, складено акт НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_3. Перевіркою встановлено порушення п. 2, п. 5, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 2.6 абз. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637, а саме: 1) встановлено порушення порядку використання розрахункової книжки при здійсненні розрахункових операцій; 2) не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; 3) не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) у касі готівки за період з ІНФОРМАЦІЯ_4 на загальну суму 1254,15 грн. Рішенням від ІНФОРМАЦІЯ_5 НОМЕР_2 відповідно до п. 2, п. 5, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 989,75 грн. Рішенням від ІНФОРМАЦІЯ_5 НОМЕР_3 відповідно до п. 2.6, абз. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 6270,75 грн. Відповідачем сплачено частину податкового боргу в сумі 1489,75 грн. На цей час несплаченою залишається сума 5770,75 грн., яку прокурор просить стягнути з відповідача на користь держави.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, дав пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату й час розгляду справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів, заперечень проти позову не надав, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Суд, заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як ІНФОРМАЦІЯ_1 ВК Луганської міської ради ІНФОРМАЦІЯ_6 (а.с. 5), та є платником податків.
Фахівцями ДПІ в Артемівському районі м. Луганська було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій.
В ході перевірки встановлено порушення п. 2, п. 5, п. 13 ст. 3 Закону України 01.01.2000 року №1776-111 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: 1) порушення порядку використання розрахункової книжки при здійсненні розрахункових операцій; 2) не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; 3) не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) у касі готівки за період з ІНФОРМАЦІЯ_4 на загальну суму 1254,15 грн.
Згідно п. 2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до положень п. 5 ст. 3 Закону, такі суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
За порушення вимог п. 2, п. 5, п. 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” рішенням НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_5 до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 989,75 грн., які відповідач мав сплатити у 10-денний термін від дня отримання рішення. Рішення відповідачем отримано, не оскаржено.
Згідно абз. 3 п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2005 року № 637, у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
За порушення вказаного положення рішенням НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_5 до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 6270,75 грн., які відповідач повинен був сплатити у 30-денний термін з дня отримання рішення. Рішення відповідачем отримано, не оскаржено.
Згідно п. 3 ст. 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Ст. 22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються штрафні санкції у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Суд вважає правомірним застосування позивачем штрафних санкцій до відповідача.
Відповідачем було частково сплачено штрафні санкції в сумі 1489,75 грн. Штрафні санкції на суму 5770,75 грн. не сплачені.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суд
Позовні вимоги прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська задовольнити повністю.
Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1, ід. код НОМЕР_4, адреса: АДРЕСА_1, на користь держави (код платежу 21080900, р/р 31110104700003, отримувач - УДКУ в м. Луганську ГУДКУ в Луганській області, код отримувача - 24046582, банк ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013) суму штрафних санкцій у розмірі 5770 грн. 75 коп. (п'ять тисяч сімсот сімдесят грн. 75 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя