Рішення від 05.03.2014 по справі 303/304/14-ц

Стр. 1 із 2

Справа №303/5187/13-ц 2/303/2536/13

Номер рядка стат. звіту - 45

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(З А О Ч Н Е)

05 березня 2014 року м.Мукачево

МУКАЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

в особі головуючого - судді Камінського С.Е.,

при секретарі Багин Р.М.,

за участю: позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Мукачево цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про звільнення від сплати аліментів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Мукачівського міськрайонного суду із позовною заявою до ОСОБА_3 про звільнення його від сплати аліментів на користь ОСОБА_3 на утримання малолітньої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що під час перебування у зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_3 вона народила дитину ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у свідоцтві про народження якої вона вказала його батьком, хоча в той період вони з нею спільно не проживали. Однак позивач не вважав себе біологічним батьком вказаної дитини, тому оспорював своє батьківство. Рішенням Мукачівського міськрайонного суду від 03.10.2013 року виключено відомості стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, як батька ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з актового запису № 22, зареєстрованого виконкомом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області (свідоцтво про народження ОСОБА_1, серія НОМЕР_3).

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задоволити, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Проти заочного розгляду справи не заперечує.

Будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду справи в суді, відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася повторно, про причину неявки суд не повідомив.

Зі згоди позивача, суд знаходить можливим розглянути справу у відсутності відповідача, з додержанням вимог ст.224 ЦПК України, на підставі наявних у справі доказів з постановленням заочного рішення.

Заслухавши пояснення позивача, вивчивши письмові докази цивільної справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про підставність позовних вимог і необхідності їх задоволення виходячи із наступного.

В судовому засіданні належними доказами встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження серія НОМЕР_3, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в графі «батько» записаний ОСОБА_2.

Рішенням Мукачівського міськрайонного суду від 24.04.2013 року зменшені позовні вимоги ОСОБА_3 задоволено, стягнуто з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_3,

Стр. 2 із 2

ІНФОРМАЦІЯ_6, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 аліменти на утримання малолітньої доньки - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 290 (двісті дев'яносто) гривень починаючи з 20 березня 2013 року і до досягнення дитиною повноліття.

Рішенням Мукачівського міськрайонного суду від 03.10.2013 року виключено відомості стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, як батька ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з актового запису № 22, зареєстрованого виконкомом Лалівської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області.

Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються відповідним нормами СК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 Сімейного кодексу України, за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

В даному випадку обставиною, що має істотне значення є виключення позивача із запису як батька з актового запису народження дитини.

Враховуючи вищенаведене суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення у частині звільнення від сплати заборгованості за аліментами за рішенням Мукачівського міськрайонного суду від 24.04.2013 року по даний час.

У той же час звільнення від сплати аліментів на майбутній час законом не передбачена, тому у цій частині позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Згідно ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, однак позивач просив судові витрати віднести за його рахунок.

Керуючись ст.197 СК України, ст.ст.10, 60, 88, 212-215, 223, 224-228 ЦПК України, суд

РІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про звільнення від сплати аліментів задоволити частково.

Звільнити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, мешканця АДРЕСА_1 від сплати заборгованості за аліментами на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, мешканки АДРЕСА_2 на утримання малолітньої доньки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Судові витрати віднести за рахунок позивача ОСОБА_1

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий С.Е. Камінський

Попередній документ
37479448
Наступний документ
37479450
Інформація про рішення:
№ рішення: 37479449
№ справи: 303/304/14-ц
Дата рішення: 05.03.2014
Дата публікації: 10.03.2014
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин