ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601 м. Київ, вул. К. Каменєва, 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
місто Київ
06 січня 2014 року №826/52/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пісоцька О.В., перевіривши матеріали
за позовною заявоюкомунального підприємства «Київпастранс» в особі відокремленого підрозділу - Служби колії
доуправління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва
провизнання протиправним та скасування рішення,
Комунальне підприємство «Київпастранс» в особі відокремленого підрозділу - Служби колії (далі - КП «Київпастранс», позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва (далі - управління ПФ, відповідач), в якій просить визнати протиправним і скасувати рішення відповідача №4303 від 29 липня 2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску КП «Київпастранс».
Позов та додані матеріали обліковуються Окружним адміністративним судом міста Києва за №826/52/14 і передані на розгляд судді 03 січня 2014 року.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Однак зазначений позов КП «Київпастранс» підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Так, у пункті 2 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначені вимоги до позовної заяви в частині зазначення позивача.
Згідно з частиною 2 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Враховуючи вище зазначені процесуальні положення законодавства, є наявним висновок про некоректне визначення позивача шляхом об'єднання двох осіб в одній процесуальній особі - комунального підприємства «Київпастранс» та його відокремленого підрозділу - Служби колії.
У частині 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника (частина 5).
Згідно з частинами 3, 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частиною 2 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Разом з тим, даний позов підписаний ОСОБА_1 як представником КП «Київпастранс», яка діє за довіреністю від 02 січня 2013 року №06-5/18, складеною за підписом генерального директора М. Ламбуцького.
Водночас, до позову не додано належним чином завірених копій установчих документів (статуту, установчого договору), які б вказували на наявність у генерального директора КП «Київпастранс» повноважень, зокрема, підписувати довіреності від підприємства, а також відсутній витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України щодо позивача станом на час звернення до суду з даною заявою, необхідний для підтвердження обставини щодо наявності державної реєстрації позивача у відповідний період.
Крім того, за даною довіреністю ОСОБА_1 надано повноваження представляти інтереси КП «Київпастранс», зокрема, в усіх судах загальної юрисдикції, що не може вважатись належним підтвердженням повноважень останньої здійснювати представництво позивача в судах адміністративної юрисдикції.
Крім того, у частині 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов може бути поданий в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України або іншим законом.
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод та інтересів.
Згідно з частиною 5 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Обґрунтовуючи вимоги позовної заяви, КП «Київпастранс» посилається на те, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 листопада 2013 року №826/16636/13-а у зв'язку з не усуненням недоліків, дана заява повернута позивачу. Разом з тим, керуючись частиною 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, КП «Київпастранс» повторно звертається до суду з зазначеним вище позовом.
Як вбачається з позовного матеріалу, до Окружного адміністративного суду міста Києва позивач повторно звернувся лише 30 грудня 2013 року, про що свідчить відтиск штемпелю відповідного поштового відділення на конверті, в якому надійшов позовний матеріал.
З вимог Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що суд, оцінюючи обставини, що перешкоджали особі здійсненню права на своєчасне оскарження відповідних дій, бездіяльності та рішень органів владних повноважень (або його посадових, службових осіб) у публічно-правових відносинах, повинен виходити з оцінки та аналізу всіх наведених особою доводів.
Водночас, КП «Київпастранс» не навело жодних доводів, з яких би вбачалось, що останнім саме з поважних причин порушено встановлений Кодексом адміністративного судочинства України строк звернення до суду, а також - не надало письмових доказів на підтвердження відповідних обставин.
Встановлене є недоліками заяви, які підлягають усуненню.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, зазначені вище недоліки є підставою для залишення даної позовної заяви без руху з наданням п'ятиденного строку з дня отримання копії даної ухвали суду для їх усунення шляхом подання до відділу документального обігу та контролю Окружного адміністративного суду міста Києва (01601 м. Київ, вул. К.Каменєва, 8, корпус 1, блок «Б»):
- позовної заяви, приведеної у відповідність статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, в частинах: визначення позивача (позивачів) та коректних зазначень їх найменувань, обґрунтування обставин щодо наявності поважних причин порушення встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку звернення до суду, і доказів на підтвердження відповідних обставин (з копією для відповідача);
- належним чином завірених копій установчих документів (статуту, установчого договору) підприємства;
- витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України щодо позивача станом на час звернення до суду;
- довіреності, що підтверджує наявність відповідних повноважень представника позивача в судах адміністративної юрисдикції.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
Залишити без руху позовну заяву комунального підприємства «Київпастранс» в особі відокремленого підрозділу - Служби колії до управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування рішення, встановивши п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали суду.
Попередити комунальне підприємство «Київпастранс» про наслідки недотримання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію даної ухвали суду направити на адресу комунального підприємства «Київпастранс» та його представника.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) О.В. Пісоцька