Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
11 лютого 2014 року Справа № 805/1806/14
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бойко М.І., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, Управління державної автоінспекції України Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області, Відділу державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції м. Донецька про визнання незаконними дії, зобов'язання вчинити певні дії, скасування рішення, стягнення моральної та матеріальної шкоди, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, Управління державної автоінспекції України Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області, Відділу державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції м. Донецька про визнання незаконними дії, зобов'язання вчинити певні дії, скасування рішення, стягнення моральної та матеріальної шкоди.
Вивчивши подані матеріали, суд прийшов до висновку, що дана заява не відповідає вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з п.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: майнового характеру 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.3. ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Згідно з ч. 1, ст. 89 КАС України, особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір. Проте позивачем судовий збір не сплачений в повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Враховуючи наведене, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 182,70 грн. відповідно до Закону України «Про судовий збір»,
Пунктом 4 частини 1 статті 106 КАС України передбачає, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зі змісту позовної заяви судом не вбачаються обґрунтовані вимоги щодо звернення до Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області.
Статтею 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що позивачем був пропущений строк звернення до суду, оскільки позивачем у позовній заяві зазначено, що 17.06.2013 року йому стало відомо про відкриття провадження державними виконавцями ВДВС у Ворошиловському районі.
Так, частинами 1,2 ст. 181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій
Між тим, ст. 100 КАС України передбачає, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, позовна заява вважається поданою без дотриманням вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення виявлених недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 182,70 грн. відповідно до Закону України «Про судовий збір», надати до суду обґрунтовані вимоги до Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, а також надати докази, що підтверджують поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 105, ч. 3 ст. 106, ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, Управління державної автоінспекції України Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області, Відділу державної виконавчої служби Ворошиловського районного управління юстиції м. Донецька про визнання незаконними дії, зобов'язання вчинити певні дії, скасування рішення, стягнення моральної та матеріальної шкоди залишити без руху і встановити строк для усунення недоліків до 26 лютого 2014 року.
Роз'яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Бойко М.І.